Arama Sonuçları

1. R

Makineciye bilgisayar tavsiyesi.

Telefonda olduğum için yeterince yazamayacağım fakat eğer oyun oynama gibi bi amacın da varsa gtx serisi bu iş için daha uygun. Aynı zamanda da performansı daha yüksek. Ssd meselesi olmazsa olmaz gibi bir sey değil. Render vs gibi durumlarda seni rahatlatır. Kullanımı kolaylaştırır. Performansa...
  2. R

O konuda bir bilgim yok malesef. Ama mantıken olmaz gibi geliyor. Rica ederimm

O konuda bir bilgim yok malesef. Ama mantıken olmaz gibi geliyor. Rica ederimm
  3. R

O nedenle farkı ne kalıyor tam olarak bilmiyorum. Ama teknoloji fakültesinde pratik destek daha...

O nedenle farkı ne kalıyor tam olarak bilmiyorum. Ama teknoloji fakültesinde pratik destek daha fazla. Laboratuvar vs yani. Bölüm olarak tavsiye edebilirim eğer başka iyi yer yoksa sana göre.
  4. R

Merhaba. Karabük Uni'de okuyan arkadaşım var. Orasi da teknoloji fakültesi biliyorsan eğer...

Merhaba. Karabük Uni'de okuyan arkadaşım var. Orasi da teknoloji fakültesi biliyorsan eğer. Kendisi memnundu bi sıkıntısı yoktu. Arasındaki fark normalde imza yetkisi. Fakat biz mekatronik mühendislerinin genel olarak imza yetkimiz yok.
  5. R

Kendimi nasıl geliştirebilirim ?

PLC için videolardan ziyade direkt eğitim almak gerekiyor benim fikrime göre. Ben de henüz başlamadım. Fakat şansıma benim şehrimde ücretsiz olarak kurs veren kuruluşlar var. Onlardan yararlanacağım ben şahsen. Direkt olarak mesleki eğitim veriliyor. Eğer senin bulunduğun şehirde de böyle bir...
  6. R

Kendimi nasıl geliştirebilirim ?

Bana göre öncelikle eğitim süresince gördüğün bilgisayar çizim, yazılım programları vb. konuda kendini yüksek dereceye gelene kadar eğit. Çünkü en azından bilgin olan bir konu ve ilerleme kaydetmen daha kolay olur. Daha sonrasında ilk işin İngilizceni geliştirmek olmalı. Kurslardır filmlerdir...
  7. R

Ama dediğim gibi direkt olarak bir bilgim yok bölüm ve çalışmaları hakkında. O konuda direkt...

Ama dediğim gibi direkt olarak bir bilgim yok bölüm ve çalışmaları hakkında. O konuda direkt olarak o bölüm çalışan ve öğrencilerine ulaşman gerekiyor. Ama inanıyorum ki hem benim bölümümden hem de diğer bölümlerden bu amaç uğruna çalışma yapabilecek insanlar bulabilirsin.
  8. R

Bizim bölümümüzün bizzat kendilerinin çalışmalarını sürdürdüğü IHA ve elektrikli araç projesi...

Bizim bölümümüzün bizzat kendilerinin çalışmalarını sürdürdüğü IHA ve elektrikli araç projesi bulunmakta.Aynı zamanda Formula Students'a katılan bir ekip de var Kocaeli Üniversitesinde. Fakat dediğin bölüm hakkında bilgim yok çünkü bu bölüm direkt olarak ana kampüste değil bir ilçe kampüsünde...
  9. R

Pijamalı hasta yağsız şoföre çabucak güvendi.

Pijamalı hasta yağsız şoföre çabucak güvendi.
  10. R

Elektrik Mühendisliği mi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mi?

Her ikisi için de çok çok fazla bilgim yok. Kendim mekatronik mühendisi olduğum için elektronik haberleşme mühendisliği bölümü hakkında orta derecede bilgiye sahibim. Ve şu aralar rağbet gören bir bölüm. Daha geniş iş imkanı olduğunu düşünüyorum. Fakat kendini düzgünce geliştirebilirsen her...
  11. R

Bilgisayar Mühendisliği Türkçe mi İngilizce mi?

İlerleyen zamanda Ingilizcenin önemi çok fazla artacağından ve aynı zamanda kod ve yazılımla uğraşırken İngilizce'nin her zaman içince olacağından tabiki İngilizce bölüm. Ek olarak Türk halkı olarak İngilizce okuyup anlayıp konuşamama gibi bir zorluğumuz var. Ben bunun nedenini İngilizceyi...
  12. R

Her iki bölümün de zor olduğunu söylemek isterim. Buna hazırlıklı olarak gelmen senin yararına...

