Arama Sonuçları

1. D

Mil Önerisi

SelamunALeykum arkadaşlar, Malzeme bilgisi konusunda yardımcı olur musunuz ? Elimizde bir adet sarı bronz burç bulunmakta ve bu burcun içerisinde bir adet mil ileri geri doğrusal hareket yapıyor. Mil için malzeme araştırması yapıyorum istediğim özellikler, sudan fazla etkilenmeyecek...
  2. D

ELektrikli bobin Önerisi

Selamunaleykum arkadaşlar, Bir adet bobin ihtiyacımız var amacımız bobin ile ileri geri hareket yaptırmak. Fakat önemli olan kriterimiz seri bir şekilde bunu yapabilmeliyiz. Mesela sensörden sinyal geldiği zaman mili ileri geri hareket ettirecek, örneğin saniyede 3-5 defa mili ileri geri...
  3. D

İki kasnak hesabı

Hayır arkadaşlar bende tam onu anlatmak istiyorum birbirine temas konusudna aralarına herhangi bir sitem kurabiliriz. Araya ayrı bir kasnak, sistem yada dişli sistemi kurabiliriz. İstediğimizi yapabiliriz. Tek kural iki kasnağın devirleri aynı olarak birbirinden bağımsız çalışacaklar sadece...
  4. D

İki kasnak hesabı

Böyle bir sistem mevcut fakat hollandalı bir firma kurmuş. Rehanger olarak geçiyor ayrıca her dişte malzeme olacak şekilde olmalı. Bir dolu bir boş dahi yuapamadım, 9 aralıkta 2 malzeme kesinlikle olmaz. Başka nasıl yapılabilir onu araştırıyorum.
  5. D

İki kasnak hesabı

MErhaba arkadaşlar bir konu hakkında bilginizi almak istiyorum. Durum biraz beyin fırtınası gibi. Elimizde iki adet kasnak var çapları eşit. Birinci kasnağın diş aralıkları 5 cm. İkinci kasnağın ise diş aralıkları 9 cm. İstenilen durum ise bu kasnakların devirleri aynı almak koşulu ile, iki...
Yukarı Alt