Arama Sonuçları

1. okaliptus92

Fikir almak

Kardeşim panoyu ekipmanları iyice öğren, plc işine gelince hiç gerek yok. Her yazılım firması kendine has plc ile çalışır. Istesen de öğrenemezsin, çünkü plc arayüzü de genelde firmalara verilir dışardan kolay bulunmaz bulunsa da iş görmez. Tamamen suan yaptığın isi en ince detayina kadar...
  2. okaliptus92

Lenovo Laptop Problemi

Merhaba bios yazılımı donmus olabilir. Bios reset icap eder. Öncelikle; bataryayi cikaralim, sarjdan kabloyu çekelim. Daha sonra 30 35 saniye boyunca acma tuşuna basılı tutalim. 2 saat kadar bekleyelim. 2 saat sonunda tekrar acma kapama tusuna 30 sn basili tutalim. Ardından bataryayi v.s. takip...
  3. okaliptus92

linear rulman hakkinda

Skf bayisini arayip temin edebilirsin. Biraz pahali olur teslim suresi de hafif gec olur.
  4. okaliptus92

linear rulman hakkinda

Fotoğrafta mevcut, fakat kare flanşlı
  5. okaliptus92

Kanatçık tasarımı

Senin bu aradigin tasarımı daha evvel yapan ve makale haline getiren biri vardi. Daha once okumuştum. Bulabilirsem seninle paylaşırım. Zaten buraya be istedigini hangi chip uzerine nasil bir sink koyacağını v.s. yazarsan ben tasariminda yardımcı olurum.
  6. okaliptus92

Kanatçık tasarımı

Mantıklı degil ama siz bilirsiniz.
  7. okaliptus92

Kanatçık tasarımı

Neyi soğutacagini, nasıl soğutacagini soylersen yardımcı olabilirim.
  8. okaliptus92

Fan diyagramını nasıl anlamalıyız? ()

Heatsink in kanatlari ne kadar sık olursa, basınç düşümu o kadar fazla olur, böylece fanın sağladığı toplam debi de düşer. Debi düşerse kesit alandan gecen hava hızı azalır. Lafn kısası, ne kadar cok kanat o kadar yavaş hava. Tabi burda optimum performansi bulman lazim. Heat sink yuzey...
  9. okaliptus92

Bina Deprem Dayanıklılık Raporu Üzerine

Göçme bölgesi, Binanız bir analiz programinda modellenir. Sonra bu modele bir deprem yaptırılır daha sonra deprem neticesinde, bazi kolonlar veya kirisler hasar alir, bazilari ciddi hasar alir, bazıları ise göçer. Bu yüzdeler varsayımsal bir depremde göçecek abileri gostermektedir :)
  10. okaliptus92

başlangıç maaşı

Napacaksın parayı? Herhangi bir yere girip kâr ettirirsen istediğini alırsın. Nerde kendini geliştirebilirsen orda basla parayi zaten gelistikce kazanırsın.
  11. okaliptus92

Ankara İSG kursu önerisi?

MMO dan alabilirsiniz cesitli belgeler. Hangi alanda ne is yapmayı isterseniz. ISO kalite yöneticisi de olabilirsiniz. Kalite alanı için
  12. okaliptus92

Bitirme proje fikri

Bizim memleketin en büyük problemi, sanayi ile üniversiteler arasındaki kopukluk. Senden ricam bitirme projen hakkında cevrendeki işletmeler ile görüşmem. Hem böylece gerçek sektörden gerçek bir araştırma yapmış olursun. Hem senin hem işletmenin işine yarayacak bisey yapman hepimiz icin yararlı...
  13. okaliptus92

ileri-geri hareket yapabilen motor

Ne yapmak istediğini soylesen daha kolay olur. Bize senaryoyu anlatsan cok daha iyi. Motorlar kac volt? Motor geri geldiğinde nerde duracak? Durmasını nasıl sağlayacaksın? Aslında sadece sistemi ne amacla yapmaya çalıştığını soylesen yardımcı olabiliriz kanaatindeyim.
  14. okaliptus92

Ankara İSG kursu önerisi?

Isg kursunu önermiyorum. Baska kurslar daha cok isini görür. Ayni paraya baska belge alabilirsin. Ben c sınıfı uzmanim ama neredeyse hic faydasını görmedim.
  15. okaliptus92

100 volt DC

Bildigin armut lamba kullanabilirsin.
  16. okaliptus92

Biyomedikal Mühendisliği Hakkında yorumlar

Makine iyidir. Ama tabi bu senin neyi yapmayi sevdiginle alakali. Ben cok evvelden makine müh. olmak istiyordum oldum. Sahsi kanaatim makine müh. yönündedir.
  17. okaliptus92

Biyomedikal Mühendisliği Hakkında yorumlar

Benim kardesim tekirdağdan fakulte birincisi olarak bu bolumden mezun oldu. Sayet elektrik elektronik okusa cok daha iyi bir yerdeydi. Rica ediyorum tavsiyelerime uyunuz.
  18. okaliptus92

Biyomühendislik Hakkında Yorumlar

Biyomedikal mühendisliği okumamani tavsiye ederim. Her zaman temel muhendislikleri hedef almalısınız.
Yukarı Alt