Her iki bölümün de zor olduğunu söylemek isterim. Buna hazırlıklı olarak gelmen senin yararına olur. Fazla araştırmadan seçme derim. İyi bir makineci arkadaşa da sormanı tavsiye ederim.
  13. R

Edit: Gördüğüm kadarı ile makine mühendisi bir kişi ilerleyen zamanda çok fazla zorlanmadan eğer...

Edit: Gördüğüm kadarı ile makine mühendisi bir kişi ilerleyen zamanda çok fazla zorlanmadan eğer bu işten eğleniyorsa,ilgisi varsa mekatronik mühendisi işine girişebiliyor. Yani otomasyon ve robotik üzerinde çalışmalar sergileyebiliyor.
  14. R

Kısa sürede açıklayabileceklerim bunlar. Benim aklıma gelmeyip senin aklına gelen sorular...

Kısa sürede açıklayabileceklerim bunlar. Benim aklıma gelmeyip senin aklına gelen sorular olabilir daha fazla şey öğrenmek istersen çekinmeden sorabilirsin. Umarım mutlu olabileceğin bir bölüme gidersin. İyi günler.
  15. R

Mezun olunca ne yaparım diyorsan onu şu an ben de tam olarak bilmiyorum. Bölüm içerisinde direkt...

Mezun olunca ne yaparım diyorsan onu şu an ben de tam olarak bilmiyorum. Bölüm içerisinde direkt bir taraf seçme olmasa da kendi kendine yazılım,elektronik,makine,otomasyon vs. gibi dallardan birinde gelişiyorsun. Devamında belirli yerlerde makinecinin işini ya da elektronikçinin işini de...
  16. R

Sonuç olarak eğer okulum boyunca kendimi geliştiririm proje yapar eğlenirim farklı yerlerde...

Sonuç olarak eğer okulum boyunca kendimi geliştiririm proje yapar eğlenirim farklı yerlerde farklı konularda kendimi geliştirmeye çalışırım dersen Mekatronik sana göre. Bu konuda sana gerekli ortamı ve eğitimi sağlıyorlar. Çünkü bayağı bir geniş uygulama alanına sahip mekatronik. Makineyi...
  17. R

55 geçme gibi düşünebiliyorsun bazı derslerde yani. Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği...

55 geçme gibi düşünebiliyorsun bazı derslerde yani. Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği seçecek olursan karşılaşacağın zorluklar bana göre diğer bölümlerden daha fazla fakat sen makina da deyince arasındaki farkın fazla olmayacağını düşünüyorum. Makina da zor bir dal sonuçta. Fakat bu...
  18. R

Üniversitemdeki 65 geçme notu olayı gerçekten bizim de sinirimizi bozuyor. Ve belki diğer...

Üniversitemdeki 65 geçme notu olayı gerçekten bizim de sinirimizi bozuyor. Ve belki diğer bölümlere olmasa da mekatronik olarak bizi zorluyor. Çünkü şu bir gerçek ki bir dönem içerisinde ağır olarak adlandırılan minimum 2 ders alıyorsun. Fakat hocalarımız saolsunlar bu konuda bize yardımcı...
  19. R

Fakat eğer çalışma azmin var ve çabuk sıkılmayan biri isen,seni zorlayacak şeylerden çabuk...

Fakat eğer çalışma azmin var ve çabuk sıkılmayan biri isen,seni zorlayacak şeylerden çabuk kaçmayan biri isen mekatronik bölümünde büyük şeyler yapabilirsin. Aynı zamanda aaştırdıysan eğer halk tabiri ile önü açık olan bir meslek. Hayal gücüne ve yeteneğine bağlı olarak yönünü kendin...
  20. R

Bölümümüz içerisinde fazla laboratuvar bulunmamakta. Bu nedenle öğrenci olarak kendimiz belirli...

Bölümümüz içerisinde fazla laboratuvar bulunmamakta. Bu nedenle öğrenci olarak kendimiz belirli şeylere ulaşmaktayız. Diğer bölümlere göre biraz daha zor bir bölüm olarak söyleyebilirim.Çünkü belirli bölümlerin belirli zorluklardaki ana derslerini alıyor ve bunları birbiri içerisinde uygulamaya...
Yukarı Alt