Arama Sonuçları

1. H

İnşaat Mühendisliği mi Elektrik Elektronik Mühendisliği mi?

Dis hekimi degil beyin cerrahi ol diyorum hemen her seye gecis yapabilirsin demek istiyorum doktorluk benzetmesi endüstri muhendisligine uygun bi tabir olabilir ancak bence bilgisine guvendigin birinden yüzyüze bilgi almayi dene buradan yorumlasarak tam istedigin verimi de alamayabilirsin ayrica...
  2. H

Kimse yogurdum eksi demez hakli olabilirsiniz de benim orada demek istedigim aslinda alan zenginligi olan bi bolumu tercih et demek istemem yoksa bi jeoloji bi harita bi malzeme muhendisi de gayet guzel is olanaklari bulur mekatronik muhendisligi de alan zenginligi acisindan (yorum yaparken...
  3. H

Elektrik Elektronik secersen istedigin alanda kendini gelistirebilirsin tercih edebilirsin sana tavsiyem 3 temel mühendislik olan elektrik-elektronik insaat ve makine den birini secmen ayrica bilgisayar mühendisliği ilerleyen yıllarda bu 3 mühendislige ek olup 4. temel mühendislik olacaktır...
  4. H

Nükleer santraller gerekli mi?

Benim daha onceki yorumumda verdigim rakamlarla ilgili bi arkadasim referans istemişti şöyle ki herkesin rahatlikla google da aratarak bulabilecegi rakamlar da (ben ulkelere gore nukleer santral sayisi diye arattim) ben abd ici 122 demistim 104 olacak fransanin ise 58 nukleer santralinin kendi...
  5. H

Nükleer santraller gerekli mi?

Saygıdeğer arkadaslar hepinizin görüşlerine saygı duyuyorum ancak bütün gelismis ulkeler nukleerden vazgeciyor demeniz hatadir fransa elektrik uretiminin %75-77 sini(yildan yila bi kac puan oynar) nukleerden karsiliyor amerikada bildigim kadariyla 122 tane santral var ve bu santraller uretimin...
  6. H

Alternatif Enerji Kaynaklarına Bakışınız Nasıldır

Gelişmekte olan ülkemizin yetersiz olduğu konulardan biri olan enerji üretimi noktasında ülkemizin a ya da b demeden enerjinin üretimi konusunda her türlü üretim kaynağını kullanması taraftarıyım(tabi ki kimseyi de mağdur etmeden)
Yukarı Alt