Arama Sonuçları

1. Halilgok723

Servo SG90 Titreme Sorunu

Benim uğraştığım bir projede birbiri ile senkron bir şekilde çalışan 6 adet servoların hareketler yaparken bazen saçma hareketler yapması bazen çok titremesi gibi sorunlar ile karşılaşıyorum. Biliyorum bu sorunun kaynağı kabloların lehimlenmesi bağlantılar koddan falan yüksek ihtimalle...
  2. Halilgok723

Ne yaptım ?

Ne yaptım ?
  3. Halilgok723

Aurdino ile eğim sensörü kullanmak

Hocam buradan ulaşabilirsiniz istediğiniz şeye ADXL345 İvme sensörü kullanımı Halil Gök
  4. Halilgok723

Üniversite ve Başarı

Eğer cidden bu konuda meraklı isen üniversitenin sana bi engel teşkil edeceğini düşünmüyorum. İtü odtü bilkent yıldız teknik vs en iyi üni. kazanırsan üni. sana çok şey katacaktır. Onun haricindeki üniversiteleri aşağı yukarı aynı değerde diyebilirz. Ben Ktüdeyim ilk geldiğimde fakülteye...
  5. Halilgok723

STM32F0 da microseconds delay oluşturamama!!

İnternet üzerinden heryerde bulunan DWT_stm32_delay kütüphanesini ekledim projeme fakat hata alıyorum. DWT_stm32_delay.h dosyasında 27 ve 33 satırlarda hata alıyorum buda main.c koduma yansıyor bilen birileri varsa el atarsa çok makbule geçer .
  6. Halilgok723

KTÜ yazılım mühendisliği?

Her sene +50tl zam ile birlikte bu sene 600tl sanırım. Bide Of'ta çok fazla apart seçeneği yok tercih yapmadan önce apartlara kadar araştırmanı öneririm. Trabzon değil Ofa geliyorsun. ;)
  7. Halilgok723

KTÜ yazılım mühendisliği?

Ayni binayı kullanıyoruz Yazılım Mühendisliğiyle. Bölüm olarak iyi. Yazılım alanı tamamiyle soyutlama olduğu için kendi dünylarında takılıyorlar. İmkandan kastın nedir? Konum olarak merkez kampüs ile arası 45dk. Amaç kendine birşeyler katabilmek KTÜ nün köklü bir geçmişi var.
  8. Halilgok723

Elektronik soruları

hangisine yardımcı olayim
  9. Halilgok723

Elektronik ve haberleşme mühendisliği

mikrodenetleyici programlama, nesnelerin interneti, haberleşme protokolleri, görüntü işleme gibi şeylere odaklanabilirsin Youtube\Halil Gök
  10. Halilgok723

stm32f0 ile atolicte blink debug edemiyorum. Bakabilir misiniz?

Registerlar ile kodladım fakat debug ettiğimde kartta debug ışığı sürekli renkli yanıyor fakat kullanıcı ledinde bir hareketlilik yok hatamı tespit edemedim /* Includes */ #include "stm32f0xx.h" int main(void) { //GPIO_Config(); RCC->AHBENR = 0x00080000; // port c clock...
  11. Halilgok723

Sizce ihtiyac var mı?

Burası gibi mi?
  12. Halilgok723

Bilgisayar Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Herşey hayalle başlar. Seninkide şuan hayal. Gerçekleşmesi senin elinde.
  13. Halilgok723

Kendimi nasıl geliştiririm?

Yazinin linki
  14. Halilgok723

Kendimi nasıl geliştiririm?

Bloğumda bunun ile ilgili bir yazı paylaştım WordPress.com Youtube üzerinde elektronik ve yazılım ile ilgili paylaşımlar yapıyorum : Halil Gök
  15. Halilgok723

Sanalda devreyi Kurup docklight programı üzerinden haberleşme sağlamak

Paylaşımın içeriğinde; - Pic ile RGB led yakmak - Proteus üzerinde sıfırdan proje oluşturma - Sıfırdan pici C dili ile kodlama - Sanalda comportlar nasıl birleştirilir - Form oluşturmadan docklight programı ile haberleşme sağlamak Faydalı bir video oldu. Bana abone olarak destek verebilirsiniz.
  16. Halilgok723

4.00 ortalama

Göreceğin derslere daha önceden hazırlan ve sosyal hayatın olmayacak 4.0 ortalama için. Kimseyle yarışma. Hiçbir konuyu öğrenmeden atlama. Olur umarım 4.0 :)
  17. Halilgok723

Tercih dönemi geldi çattı. Adaylar bölümlerin sıralamasına değilde bölümlerin takendisini...

Tercih dönemi geldi çattı. Adaylar bölümlerin sıralamasına değilde bölümlerin takendisini araştırmasını sonrasında en optimum yer nereler ise oraları yazmasını öneririm. Severek yapacağanız meslek sizin işiniz olacak. O yüzden araştırma konusunda bende elektronik haberleşme bölümünü isteyenlere...
  18. Halilgok723

Yapay Zeka Mühendisliği

Yapay zeka geleceğin neredeyese çoğu mesleği yok edeceği gözüküyor ve bu bölümde kendini geliştirmek iyi yerlere gelmen için çok iyi bir seçenek. Ülkemizde henüz bu atılımlar yeni başlıyor fakat herşeyin bir başlangıcı ve süreci olur .
  19. Halilgok723

metalurji, otomotiv, enerji, elektrik elektronik

Aslında birbirine benzer bölümler hepsininde birbirleriyle çakışan noktaları var ama detaylarına indiğimizde hepsi ayrı dünyalara ayrılacak çalışırken severek yapabileceğine yönelmelisin onun içinde bu bölümlerle alakalı tanıtım videoları izlemelisin. Elektrik ve elektronik bile beraber...
Yukarı Alt