Saü/Doğuş/Beykent Endüstri Mühendisliği. Kararsızlık ve İçinde Bulunduğum Durum

barsav12

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
Gazi Üniversitesi
Arkadaşlar merhabalar; vakti olmayan arkadaşlar için söyleyeyim konum biraz uzun ve bir takım sıkıntılar mevcut. Ben Gazi Üniversitesi Ağaç işleri Endüstri Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim 98 doğumluyum, lise bitince işe girip çalıştığım için üniversiteye geç girdim, hala çalışıyorum. Okuduğum bölüm genel olarak mobilya olmak üzere ağaç malzeme kullanılarak yapılan ürünlerin üretimi, tasarımı, maliyet hesaplaması vs. üzerine. Yani endüstri mühendisliğinin "odun" hammedesi üzerinde uzmanlanmış olanı olarak tanımlasam doğru olur (yalnız biraz daha teknik). Şimdi hocalarımızın söylemleri ve yaptığım bir takım araştırmalar, okula gelen 2 mezunun söylemleri üzerine bölümde işsizlik gibi bir durum söz konusu değil ama ben yine de gerek bu konuda tereddüt etmem gerek de bölümün biraz ağır olmasından ve fizik ve fizik ağırlıklı dersleri zerre sevmememden dolayı endüstri mühendisliğine geçmek istiyorum. Sınava tekrar hazırlanmayı düşünüyorum. Haftasonları harçlığımı çıkarmak için tüm gün çalışıyorum ve okul derslerini de kazanamayacak olma ihtimalimi dikkate alarak boşlamayı istemediğim için sınava hardcore bir çalışma gösteremeyeceğim. Bunu göz önünde bulundurarak ve kendi potansiyelimi de bilerek yaptığım hesaplamaya göre aşağı yukarı 110 ile 150 k arasında bir sıralama elde edebilirim. Bu sıralamaya da en mantıklı Sakarya Üniversitesi ve başlıkta belirttiğim bir kaç vakıf üniversitesi denk geliyor lakin gerek forumda açılmış eski konular gerekse farklı mecralardaki konular/söylemler baktığım zaman endüstri mühendisliğinde iş yok, boş bir mühendislik, iş bulamazsın, odtü-bilkent vs dışında okunmaz, senede 6 bin mezun veriyor tarzında ve bu durum benim hevesimi ve enerjimi inanılmaz bir şekilde sömürdü, kararsızlıktan kaç gündür canım çok sıkkın ne yapacağımı bilemedim. Sektörden haberdar arkadaşlar, mezunlar, abiler, ablalar bana yardımcı olmanızı istiyorum. Vaktinizi çaldıysam kusura bakmayın iyi forumlar.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Yok mu bilgisi tavsiyesi olan

Yukarı Alt