Yazılım Mühendisliği Okumalımıyım?

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında KARA6637 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. KARA6637

KARA6637 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Üniversite:
    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
    Bu sene Uludağ böteden mezun oldum. Kpssden de yüksek puan aldım bi sorun olmassa atanıcam inşallah. Kpss ye hazırlanırken ygs ve lys de girdim. Meslek lisesi çıkışlı olduğum için Bilgisayar, Yazılım, Elektrik - Elektronik (MTOK) yazma imkanım var. Düzce üniversitesinin puanları yetiyor. Tercih yapmayı düşünüyorum sizce hangi mühendisliği tercih ediyim ? Öğretmenlik yaparken okumak problem olur mu bu bölümleri bu işin içinde olanlar neler önerirsiniz ?

• Beğen Beğen x 1
  2. Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı Yetkili Kişi Genel Yönetici

Meslek:
    Nükleer ve Atom Mühendisi
    En İyi Cevap:
    11
    Değerlendiriler:
    +518 / 5 / -1
    Üniversite:
    MEPhI, KTÜ
    Anladığım kadarıyla yazılım için belli bir altyapınız var. İmkanınız var ise bunu diploma ile taçlandırırsanız sizin için en iyisi olacak gibi.

Öğretmen olup, ayrıca üni okuyan arkadaşlarım var. Pek zorlanmıyorlar :) Okul yardımcı oluyor bu durumlarda.

3. KARA6637

KARA6637 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Üniversite:
    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
    Oğuzhan hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat bilgisayar, elektrik elektronik ve yazilim mühendisliğinden hangisine gitsem daha faydali olur ? Ben ilk olarak bilgisayar düşünüyordum suan ise yazılım daha mantikli gibi geliyor tercihlerde yaklasti daha kararimi veremedim bu konu hakkinda bilginiz varsa hangisini onerirsiniz?

4. mstfkrkt7

mstfkrkt7 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    şahsi fikrim yazılımdır.Çünkü gelmiş olduğumuz şu noktada yazılım olmadan hiç birşey çalışmaz Örn ; Akıllı telefonlar herkesin elinde

5. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +108 / 2 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Öncelikle belirtmek gerekir ki bilgisayar mühendisliği ile yazılım birçok noktada birbirinden uzaklaşan iki bölümdür. Eğer bilgisayarın kendisine ilgi ve merakınız varsa bilgisayar müh. öneririm. Fakat daha çok zihinsel yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü kullanarak ilerleyen ve yazılıma ilgi duyan biriyseniz yazılımı öneririm. Bilgisayar mühendisliğinde mevcut alt yapınızın yeterli olmadığı noktalarda okutmanlara bağlı kalacaksınız. Fakat yazılım için internette milyonlarca açık kaynak bulma imkanınız var. Bu da sizin yükünüzü bir nebze azaltıp eğitiminizi öğretmenlikle birlikte götürebilmenize yardımcı olacaktır.

• Beğen Beğen x 1
  6. akaynar

akaynar MB Üyesi

Meslek:
    Prefabrik
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Gerçekten Mucahit Bey Gereken Gerekli Bize Birşey Bırakmadan Cevabı vermiş

7. denizgezmiş

denizgezmiş MB Üyesi

Meslek:
    Yazılım Mühendisi
    En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +4 / 1 / -0
    Geliştirmeyi, araştırmayı ve hayal gücünüzü seviyorsanız yazılım okumanızı tavsiye ederim.