dumlupınar üniversitesi 2. öğretim mi, süleyman demirel üniversitesi 2. öğretim mi?

astronot34

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisliği öğrencisi
Üniv
Süleyman Demirel üniversitesi
Endüstri mühendisliği okumak istiyorum ancak bazı ikilemlerde kaldım engin tecrübelerinize danışmak istiyorum. dumlupınar üniversitesi 2. öğretim süleyman demirel üniversitesi 2. öğretim ve atatürk üniversitesi bu üçünden hangilerine öncelik tanırdınız yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Söylediğiniz üniversiteler hakkında pek bilgim yok :)

Ben tercih zamanında şu standartlara göre yapmıştım eğer iki üniversite arasında kalmış isem:

1- Üniversite köklü mü?
2- Üniversitenin Türkiye sıralaması.
3- Kampüs büyüklüğü
4- Bölüme ait ayrı bina ve laboratuvarlar var mı?
5- Şehir gelişmiş mi? Kalabileceğim yurt veya üniversiteye yakın ev var mı?
6- Öğrenci kontenjanı (az olan tercihimdir)

Bunları kendine sorup en karlısı senin için hangisi ise onu seçmelisin.

Açıkcası üniversite çok önemli değildir. Önemli olan senin bu süreçte zamanını nasıl geçirdiğindir. Üniversite sana sadece yol gösterir. Sende o yolu tamamlarsın.

Başarılı insanlar genelde bu ünilerden çıkar. odtü, itü, ytü, marmara vs vs. Bu demek değil ki diğer üniversitelerden hiç çıkmıyor.

Yüksek puanlı ünilerde, başarılı öğrenciler gittiğinden her zaman bir çekişme ve yarışma vardır. (hocalardan kaynaklı değil, öğrencilerden kaynaklıdır). Üzüm üzüme bakarak kararır misali. Yani tamamen size bağlı. Hevesinize ve azminize.

Diğer ünilerde ise tembelliğe eğilim vardır. Kendinize onları örnek almayınız :D

Rojhatt

MB Üyesi
Tepkiler
5
Atatürk üniversitesi daha yerinde bir karar olcaktır.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhaba,

SDÜ>Atatürk>Dumlupınar (kişisel görüşüm tabi bir kaynağa göre konuşmuyorum :D )

extreme008

MB Üyesi
Tepkiler
16
Üniv
Süleyman Demirel Otomotiv Müh.
Isparta'ya gelirsen nerden geldim buraya dersin ama sonra alışınca çok güzel oluyor. Eğitim bakımından endüstri de hocaları pek tanımıyorum ama okulda en etkin mühendislik grubu endüstri diyebilirim.(Konferanslar ve etkinlikler bakımından.)

Yukarı Alt