Tesla Bir Türk Firması ile Gizli Anlaşma Yaptı

5227
elon musk

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ile görüşme gerçekleştiren Elon Musk, Türksat Türksat 5A ve 5B’nin uzaya fırlatılması konusunda anlaşmaya varmışlardı. Sonrasında Elon Musk’ın yaptığı açıklamalarda Türkiye’ye yönelik yatırımlarını arttırmayı ifade eden CEO, bu yatırımlarını uzay teknolojileri ile sınırlamayacak gibi görünüyor.

Türkiye’nin de elektrikli otomobil için kolları sıvadığı bu dönemde Tesla ile Türk firmasının yaptığı gizli anlaşmada beklenilen yatırımların gelmeye başladığını gösteriyor. Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ. İle yapılan anlaşmada Türkiye’nin belirli noktalarına şarj istasyonları kurulması bekleniyor.

tesla

Gersan firmasının zaten bu istasyonları önceden beri kurduğu biliniyor. Lakin bu firmanın Tesla ile anlaşması kurulacak şarj istasyonlarının kalitesini arttıracak ve daha hızlı yaygınlaşmasına olanak sağlayacak.

sarj

Bu iş sözleşmesini Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na açıklayan Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ. şu ifadelere yer verdi:

“Söz konusu sözleşme gereği, Tesla ile şirketimiz arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek için imzalanmıştır. Tesla, bu amaçla sadece kendi teknolojisi, üretimi, planlamaları ve operasyonları ile ilgili gizli veya özel bilgileri açıklayabilir.”

Yazımızı Beğendiniz mi?
Önceki İçerikMedikal 3D Printing
Sonraki İçerikSüt Tozu ve Memleket

Bilim konuları,mühendislik, sağlık,proje ve bilişim teknolojileri ağırlıklı makale ve haberlerin yer aldığı kaynak site olarak tanımlayabileceğimiz Mühendis Beyinlerın asıl amacı, kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek, Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.