Kimya Mühendisliği , Yazılım Mühendisliği Yada Metalurji ve Malzeme Mühendisliği hangisi daha avantajlı ?

Hangisinin İlerde önü daha açık (iş bulma , yurtdışı vs)

• Otomotiv mühendisliği

Oylar: 0 0,0%
  • Makine Mühendisliği

• Deniz Ulaştırma Ve İşletme Mühendisliği

• Seçmen sayısı
    9

Çağatay Çınar

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
lise mezunu(ÖSYM sınav)
Öncelikle herkese merhabalar. TYT'DE 130k'ya girip aytde 100-150 k arası bekleyen lakin matematikte bir kaydırma sonucu kendini mühendisliğin barajında bulan biri olarak size bir kaç şey danışmak istiyorum.
Öncelikle lise hayatımda Kimya'yı çok sevdim , biyolojiye karşı bir nefret yada sevgi beslemedim lakin fiziğe pek ısınamadım. Matematiğide sayısal da mecburi olduğu için gördüm :)
Şimdi size sormak istediğim şey aşağıdaki hangi üniversite ve bölüm benim için daha mantıklı olur. Sosyal hayat vs hepsi göz önünde bulunursa çok sevinirim. Bilgisayarı seven araştırmacı bir bireyim, bunlarda göz önünde bulunursa nacizane görüşlerinizi bekliyorum. Bu arada kaptanda olmak beni cezbetmiyor değil hani
1-) Piri Reis Üniversitesi Deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği %50 burs
2-) Erzurum Atatürk üniversitesi Makine MÜHENDİSLİĞİ
3-) ÖDTÜ Kıbrıs kampüsü Kimya Mühendsliği %75 burs
4-)Süleyman Demirel Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği
5-)Karadeniz Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
6-) Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Makine Mühendisliği
7-)Pamukkale Üniversitesi Kimya Mühendisliği
Değerli Görüşlerinizi bekliyorum evet cok fazla kararsızım lakin mühendis olmak küçüklükten beri istediğim şey lakin çok fazla dal olduğu icin cok kararsızım yukarda kendimi acıkladım sizden görüş bekliyorum.

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Tekrar hazırlanmanı öneririm 👍

Yukarı Alt