Makine Mühendisliğinden Yazılım Mühendisliğine Geçmek

sdtyrttpn

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Makine Mühendisliği
Üniv
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Merhaba, şu an makine mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim ancak makine mühendisliğini pek fazla sevdiğim söylenemez. Bu mesleğin bana göre olmadığını düşünüyorum.
Son zamanlarda yazılımla ilgileniyorum. Kendimi HTML, CSS ve JS'de geliştirmeye çalışıyorum ve seviyorum. Mezun olduktan sonra bu üç dilde ortalama bir seviyeye ulaşmış olursam bir makine mühendisi olarak yazılım alanında iş bulmakta zorluk yaşar mıyım? Ya da yazılım alanına yönelmek için şimdiden başka ne gibi şeyler yapabilirim?

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Yazılım alanında iş bulabilirsin. Mezun olana kadar saydığın dillerde veya artı başka dillerde de kendini geliştirebilirsin. Ek olarak ingilizce de öğrenirsen çok iyi olur. Mezun olduğun işi yapmak zorunda değilsin, belki geçmişte böyle bir durum vardı ama artık ben makine bitirdim makine de çalışacağım diye bir durum yok. Multi disipliner oldu artık herşey. Ben maden mühendisliği mezunuyum ama makine öğrenmesi üzerine çalışıyorum.

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Merhaba sdtyrttpn.

Yazdiklarindan sadece HTML (HTML 5.0) "programlama" dili diyebiliriz.
CSS: Cascading Style Sheets
JS= Java Script

Sade HTML bilgisi ile is bulabilirmisin TR'de bilemiyorum.
Daha cok internet programlama alaninda is bulabilecegini düsünüyorum.
HTML'in yanisira Java ya da C# ögrenirsen mutlaka is bulursun.

Eger teknik yazilim yapmak istersen, mesela makina ya da elektornik alanda: C, C++, C# ögrenmen gerekir.

Yukarı Alt