Webtures’tan Yeni Bir Melek Yatırım Modeli : Dijital Melek Yatırımcılık

4380
webtures-dijital-melek-yatırımcılık

Webtures olarak onlarca konferans, yüzlerce mentor görüşmeleri sonrasında girişimcilik ekosisteminde çok net bir sorunu tespit ettik ve buna çözüm bulmak için kolları sıvadık!

Birbirinden şahane fikirler, etkileyici projeler, tasarımlar, yazılımlar, modüller. Her şey kusursuz ancak bir şey eksik: Kimsenin haberi yok!

Proje ve fikirler ne kadar mükemmel olsalar da pazarlanmadıkları sürece hedefe kesinlikle ulaşamazlar. Bizler dijital pazarlamayı her anlamda yetkin bir şekilde kullanan bir ajans olarak girişimcilere bu konuda tamamen melek yani hiçbir bedel veya pay istemeden yatırım yapıyoruz.

Belirlediğimiz tarihlerde açtığımız başvuru kabullerinden sonra, girişim ve projelerin ne tür bir fayda sağladığına “zaman, emek, para vs. tasarrufları” ve bu projelerin girişimcilerin bu alandaki yetkinliklerinin projeyi ne sürdürülebilir kılabildiğine odaklanarak elemeden geçiriyoruz. Sonrasında bazı testlere tabi tutarak ikinci bir değerlendirme yapıyoruz. Son aşamada jüri sunumundan geçen 3 projeye hangi alanda uygun bir pazarlama ile hedefe ulaşacağını planlayarak dijital pazarlama yatırım sürecini başlatıyoruz. Proje başına 50.000 TL’lik bir yatırım sürecini SEO, Adwords, Sosyal Medya Yönetimi ve Pazarlaması, Mailing, UX, Growth Hacking ve gerekmesi halinde proje alt yapısının geliştirilmesi konusunda başlatıyoruz.

Dijital Melek Yatırımcılık Avantajları

  • Webtures’ın tüm dijital kanallardaki deneyimlerinin en yetkin şekilde kullanılması
  • Başta Webtures CEO’su olmak üzere, tüm ekibin mentor desteği ve sürecin düzenli birlikte organize edilmesi
  • Webtures’ın sahibi olduğu network üzerinden bireysel olarak projenin pazarlanma faaliyetleri
  • İhtiyaç durumunda, Webtures’ın Kartal ve Tuzla ofislerinde yer imkanı
  • Türkiye’de göstereceği performans ölçütünde yurt dışı pazarlama faaliyetleri için ikinci tur yatırım değerlendirmesi

Dijital Melek Yatırım Süreci

  1. Başvuru Kabul

Yapılan başvurular kurulumuzca uygun olanlar dahilinde belli bir sıraya alınır. Uygun olmayanlar devre dışı bırakılır.

  1. Ön Değerlendirme (girişimcinin motivasyonu, projenin avantajları)

Kabul edilen başvurular arasından girişimcilerin yetkinliği, amacı gibi kriterlerin yanı sıra projenin faydası nelerdir ve benzeri var mıdır gibi sorulara yanıt aranarak bir değerlendirmeye alınıyor.

  1. Webtures Uzman Değerlendirmeleri ve Elemesi

Ön değerlendirmeyi geçen girişimciler, Webtures uzmanlarınca görüşmeye çağrılır. Projelerini anlatma ve sorulan sorulara cevap verme fırsatı bulurlar.

  1. Webtures Final Değerlendirmesi

Uzman değerlendirmesinden geçen girişimciler son olarak Webtures Yönetim Kurulu ile görüşür. Son kez projesini anlatır ve beraber neler yapmak ve başarmak istediklerini anlatır.

  1. Yatırım Süreci

Tüm değerlendirmeleri geçen girişimci adayları planlamalar ve işleyiş için yatırım alma fırsatı bulurlar.

Girişimcinin Sorumlulukları

Webtures yatırım sürecinde başvurular dahil hiçbir aşamada herhangi bir bedel talep etmemektedir. Aynı zamanda projeden bir hisse talebi bulunmamaktadır. Ancak projelerde sağlanan başarı hikayeleri ve tüm istatistiklerin kullanım hakkı Webtures’a ait olmaktadır. Bu sebeple projenin planlanan yatırım süreci tamamlanmadan projenin satışı kısıtlanmaktadır.

Girişim veya projeniz için Webtures dijital yatırım başvurularını aşağıdaki adres üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

=>webtures.com.tr/dijital-melek-yatirimcilik

Paylaşır mısınız?
Oğuzhan Mallı
Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin editörüyüm, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim. Bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyorum.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.