Raspberry Pi ile Güzel Bir Proje

SpyCod3

#./646e63
MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Back-End Developer
Herkese merhaba, çoğu zaman paylaştığım projelerden bir tanesini burada paylaşmak istiyorum. Raspberry pi ile ilgilenenler için daha fazla geliştirilirse güzel bir proje olabilir.

Projemiz bir yapay zeka, fakat diğer yapay zekalardan biraz farklı. Bu projedeki yapay zeka daha çok mobil kullanıcılar için faydalı olacak çünkü whatsapp üzerinden gerçekleşecek. Cihazlarda yapay zeka uygulaması bulunması için yüksek seviyede dosya alanı harcayabiliyor ve kullanıcının bunu yüklemesi zaman alabiliyor ya da ram yetersizliğinden takılmalar, donmalar gibi hatalarla karşılaşabiliyor. Ben bu sorunu çözmek için, kullanıcı beni whatsapp'tan eklesin ve soracağı soruyu oradan sorsun istedim.

Cihazımızda android ve whatsapp kurulu olduğunu varsayalım. Geri kalan işlemimiz bir android programı kodlamak. Whatsapp ile bağlantılı ve gelen mesajlara otomatik cevap atabilecek bir uygulama.

Örnek verecek olursak, kullanıcı "bugün istanbul'da hava durumu ne?" diye sorduğunda hava durumundan istanbul'un verilerini çekip düzenli bir şekilde gönderecek.

Sadece böyle basit bir sorulardan ibaret değil tabi, kullanıcılar ile sohbet edebilir, maçlar hakkında yorum yapabilir, sesli mesaj gönderebilir, yemek ve pasta tarifleri verebilir, vizyondaki filmleri söyleyebilir vs. vs.

Bayağı uğraş isteyen bir proje olabilir fakat çoğu kullanıcı cihazına uygulama yüklemeden kullanabileceği bir yapay zeka uygulaması olur. Ayrıca crackerlar tarafından kaynak kodlarınızda çalınmamış olur :)

Uygulama boş olabilir ya da geleceği olabilir fark etmez benim için önemli olan paylaşmaktı siz daha farklı yapabilirsiniz ya da daha gelişmiş bir şeyler.

Fikirlerinizi ve sorularınızı yazarsanız yardımcı olabilirim. Herkese iyi çalışmalar..

Erdi hazan

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Kırıkkale üniversitesi
Hiç anladığım bir şey değil ama bilgi verebilirseniz sevinirim.bu yapay zeka işleri yazılımla ilgili değil mi? Mesela bu hava durumu ile ilgili konunun yazılımsal süreç olarak ve başka diğer süreçleri toplam ne kadar sürer.

Konu sahibi
Konu sahibi
SpyCod3

SpyCod3

#./646e63
MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Back-End Developer
Hiç anladığım bir şey değil ama bilgi verebilirseniz sevinirim.bu yapay zeka işleri yazılımla ilgili değil mi? Mesela bu hava durumu ile ilgili konunun yazılımsal süreç olarak ve başka diğer süreçleri toplam ne kadar sürer.
Deneyime göre değişiyor. Yapay zeka kodlamak için kolay yazılım dilleri var Lisp, Prolog, IPL gibi fakat projenize göre ve kod ağırlığına göre yapım süreci değişir.

Yukarı Alt