Kariyer Planlama

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında Imalati Harbiye tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Imalati Harbiye

Imalati Harbiye MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Atilim Universitesi
    Degerli arkadaslar,
    Atilim Universitesi Imalat muhendisliginde bolumunde okuyorum.Tercih yaparken isteyerek yazmistim. Bircok dersi de zevkli buluyorum ancak muhendisligin bana cok uygun olmadigini dusunuyorum. Zamanla muhendisligi ve baska alanlari tanidikca acaba yanlis bir tercih mi yaptim demeye basladim. Su anda bolum degistirmek de cok zor geliyor. Mezun olan buyuklerimiz kariyer planlama konusunda yardimci olabilir mi?

Cogu sirket tarafindan kullanilan bir kisilik testi. Teste gore ESTJ kisilik tipine sahibim, internette yaptigim arastirmalarda muhendislige cok yatkin bir kisilik tipi olmadigini gordum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Nisan 2018
  2. Mining Engineer

Mining Engineer Late is better than never.... Yetkili Kişi Bölüm Sorumlusu

Meslek:
    M.Sc. Mining Engineer
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +57 / 0 / -0
    Üniversite:
    Politecnico Di Torino

Maden mühendisliği mezunuyum. Özel bir şirkette vardiya mühendisi olarak çalışıyorum. Araştırmaya çok fazla meraklı olduğum için alanımla alakalı yurt dışında akademik kariyer yapma planım oldu ve Eylül'de master programına başlayacağım. Eğer alanınla alakalı saha da veya bir fabrikada çalışma merakın yoksa bu tarz bir girişim yapabilirsin. Mühendisliği hiç bir şekilde istemiyorum kafamda ilgimi çeken mühendislikten daha başka bir alan var diyorsan ve konuda mutlu olacağına inanıyorsan şuan üniversite de kaçıncı yılın bilmiyorum ama yolun başındaysan bölümünü değiştirebilirsin veya okulun içinde yatay geçiş imkanın varsa bunu da deneyebilirsin. Ama mühendislikte mutlu olmam diyorsan sevmediğin bir işi de yapmak hem sana hemde ileride bulunacağın pozisyondaki sorumluluklarına zarar verebilir diye düşünüyorum.

Diğer arkadaşlardan da yorumları al ona göre bir yol çizersin.

• Beğen Beğen x 1
  3. Imalati Harbiye

Imalati Harbiye MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Atilim Universitesi
    Su anda 2.siniftayim tesekkur ediyorum yorumunuz icin.

Yatay gecis sansim maalesef yok tam bursluyum yatay geciste bursun hepsini kesiyorlar. Hukuk vb bolumlerin bana daha uygun oldugunu dusunuyorum. Gecen staj icin bi yere gittik icim karardi yani omur boyu fabrikada calismakta cok bunaltir beni diye dusunyorum.