Otomotiv Mühendisliği veya Uçak Mühendisliği

Konu, 'Mühendislik Bölümlerinin Karşılaştırılması' kısmında ragnar007 tarafından paylaşıldı.

?

Hacettepe Otomotiv mi Necmettin Erbakan Uçak mı

1. Hacettepe Otomotiv Mühendisliği (İngilizce)

100,0%
  2. Necmettin Erbakan Uçak Mühendisliği

oy sayısı 0
    0,0%
  1. ragnar007

ragnar007 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Uşak Üniversitesi
    İyi günler, Dgs ile tercih zamanım yaklaşıyor bunun üzerine ister istemez kendi seçimlerimi de acaba diyerek sorguluyorum. Siz benim yerimde olsanız acaba Hacettepe Otomotiv(İngilizce) ve Necmettin Erbakan Uçak mühendisliklerinden hangisini tercih ederdiniz. Üniversitenin sanayi ile içli dışlı olması ve İngilizce olmasından Otomotiv biraz daha bana göre ağır basıyor ancak sizin fikriniz hangisi olurdu? Fikrinizi yazabilirseniz çok memnun olurum, tekrardan teşekkürler...

2. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +100 / 1 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Her zaman vurguladığımız gibi, öncelikli olan senin otomotiv mühendisliğine mi yoksa uçak mühendisliğine mi kendini yakın hissettiğin. Sen kendini hangi alanda görüyorsun? Hangi alan senin için daha cazip geliyor?

3. Emir Kalyoncuoğlu

Emir Kalyoncuoğlu Özel Üye

Meslek:
    Makine Mühendisi
    En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +43 / 0 / -0
    Üniversite:
    Yıldız Teknik Üniversitesi
    Arkadaşımıza katılıyorum. Hangisi daha iyi diye soru senin bilebileceğin bir şey sonuç olarak sen okuyacaksın. Severek okursan her bölümde başarılı olursun zaten ve başarılı olduğun zaman istediğin her şeyi yapabilirsin. :)

4. extreme008

extreme008 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +18 / 0 / -0
    Üniversite:
    Süleyman Demirel Otomotiv Müh.
    Süleyman Demirel Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencisiyim. Liseden bu yana bölümle ilgili eğitim alıyorum. Henüz mezun değilim ancak kuzenim Almanya'da uçak mühendisliğini bitirdi sektöründe iş bulamadığı için mi otomotiv sektörü daha mı cazip geldiğini bilmiyorum ama otomotiv üzerine çalışıyor. Şuan da otomotiv ile ilgili bir yüksek lisans çalışmasında. Lise bittiğinde bende makina mı otomotiv mi ikilemine düştüm. Lisede otomotiv eğitimi aldığım için otomotivi seçtim. Kararını ben etkileyemem sadece bakış açımı belirtmek istedim. Hangisinde daha başarılı olacağını düşünüyorsan piyasa etmenine göre düşün. Türkiye'de otomotiv ile mi iş yaparım uçak ile mi o_O

5. ragnar007

ragnar007 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Uşak Üniversitesi
    İlginiz için öncelikle çok teşekkür ederim, kendime otomotiv mühendisliğini daha yakın görmek durumundayım ayrıca iyi bir lisan ile mezun olacağımı düşünüyorum bu yüzden ilgimi ekstra daha çok çekmekte ama içimde ki acaba beni bu soruya yöneltti teşekkür ederim.

6. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +100 / 1 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Hakkında hayrlısı olsun. Başarılar diliyorum.