Uluslar Arası Kalite Mühendisliği Sertifika Programı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Uluslar Arası Kalite Mühendisliği Sertifika Programı
[ ISO 9001:2008 Quality Engineering Certification Program ]
30-31 MAYIS 2015 ANKARA
veya UZAKTAN EĞİTİM İLE TÜM DÜNYADA ŞİMDİ...

TÜM DÜNYADA GEÇERLİ BİR MESLEK ve SERTİFİKASYON...
Önemli:

Uluslararası Kayıt Kontenjanı 30 Aday İle Sınırlıdır. Uluslararası Kayıt Başlamış Olup Kontenjan Kayıtları Başvuru Önceliğine Göre Alınmaktadır.

GİRİŞ:
KAMU VE VEYA ULUSLARARASI ÖZEL KURUM VE KURULUŞLARIN ARADIĞI KRİTERLERDE;

1- Kurs ile ilgili genel bilgiler/Programın amacı:
1.1- TÜM BÖLÜM VE BRANŞLARDA
1.1.1- Profesyonel iş yaşamına girişte ve yükselmede Kamu ve /veya Özel Kurum ve Kuruluşların aradığı bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazanmak.
1.1.2- Ön lisans ve Lisans eğitimini destekleyerek uluslararası düzeyde standart kabul edilen yönetim sistemlerinin kriterlerini sağlamak.
1.1.3- İşletme yönetimini belirlenmiş uluslararası standartlar ve stratejiler doğrultusunda (ISO 9001:2008) planlamak, denetlemek ve yönetmek.
1.1.4- Kamu ve /veya Özel Kurum ve Kuruluşların aradığı uluslararası standartlara göre faaliyet göstermek ve bunu uzmanlık olarak belgelendirmek.
1.1.5- Uluslararası düzeyde standart kabul edilen yönetim sistemlerinin kriterlerini sağlayarak ISO 9001 belgelendirme ve denetiminde mensup olunan kuruluşu yetkili kuruluşlar nezdinde temsil etmek ve Yönetici, Denetçi ve Danışmanlık yetkinliği edinmek.
1.1.6- ISO 9001 gereğince ve ISO 19011 ile uyum içinde taraf denetimlerinin gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duyulan denetçi yetkinliği edinmek, standardın şartlarının etkin olarak uygulanıp uygulanmadığını belirlemek için planlı aralıklarla gerçekleştirilen kuruluş iç tetkikleri yapabilmek.
1.1.7- Uluslararası bir meslek…
1.2- KAMU VE /VEYA ÖZEL KURUM VE KURULUŞLARDA;
1.2.1- Kalite departmanında çalışabilir, Kalite Başkanlığı, Direktörlüğü yada Müdürlüğü yapabilirsiniz.
1.2.2- QMS kuruluş içinde İç denetim yapabilirsiniz.
1.2.3- Kalite yönetim sistemleri danışmanlığı yapabilirsiniz.
1.2.4- Kalite yönetim sistemleri eğitmeni olabilirsiniz.
1.2.5- QMS Yönetim Temsilcisi olarak Üst Yönetimde görev yapabilirsiniz.

2-PROGRAM İÇERİĞİ:

Bölüm 1- Yönetim ve Liderlik
Bölüm 2- ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitim
Bölüm 3- ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi
Bölüm 4- ISO 19011 Kalite ve Çevre Yönetim Sist. Tetkik Kılavuzu
Bölüm 5- Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi
Bölüm 6- Ürün ve Süreç Tasarımında Kalite
Bölüm 7- Kalite Geliştirme Araçları

3-KATILIMCILAR İCIN NOTLAR:

3.1- Toplam kurs 16 saatlik okuma / çalışmalardan ibarettir.
3.2- Kurs sonunda 60 dakikalık yazılı bir sınav uygulanacaktır. Geçme notu 63’tür (En yüksek not 90’dır)
4- ULUSLARARASI AKREDİTASYON ONAYI
4.1-Katılımcıların eğitim süresindeki performanslarına (alıştırmalara, çalışmalara, rol yapma ya da gerçek Kalite Mühendisliği konumuna aktif olarak katılma ve sınav performanslarına) göre; Günümüz ihtiyaçlarına bir yanıt olarak ortaya çıkan ve bütün dünyada şimdiki kağıt sertifikaların yerini tutacak olan ve dünyanın her yerinde belgelerin doğruluğunu sorgulamak için izin veren bir çevrimiçi (on-line) sistem ile önceden katılım sağlamış ya da sağlanacak olan sertifika eğitimlerine ait program adı,program bilgileri ve uluslararası dil gibi bilgilerin kart üzerindeki yongalarda (çiplerde) güvenli bir şekilde kaydedilen,uluslararası kayıtlı Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı Kartı İngilizce(Uluslararası Dilde) ,kargo/posta yolu ile katılımcılara teslim edilecektir.

5-PROGRAM EĞİTİM SÜRESİ / ÜCRET VE HESAP BİLGİSİ:

5.1- Kalite Mühendisliği Programı Eğitim Süresi (16 Saat) dır.
5.2- Eğitim ücreti 157 GBP (İngiliz Sterlini) karşılığı
(Uluslararası kayıt harcı, Doküman, Belge) 549 TL ‘dir.
Türkiye içi döviz kuru sabit olarak 3,5 TL alınmıştır.
5.3- Uluslararası kayıt işleminin tamamlanabilmesi ve programa katılan adayların denetçiler tarafından gerçek kişi olduklarına dair gözlemlenebilmesi için kayıtlı oldukları ülkenin Nüfus Cüzdanını ve Ödeme dekontunun açıklama kısmına ''İsim Soyisim / Program Şehir ''adını belirterek dekont ve kimlik belgenizin ; [email protected] mail adresine iletilmesi gerekmektedir.

6-Başvuru ve Kayıt:
CARDCERT AKREDİTASYON ULUSLARARASI BELGELENDİRME A.Ş

Son düzenleme:
Yukarı Alt