Arama Sonuçları

1. ersinkecis

Uzaktan kontrol ile DC motor hız kontrolü

hazır dc motor sürücü entegreleri var. bunları kendi PCB'nizde kullanabilirsiniz. uzaktan kumanda için IR alıcı vericiler var. (tv kumandası gibi) 433 veya 434 mhz RF alıcı vericiler var. 2.4 ghz RF alıcı vericiler var. BlueTooth alıcı vericiler var. ESP8266 gibi WIFI ile çalışan chipler var...
  2. ersinkecis

Makineden bilgisayara gecmek mantıklı mı olur yoksa saçma mı

4 sene sonra IOT zirve yolunu yarılamış olur. birkaç sene sonra da zirveye oturur. IOT için biçikmiş kaftan aslında mekatronik. ancak piyasada milyonlarca elektronik mühendisi var. bunların iş yapmak için makine mühendislerine de ihtiyacı olacak. bilgisayar, yazılım vs. bunları kendi kendine de...
  3. ersinkecis

Arduino mesafe sensörü hakkında yardım

oradaki sorun topraklama vb. bir şey olabilir mi?
  4. ersinkecis

plastik enjeksiyon makinası tasarım

fişek peltier elektriksel işlem harici diyorsanız pürmüz vb.
  5. ersinkecis

Uzaktan kontrol kodlama yardım

ESP8266 ile wifi destekli yapabilirsin. cep telefonundan ve/veya herhangi bir internete bagli cihazdan yonetebilirsin. ESP8266 çipleri kendi içinde basit bir web sayfasi olusturur. bu yuzden kullanici tarafi herhangi bir internet browser olabilir.
  6. ersinkecis

visual studio (c#) da kendimi nasıl geliştirebilirim önerdiğiniz kaynaklar va mı ?

bu soruyu soranlara şu arkadaşı öneriyorum: Ahmet Yasin Ak
  7. ersinkecis

Dünyanın En Küçük IoT Bilgisayarı Omega 2 Nedir ?

ESP8266 Geliştirme Kartı v3.0 da biraz benzer. Omega2'yi fiziksel olarak inceleme imkanım olmadı henüz ancak ESP ile çalışıyorum. fiyat olarak ta oldukca makul ve dahili Wifi özelliği vb. güzellikleri var. Güvenrob Nodemcu Lua (Lolin) Wifi Esp8266 V3 Geliştirme Fiyatı
  8. ersinkecis

Geliştirme Kartlarında Klon mu Orijinal mi ?

gömülü yazılım güvenliği ile ilgili çalışırken klon arduino'larda seri numarasının dönmediğini öğrendik. orjinal arduino'da seri numarası dönüşü oluyor. çipteki seri numarasına göre de kopya koruması geliştirme imkanınız oluyor.
  9. ersinkecis

Arduino ile ayarlı okul zili projesi ile ilgili yardım lazım...

Arduino based Automatic School Bell System | Engineers Garage veya Automatic School/College Bell System Using Arduino veya Arduino-based Master Clock for Schools
  10. ersinkecis

Elektriği iletmeyen ama ısıyı ileten madde

1. termal macun 2. termal transfer bandı (elastik 1-2 mm kalınlığında olur. barkod yazıcılardaki termal transfer ribbon ile karıştırmayın)
Yukarı Alt