Google Sıfırlanıyor mu

1927
google sıfırlanıyor mu

Devletlerin insanlar hakkında bilgi toplamak amacıyla başlattığı akıma Google firması da dahil oldu.  ABD’nin ulusal güvenlik kuruluşu NSA tarafından İnternet’in arka planında gerçekleştirilen işlemlerin yasallığını sorgulayan ve özgür bir İnternet isteyen Reset The Net oluşumuna Google da katıldı. Bunun için Google, End-to-End adında yeni bir  eklenti yayınladı eklenti bilgilerin şifrelenmesini kolaylaştırıyor.

Trende artık Google firmasının da bulunması güvenlik ve gizlilik konularında ekstra adımların atılmasını sağlayacaktır. Fight for the Future ( gelecek için savaş ) topluluğu tarafından desteklenen Reset The Net’e el veren Google güvenlik ve gizlilik kültürünü desteklemekle işe başladı.

Eklenti nasıl çalışıyor?

Chrome’nin yeni eklentisi bilgisayarlar arası şifreleme yöntemi ile e-postalarınızı güvenle göndermenize yardımcı oluyor. Eklentinin sağlıklı şekilde çalışabilmesi için gönderici ve alıcı bu eklentiye sahip olmaları gerekiyor.

Henüz çalışma aşamasında olduğu için Google web store da bulunmuyor. Google Yetkilileri eklentinin ne zaman yayınlanacağı hakkında herhangi bir bilgi vermemiştir.

1 Yorum

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.