Reanult Fluence e Hibrit Yapılabilir mi?

YAPILABİLİRLİK

• EVET

Oylar: 4 57,1%
  • HAYİR

Oylar: 3 42,9%

• Seçmen sayısı
    7

ynr052

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
cbü
Merhaba
Renault Fluence elektirikli otomobilim var tabi 200 km menzil riskler barındırıyor
Mühendis arkadaşlara sesleniyorum bu otomobili OPEL AMPERA gibi bitane jeneratör koyup aracı hibrit yapabilirmiyiz !!!
Kendine güvenen AR-GE yapabilecek arakadaşlara araç ve 5bin tl ye kadar destekle birşeyler yapabilir miyiz !!!
İYİ ÇALIŞMALAR ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUM.

yavuz42

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
a.ö.l.
merhaba ismim yavuz.senin bu dediğinin biraz degisigini tavsiye edeceğim bahçe çapa motorları var bunların büyükleri ile 2ton yük çekenleri gördüm cok da az yakıyor bu motoru arac motur bölümüne monte edilebilir...

yusufc

Çiftçi-Farmer
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Çiftçi
Üniv
yok
bu şekilde tabiri caizse kara düzen olmaz tabiki. ama imkansızda değil üstüne bi motor daha takıp hibrit yapabilirsin(bahsedilen el traktörünü takarsan polis sesten ceza yazar) ama bununda bir bedeli var o motoru sürekli taşıyacak araba yürür aksamıyla beraber bence uğraşma yada baştan tasarla fluence değil baştan araba yap. diğer şık obüslerdeki gibi yedek motor şeklinde olabilir (jeneratör) ama arabayı şarj edermi bilemem sanmıyorum

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Mevcut araçları Hibrit yapabilmek için şanzıman sisteminin de uygun olması veya uygun hale getirilmesi gerek. Hibrit işi evet güzel iş ama kolay değil ve hayati tehlikesi olan bir iş.. 1986 yılında Uğur Dündar'ın Arena isimli programına katılan bir adam vardı tamamen su ile çalışan 1974 model bir merdeces aracı tanıttı adam bir sürü badere atlattı , bu adamla 1994 yılında yolumuz şehreminde bir tv tamir atelyesinde çalışırken kesişti , adam araplar ruslar ve abd liler tarafından defalarca öldürülme suikast saldırılarına maruz kalmış en sonunda abd ye sığınmış. Arabayı ve sistemi gördüm kafanızda tasarladığınız tüm motor ve mekanizmaları unutun herşeyi çok basit bir şekilde dizayn etmiş ve tamamen su ile çalışıyor. Mevcut benzinli motor hala aynı şanzıman aynı frenler aynı , sadece küp gibi siyah bir kutu var içinde elektroliz yapılıyor ve bir takım elektronik devrelerle kontrolü sağlayıp motor içinde patlatarak tıpkı benzinli gibi su ile arabayı çalıştırıyor. Tek sorun AKÜ , çünkü ölçümlerini yaptığım tek yer burasıydı ve elektriksel sorunlardan dolayı araçta zaman zaman stop etme veya motoru kitleme sorunları yaşadığını söyledi.

adamın vücudunda sayısısız kurşun saçma kılıç yaraları vardı. O yüzden bu işler benim şahsi yorumum biraz sıkıntılı işler...Yapmak ve uğraşmak istiyorsanız yapın ama çok dillendirmeyin derim.

Yukarı Alt