Raylı sistemler mühendisliği istihdamı

raysis

MB Üyesi
Kayıt
8 Temmuz 2017
Mesajlar
3
Tepkiler
2
Yaş
26
Üniv
Karabük Üniversitesi
"Raylı Sistemler Mühendisliği" bölümü Türkiye'nin MİLLLİ TREN PROJESİ'nde yer verilmemektedir.

Türkiye'de Raylı Sistemler Sektöründe Kalifiye Mühendis Çalıştırılmaması!


Ülkemizin raylı sistemler de kalifiyeli mühendis açığını karşılamak amacıyla açılan Raylı Sistemler Mühendisliği öğrencileri mağdurdur. İlgili yerlere yazmamıza rağmen dikkate alınmamaktadır. İş bulamamaktadır. özel sektör de bize sıcak bakmıyor maalesef ki bizim yerimize makine, inşaat ya da elektrik mühendisleri tercih ediliyor.
Tülomsaş milli tren projesinde çalıştırmak üzere mühendis ilanı vermiş, bu amaçla farklı alanda mühendisler alınacakmış. Ne gariptir ki; karabük üniversitesi tarafından eğitilmiş ve 2 yıldır mezun olan raylı sistemler mühendisleri bu kapsama alınmamıştır. Demiryolunun 'd'sini bilmeyen belki de hayatında trene binmemiş, kısacası bu işe gönül vermemiş kişilerin sadece kpss puanı ile milli tren gibi bir projeye alınması ne kadar mantıklıdır ? Bu mağduriyetimizin çözülmesi için devlet büyüklerimizden sesimizi duymalarını istiyoruz.

Raylı sistemler sektörünün gelişimine ve yerlileştirilmesine katkı da bulunmak için Kamu kuruluşları ve sektörel iletişimler sonucunda kurulan "Raylı Sistemler Mühendisliği" bölümü Türkiye'nin MİLLLİ TREN PROJESİ'nde yer verilmemektedir. Her alanda olduğu gibi bu alanında kendi uzmanlarına ihtiyaç duymaktadır. Devletin kaynaklarıyla yetiştirilen mühendislerimizin devletin kaynaklarıyla yapılacak olan bu projede yer verilmemesini kınıyoruz. Milletine ve devletine hizmet etmek üzer yetiştirilen mühendisler burada istihdam beklerken insanların hakkına girilmektedir. Bu sitemimizin ve problemimizin duyurulmasına lütfen yardımcı olunuz. Bu yanlış ve eksikliğe dur diyiniz.


Ekşi Sözlük de bu konu ile ilgili başlık açılmıştır ilgilenen destekleyen arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
Kayıt
8 Temmuz 2017
Mesajlar
5
Tepkiler
2
Yaş
26
Üniv
Fırat Üniversitesi
bu sistemi ve zihniyeti komple değiştirmek gerekiyor. adamı okutuyorsun 4 sene en zor dersleri veriyorsun sen mühendissin diyorsun ardından işe almıyorsun imza yetkisi tanımıyorsun gerçekten çok yazık
 
Yukarı Alt