Arama Sonuçları

1. Emir Kalyoncuoğlu

Sitenin Durumu

Forum kısmı 2 gündür Uzak Doğulu biri tarafından ele geçirilmiş durumda. Yönetim bir şey yapacak mı? 1690809417 Hatırlatma
  2. Emir Kalyoncuoğlu

Termodinamik Soruları

Merhaba, Sorulara baktım, oldukça temel düzeyde sorular. (Bir makine mühendisliği öğrencisi için) Hatta bazıları internette 5 dakika arasan bulabileceğin tarzda sorular. Şimdi uslübum belki sana ters gelebilir ancak bu şekilde devam edersen ileride çok zorlanırsın. Şuan öğrencisin, ileride...
  3. Emir Kalyoncuoğlu

İnsansız Deniz Aracı

Merhaba, Evet dediğin gibi bilgisayar üzerinden hesaplamalar yapılabiliyor. Ancak o hesaplamaların mantığını anlamadan o hesaplamaları düzgün yorumlayamazsın. Bu nedenle bu hesaplamaları öğrenmeniz mantığını araştırmanız için bu şekilde hocanız uygun görmüş demekki. Bu programlar sonlu...
  4. Emir Kalyoncuoğlu

Tasarım Mühendisinde Olması Gerekenler.

Ded Su Terazili Cetvelli Tornavidalı Mühendis Kalemi Gri Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL Şöyle bir kalem var. Tornavidası bir tık dandik ama zor durumlarda iş görebiliyor.
  5. Emir Kalyoncuoğlu

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ İLE BİYOLOJİ BÖLÜMÜ AYNI ANDA OKUNUR MU?

Daha önce bir tanıdığım endüstri ve doktorluğu aynı anda çap yapmıştı. İmkansız değil bence. Sadece bu iki bölümü de barındıran üniversiteleri bulup, onların fen bilimleri veya mekatronik başkanlıkları ile iletişime geçebilirsin. Dediğim kişi bu işi Marmara üniversitesinde yapmıştı.
  6. Emir Kalyoncuoğlu

Örgün ve uzaktan üniversiteyi aynı anda okumak

Neden 2 tane bilgisayar mühendisliği okumak istediğini anlamadım açıkçası. Motivasyon nedir?
  7. Emir Kalyoncuoğlu

Hangi Meslek Sahibi Olmalıyım

Otomotiv mühendisliği yerine makine mühendisliğini tercih edebilirsin. Hem kendini otomotiv ile kısıtlamamış olursun, hem de otomotiv alanında rahat bir şekilde iş bulursun. Otomotivin hangi alanında çalışmak isteyeceğin de önemli tabi bu seçimde. :)
  8. Emir Kalyoncuoğlu

Mühendis Beyinler telefon uygulaması açılmıyor.

Aynı konuda bende sorun yaşıyorum. Ve sorun uzun zamandır var artık telefonu denemiyorum bile. Telefonum android.
  9. Emir Kalyoncuoğlu

Mühendis Beyinler Telegram Grubu

Böyle bir grup kurulursa ben katılırım.
  10. Emir Kalyoncuoğlu

SolidWorks'ten sonra hangi program

Bende Ansys i tavsiye ederim. Çünkü bir çizim programı kullanabiliyormuşsun. Onun yanına yeni bir çizim programı eklemek yerine analiz programı eklemek daha mantıklı olacaktır.
  11. Emir Kalyoncuoğlu

YTÜ Tezsiz Yüksek Lisans

Tezsiz yüksek lisans sadece 8 ders görüyorsun bitiyor gibi. Bence zorla kendini tezli yap.
  12. Emir Kalyoncuoğlu

İlk iş seçimi önemi

Merhaba, Kesinlikle böyle bir şey olmaz. Mülakatlarda farklı taraflarda bulunmak istedim ve ar-genin benim için en doğru tercih olduğunu düşündüm diyerek bu durumu pozitife çevirebilirsin.
  13. Emir Kalyoncuoğlu

İlk iş deneyimi

Merhaba, Hangi dalda ilerlemek istiyorsun bilmiyorum ancak usta gibi tezgah başında çalışmak yerine kendini mühendislik alanında geliştireceğin işlerde çalışmanı tavsiye ederim. Bulunduğumuz şartlar altında iş bulmak zor tahmin edebiliyorum. Usta gibi tezgahta çalışman sana bazı işlerin nasıl...
  14. Emir Kalyoncuoğlu

E-bisikletde kesim yapmadan üretilebilecek metal parcalar

Merhaba, Sele üretimi. Bildiğin gibi sele süngerden yapılıyor. Ancak tamamı da sünger değil iç tarafına süngerin geçeceği bir plastik kullanabilirsin. Bu plastiği de plastik enjeksiyon yöntemi ile üretebilirsin.
  15. Emir Kalyoncuoğlu

örgün mühendislik+açıktan işletme faydalı mı?

Mezun olduktan sonra işe alım için faydası olur mu diye 2. üniversiteyi düşünüyorsan bir faydası olmaz. İşletme, iktisat gibi ek bölüm okumanın sana büyük firmalarda çalışırken konuşulan ekonomik konuları anlayıp yorumlamada faydası olur. Ben o nedenle okunabilir demiştim.
  16. Emir Kalyoncuoğlu

örgün mühendislik+açıktan işletme faydalı mı?

Çok fazla emek harcamayacaksan bence okunabilir.
  17. Emir Kalyoncuoğlu

Makine Mühendisleri

Açıkçası sorunuzu tam anlayamadım. Tam olarak ne demek istediniz acaba?
  18. Emir Kalyoncuoğlu

Solidworks - Kesit'i Teknik Resme Aktarma

İki seçenek var. 1) Kesiti montajda alıp ekran görüntüsü şeklinde kaydedebilirsin. 2) Kesiti teknik resim içindeki kesit komutları ile alabilirsin.
  19. Emir Kalyoncuoğlu

Yeni Bilgisayar

Ram kesinlikle arttır, analiz için ram önemli. Devamı işini görür diye düşünüyorum.
Yukarı Alt