Arama Sonuçları

1. Rojhatt

Erciyes Üniversitesi Uçak Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Herkes öyle düşündüğü için gelme ihtimali çok az.
  2. Rojhatt

Namık Kemal Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Arkadaşlar Namık Kemal üniversitesi bilgisayar mühendisliği iyi midir? Orda okuyan varsa yardımcı olabilir mı?
  3. Rojhatt

Bilgisayar Mühendisliği SDÜ vs Fırat Üniversitesi

Arkadaşlar bilgisayar müh. düşünüyorum. SDÜ ve Fırat Üniversitesi arasında kaldım hangisini tercih etmeliyim?
  4. Rojhatt

Üniversite Bölümlerine Göre İşsizlik Oranları

Teknolojinin bu kadar ilerlediği bir zamanda bilgisayar bölümü mezunlarının %17 oranında işsiz olması üzüntü verici.
  5. Rojhatt

mtok ve Diğer Mühendislikler Arasındaki Farklar Nelerdir

Teknoloji fakültesi ve mühendislik fakültesi arasındaki temel fark teknoloji fakülteleri daha çok pratiğe önem verir ve son dönemde iş yeri stajı vardır.Bunun dışında mtok kontenjanından yerleşen öğrencileri 1 yıl zorunlu bilimsel hazırlık görürler.Bilimsel hazırlık genellikle Lys müfredatını...
  6. Rojhatt

MTOK mu? Normal Mühendislik mi?

Bence ilk olarak iki bölümün de akademik kadrosuna bak ve ona göre tercih yap.
  7. Rojhatt

MTOK mu? Normal Mühendislik mi?

Diplomalar aynı ve imza yetkisi de var ancak mtok bölümlerine girenler 1 yıl zorunlu bilimsel hazırlığa tabi tutulurlar.Bence mtok yerine normal kontenjandan girmelisiniz ve 1 yıl bilimsel hazırlık yerine İngilizce hazırlık eğitimi görmeniz daha yararlı olacaktır.
  8. Rojhatt

Üniversite Bölümlerine Göre İşsizlik Oranları

Arkadaşlar bu tablonun sizce ne kadarı doğru?
  9. Rojhatt

Bilgisayar mühendisliğinde üniversite seçimi neye göre olmalı ?

Arkadaşlar Fırat üniversitesi mühendislik alanında her zaman ilk 10'a giriyor.Ancak puanları çok düşük sizce tercih edilmeli mı?
  10. Rojhatt

Forumumuza Dükkan Açalım mı?

Robot malzemeleri , bilgisayar parçaları gibi malzemeler de satılırsa çok iyi olur.
  11. Rojhatt

Matematik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Hem yazılıma hem de matematiğe ilgi duyuyor iseniz Matematik-Bilgisayar bölümüne de bakmanızı tavsiye ederim.
  12. Rojhatt

Bilgisayar Mühendisliği vs Yazılım mühendisliği

Donanıma ilgi duyuyorsanız Bilgisayar Mühendisliğini ,sadece yazılıma ilgi duyuyorsan Yazılım Mühendisliğini seçmelisiniz.Ayrıca bilgisayar mühendisliğinde fizik matematik gibi dersler programda daha çok yer bulmaktadır.
  13. Rojhatt

Sağlık mı Mühendislik mi?

Yanlış anlamayın ama iki bölüm arasında 180 derece fark var.Cok klasik bir cevap olacak ancak hangisine ilgi duyuyorsanız, hangisi ile ömrümüzü geçirebilirsiniz.Öncelikle kendinize bu soruları sormalisiniz.Bence maddiyat kısmına da takılmayın mühendis çok kazanır şu az kazanır cinsinden,siz...
  14. Rojhatt

dumlupınar üniversitesi 2. öğretim mi, süleyman demirel üniversitesi 2. öğretim mi?

Atatürk üniversitesi daha yerinde bir karar olcaktır.
  15. Rojhatt

Metal Teknolojisi Lise Mezunuyum üniversite tercihim ne olmalı 2 yıllık ?

4 yıllık bir bölüm kendini geliştirmen için daha iyi olacaktır.Eminim önce 2 yıl olurum sonra 4 yıllığa tamamlarim diye düşünüyorsundur.Ancak bu da senin için daha zorlu bir süreç olacaktır.Sana tavsiyem 4 yıllık bir bölüm için çalışman olacaktır.Eğer kendimi geliştiririm dersen aslında...
  16. Rojhatt

Önemli Mühendis Beyinler Forumu İçin Öneri Ve Şikayetleriniz

Aslında forum şu an gayet iyi .Az sayıda üye olmasına rağmen çok tecrübeli ve bilgili insanlar var.Umarım ileride insanların egolarını tatmin edecekleri saçma sapan forumlara dönmez.Emeği geçen herkese teşekkürler.
  17. Rojhatt

Karabük Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Arkadaslar ben de Karabük üniversitesi bilgisayar mühendisliği (türkce)düşünüyorum . Tavsiye eder misiniz?
  18. Rojhatt

visual studio (c#) da kendimi nasıl geliştirebilirim önerdiğiniz kaynaklar va mı ?

Öncelikle İngilizce'niz iyi ise Internet zaten derya deniz kolaylıkla ulaşabileceğiniz çok iyi kaynaklar var.İngilizceniz zayıf ise bilgisayar kavramlatı adlı YouTube kanalı var .Son olarak MEGEP modüllerine de bakabilirsiniz.Meslek lisesinde okuduğum için çok yararını gördüm modüllerin...
  19. Rojhatt

Bilgisayar Mühendisliği vs Adli Bilişim Mühendisliği

Bence adlı bilişim mezunları devlette daha iyi bir şekilde istihdam edilir.bunu da dikkate almalısınız.ornegin iç işleri ,savunma bakanlığı gibi yerlerde hatta kendinizi çok iyi geliştirebilirsiniz mit'e kadar yolu var.
  20. Rojhatt

Selçuk Üniversitesi - Elektrik Elektronik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Teknoloji fakültesi ve mühendis fakültesi olarak iki farklı bölüm var .Dikkat edin yanlış tercih yapmayın.
Yukarı Alt