Otomotiv Mühendisliği mi Uçak Mühendisliği mi?

Hacettepe Otomotiv mi Necmettin Erbakan Uçak mı

• Necmettin Erbakan Uçak Mühendisliği

Oylar: 0 0,0%

• Seçmen sayısı
    8

ragnar007

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Uşak Üniversitesi
İyi günler, Dgs ile tercih zamanım yaklaşıyor bunun üzerine ister istemez kendi seçimlerimi de acaba diyerek sorguluyorum. Siz benim yerimde olsanız acaba Hacettepe Otomotiv(İngilizce) ve Necmettin Erbakan Uçak mühendisliklerinden hangisini tercih ederdiniz. Üniversitenin sanayi ile içli dışlı olması ve İngilizce olmasından Otomotiv biraz daha bana göre ağır basıyor ancak sizin fikriniz hangisi olurdu? Fikrinizi yazabilirseniz çok memnun olurum, tekrardan teşekkürler...

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Her zaman vurguladığımız gibi, öncelikli olan senin otomotiv mühendisliğine mi yoksa uçak mühendisliğine mi kendini yakın hissettiğin. Sen kendini hangi alanda görüyorsun? Hangi alan senin için daha cazip geliyor?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Arkadaşımıza katılıyorum. Hangisi daha iyi diye soru senin bilebileceğin bir şey sonuç olarak sen okuyacaksın. Severek okursan her bölümde başarılı olursun zaten ve başarılı olduğun zaman istediğin her şeyi yapabilirsin. :)

extreme008

MB Üyesi
Tepkiler
16
Üniv
Süleyman Demirel Otomotiv Müh.
Süleyman Demirel Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencisiyim. Liseden bu yana bölümle ilgili eğitim alıyorum. Henüz mezun değilim ancak kuzenim Almanya'da uçak mühendisliğini bitirdi sektöründe iş bulamadığı için mi otomotiv sektörü daha mı cazip geldiğini bilmiyorum ama otomotiv üzerine çalışıyor. Şuan da otomotiv ile ilgili bir yüksek lisans çalışmasında. Lise bittiğinde bende makina mı otomotiv mi ikilemine düştüm. Lisede otomotiv eğitimi aldığım için otomotivi seçtim. Kararını ben etkileyemem sadece bakış açımı belirtmek istedim. Hangisinde daha başarılı olacağını düşünüyorsan piyasa etmenine göre düşün. Türkiye'de otomotiv ile mi iş yaparım uçak ile mi o_O

Konu sahibi
Konu sahibi
R

ragnar007

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Uşak Üniversitesi
İlginiz için öncelikle çok teşekkür ederim, kendime otomotiv mühendisliğini daha yakın görmek durumundayım ayrıca iyi bir lisan ile mezun olacağımı düşünüyorum bu yüzden ilgimi ekstra daha çok çekmekte ama içimde ki acaba beni bu soruya yöneltti teşekkür ederim.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Hakkında hayrlısı olsun. Başarılar diliyorum.

Yukarı Alt