Özel üniversitede endüstri mühendisliği mi yoksa teknik üniversitede kimya mühendisliği mi

Tepkiler
0
Üniv
İstanbul aydın üniversitesi
İstanbul aydında endüstri mühendisliği okuyorum çift anadal yapmam çok zor iaü de ve kendimi ilerde yönetimde görmek istiyorum ve bunun için tek endüstri mühendisliği diploması yetmez biliyorum işletme finans ekonomiden yan dal yapmam gerek biliyorum yıldız tekniğin kimya mühendisliğine istersem geçerim ve yan dalda yaparım okuduğum üniversitde bir bilkent koç degil farkındayım suan iaü nün bir gelişim ünşden yada beykentten farkı yok biliyorum ondan ytü ye gecmeyi çok istiyorum sizce ne yapmalıyım

Serkan Yazak

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
63
Meslek
Makine Mühendisligi
Bence hem avantaj hem de dezavantaj var bu konuda. Kimya mühendisinin yönetici konumunda olmasinin, endüstri mühendisine göre daha zor olacagini veya daha fazla zaman alacagini düsünüyorum. Neticede endüstri mühendisligi icin bir nevi yönetmek ve planlamak da denilebilir. Avantaj ise YTÜ mezunu olmaniz. Ne kadar artisi olur bunu bilmiyorum ama artisi olacagi kesin. Yan dal meselesini gerceklestirebilirseniz, sanirim okul degistirmek mantikli gibi duruyor.

Konu sahibi
Konu sahibi
Semiramis gülkesen
Tepkiler
0
Üniv
İstanbul aydın üniversitesi
Kendimi sıkmam gerekecek biliyorum yan dal yapmak için geçmek iatiyırum zaten ytü ye suan endüstri mühendisi birsürü insan var ve iaü de bir fark yaratamam ama ytüde dahabüyük bi şansım var

Serkan Yazak

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
63
Meslek
Makine Mühendisligi
Evet mühendislikte yan dal yapmanin kolay olmayacagina eminim, her sey söylediginiz gibi olursa bence iyi bir karar vermis olursunuz. Belki bu konuyu direkt birebir tecrübe etmis kimya ve endüstri mühendisleriyle konusmaniz daha yönlendirici olabilir.

Yukarı Alt