İnşaat Mühendisliği mi Elektrik Elektronik Mühendisliği mi?

Hangisinin getirisi daha fazla ?

• İnşaat mühendisliği

Oylar: 6 54,5%
  • elektrik elektronik mühendisliği

Oylar: 5 45,5%

• Seçmen sayısı
    11

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Bayan olarak elektrik elektronik mühendisliğini seçmek ağır mı olur o bölümü okuyanlar yatdım edebilirler mi
Bayanlar için en uygun mühendislik dallarından birisidir. Bilgisayar, yazılım, endüstri, enerji olsun. Özel sektörde baylara göre bazen avantajları da olmaktadır. :confused::confused:

Kıymet

MB Üyesi
Tepkiler
0
Çok teşekkür ederim biraz kaygılıydım bu konuda ama sözleriniz iyi oldu sağolun :))

aligolge

MB Üyesi
Tepkiler
1
Merhaba, internette arastirdigima gore marmara universtesinden ogrencileri hic memnun degil.Bu nedenle cok kararsiz kaliyorum.Ikinci olarak hangisnin bana getirisi daha cok olur ? Yatkinlik olarak ikisine de yatkinim.Benim hedefim buyuk biraz.Insaat muhendisi olursam mutahitlik,Elektrik elektronik muh olursam akademisyenlik icin ugrasacagim.Lutfen yorumlarinizi esirgemeyin.

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Müteahhit olmak için inşaat mühendisi olmak zorunda değilsin. Sana şöyle diyeyim. Bizim memlekette köyün yüzde 90'ı müteahhit ve hiç biri mühendis değil. Kimisi orta okul kimisi ilkokul mezunuz :)

Müteahhit olmak istiyorsan;
  • Sermayen olacak.
  • Ticaret kafası olacak.
  • Birazda işi bileceksin veya önünde biri olacak.
Zaten bunlar var ise isteyen kişi müteahhit olabilir. Müteahhitlikte eskisi gibi artık kolay değil. Çok fazla denetim ve bürokrasi var. Yok ben karlı arsa bulurum diyorsan sana kalmış. Mühendis olman sana ek avantajlar sağlar tabiki.

Ek olarak baba mesleği ise, sermaye de var ise kesinlikle inşaat oku. Babanın işini devam ettirirsin.

Elektrik elektronik mühendisliğine gelecek olur isek. Eğer ilgi var ise okumanı öneririm. Önü açık bir meslektir. Bilişim çağındayız. Eğer kendini geliştirdi isen kolay kolay işsiz kalmazsın. Benim de ilk okuduğum bölüm.

erdom

MB Üyesi
Tepkiler
0
ilk başlarda inşaat istiyordum fakat sıralamam 92 k gelince başka araştırmalarda yaptım elektrik mühendisliği ve elektrik elektronik mühendisliklerini gördüm 1)aklıma takılan türkiye şartlarında elektrik elektronik müh. mi elektrik müh. hangisini öneririrsiniz hangisinin iş bulma durumu vs iyi bi eleme yapmak gerekirse elektrik elektrik-elektronik mi 2)İnşaat mühendisliğinde sakarya (iö) yazmayı düşünüyorum selçuk üniv (iö) nasıldır ?

öncelikle inşaatta gelebilecek yerler ve benimde olur dedikleri

Sakarya üniversitesi İnşaat mühendisliği (iö) 88k
Selçuk üniversitesi inşaat mühendisliği (iö) 93k
Erzurum atatürk üniversitesi inşaat mühendisliği 110 k

Elektrik mühendisliği için gelebilecek yer

Kocaeli üniversitesi elektrik müh. (iö) 98k

Elektrik Elektronik müh için gelebilecek ve benimde olur dediğim yer

samsun ondokuz mayıs üniversitesi elektrik elektronik müh 92k

fercor

MB Üyesi
Tepkiler
0
Marmara üniversitesi Teknoloji fakültesine puan tutuyor. Ama burası Mühendislik fakültesinde değil eksi si nedir? Bilginiz var mı?

omers

MB Üyesi
Tepkiler
0
Elektrik Elektronik secersen istedigin alanda kendini gelistirebilirsin tercih edebilirsin sana tavsiyem 3 temel mühendislik olan elektrik-elektronik insaat ve makine den birini secmen ayrica bilgisayar mühendisliği ilerleyen yıllarda bu 3 mühendislige ek olup 4. temel mühendislik olacaktır bence bu 4 ünü düşün şunu da ekleyeyim elektrik elektroniği secersen bu 3 muhendisliklede ilgilenebilirsin ozellikle bu bolumu iyi incele alanlarina bak uymazsa insaat yaz ucak mühendisliğine gelince *** mühendisliği ben sana alan muhendislikleri tercih etme derim cunku onunde 4-5-6 yil gibi bi sure var kendi secenklerini daraltirsin zamanin ne getirecegini bilemezsin(bu arada ben elektrik elektronik muh okuyorum)

Fuat Atıf Tufa

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
İnşaat Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Ekonomik sıkıntılardan en çabuk etkilenen sektör inşaat sektörü oluyor. Daha garanti işler yapmak isteyenler Elektrik-Elektronik Mühendisliği seçip yazılımı iyi öğrensin derim. Yaratıcıysan işsiz kaldığında bile home office çalışılabilir.

Yukarı Alt