Arama Sonuçları

1. T

Uzun Vadeli Yalın Felsefenin 14 İlkesi

Bir soru sormak isterim , BU KİME / KİMLERE NEDEN NİYE NASIL ve HANGİ AMACA HİZMET İÇİN UYGULANMALI ? Çoğu maddeyi üstü kapalı yaşadık ama hiç bir faydasını göremedik çalıştığımız şirkette , kaldı ki şu an bunu uygulayan şirket ve yönetici mi var ? Bazı maddeler beyin fırtınası kopartacak iken...
  2. T

Sütçü İmam Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ders Notları

Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim hocam...Emeğinize sağlık.
  3. T

5G ile Ölüm Makinesi ( Electro magnetic Gun )

Buyrun 5g teknolojisi aslında bize iyi mi yoksa kötü mü sonuçlara mal edilecek görelim. Bunlar izin verdikleri ölçüde bilgimizin olduğu işler , bir de bunun buzdağının görünmeyen dip kısımlarını siz ölçüp biçip.. Hoşuma gitmese de biz bu adamların 60 yıl gerisindeyiz , dibimizde ki bulgaristan...
  4. T

Sakıncası yoksa kullanım amacını açıklayabilirseniz yada ip ucu verirseniz ortaya bir şeyler...

Sakıncası yoksa kullanım amacını açıklayabilirseniz yada ip ucu verirseniz ortaya bir şeyler çıkabilir , hatta kafamda bir icat bile çaktı bu soruya soru cümleleri hazırlarken..
  5. T

1-) Rotası sabit bir yol mu izleyecek ? 2-) Anladığım kadarıyla evde değil fabrika veya ofis...

1-) Rotası sabit bir yol mu izleyecek ? 2-) Anladığım kadarıyla evde değil fabrika veya ofis gibi bir ortamda mı kullanılacak , açıkçası yapılma mantığını anlamadım 3-) Işık sürekli yanacak mı yoksa bir canlı mı algıladığında yanacak? 4-) Tasarruf amaçlı hangi ampulün altından geçersek yanan...
  6. T

Işığı Maddeye Dönüştürmenin Yolu Sonunda Keşfedilmiş Olabilir!

Mantık olarak sana katılıyorum , gerçek olarak ise katılmıyorum. Sebebine gelince hiç bir ülke veya güç bulduğu keşfettiği bir bilimsel olayı ne internette ne medya da göremezsin , sadece istedikleri izin verdikleri bilgi ve bilimsel şeyleri paylaşırlar.. Bu bazen şirketler içinde de böyledir ...
  7. T

Mutlaka İzleyin Uzay İstasyonu Sahtekarlığı - "Fake ISS" Çok Önemli

Nasa birçok şeyi gizliyor ve bize fake bilgilerle false flaglar atıyor... Güzel bir paylaşım teşekkürler..Bunlar gibi çok bilgi var ama zaman biraz ilerlesin yavaş yavaş paylaşacağım. Mesela ilk bilgimi facebook ile alakalı gerçeği yazarak ilk adımı attım , diğerleri de gelecek... Moral bozucu...
  8. T

1998 yılında Almanya Hamburg üniversitesi bilim adamları kauçuk benzeri bir madde üreterek içine terabytelarca bilgi yazabilecek garip madde keşfettiklerini ayrıca bu madde ile benzer farklı bir yapıda ışınlanma denilen olayı bir elmayı bozmadan 25 metre öteye transfer edebildiklerini...
  9. T

Ses frekanslarınında toplanıp enerjiye çevirlebildiğini okumuştum , bir dönem havada ki tüm uydu radyo ve cep telefonu frekanslarını toplayıp bunu elektrik enerjisine çevirme denemeleri ve devreleri her yapmaya kalktığımda başıma türlü türlü olaylar gelince mecburen tek tabanca olamadığım ve...
  10. T

İş görüşmesinde sorulan bir mantık sorusu :)

Bu ve benzeri soruya farklı bakış açıları ile yaklaşabilirsiniz. İzleyeceğim yolları bahsedeyim. 1-) Öncelikle soran kişinin o anda ki vücut diline gözlerine ve ellerine bakarım. Bunlar önce bana cevap verirken analiz yollarımı ve doğru kanalı bulmam için yol açar. Adam gevrek ve gerinerek bu...
  11. T

Genelde toprak veya şaseye bağlantı için kullanılır ama drone üzerinde hangi amaçla kullanılır o...

Genelde toprak veya şaseye bağlantı için kullanılır ama drone üzerinde hangi amaçla kullanılır o konuda birşey diyemiyorum yanlış bilgi vermeyeyim.
  12. T

Otomobillerde Bakım işaretini söndürme tekniği

Faydalı bilgi , birde Fiat Egea ve hangi modeliydi aslında araçta donanım paketi olarak sunulmadığı halde içerisinde var olan birçok özelliğin olduğunu ve bunu bir yazılımla aktif hale geldiğini biliyorum , o arşive ulaşırsam paylaşayım sizlerle faydası olur en azından hava basıncı için adam...
  13. T

Uçak Mühendisliği Bilgisayar

Okuduğun bölüm çizim ile ilgili derslerde olacağı için mutlaka PAYLAŞIMSIZ ekran kartlı bir notebook olmalı , Asus ve Hp , Asus iyi markadır servis olayı anadolu yakasında bayağı abuk subuk bir yerde idi yanlış hatırlamıyorsam biraz sıkıntılı , HP ise servis açısından iyidir , Hp servisi 1 yıl...
  14. T

Poka -Yoke nedir? (Hata önleyici düzenekler)

Sakarya da Ford fabrikası olması lazım Toyota da var Gebze tarafında Honda nın büyük deposu var hatırladığım kadarıyla..Aslında sizinle otorup konuşma tanışma fırsatımız olsa kafamda kileri bir açığa çıkarabilsem ortaya birşeyler çıkacak eminim ama :( Çok sıkıntı değil en kötü ihtimal müsait bir...
  15. T

Benim için Tüm Türkiye olur , yeter ki evde hem kendimi hem de düşüncelerimi hayallerimi çürütmek istemiyorum. Kocaeli Köseköy de askerlik yaptım ( 2005 terhis ) uzun zaman geçti ama hala orada ne nerede bilirim , Hyundai fabrikası karşımızdaydı birliğe giden yol üzerinde bir lastik üreticisi...
  16. T

Asus X542ur-Gq272t Intel İ7-7500U 2.7Ghz 12Gb Ddr4 1Tb Nvıdıa Geforce 930Mx 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri i-7 işlemcili Bu da üstteki makinenin i-5 ilemcili si Asus X542ur-Gq438t Intel İ5-8250U 1.6Ghz 8Gb 1Tb 2Gb Geforce 930Mx 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri
  17. T

Bu bir örnek , daha detaylı araştırıp başka alternatiflerde sunacağım.. En azından fikir edinmiş olursun.. Bu arada sormadan edemeyeceğim nick name'ine göre neresindensin Trakya'nın ?
  18. T

Açtığınız konuyu takipteyim benim açımdan 2 sıkıntılı durum var : 1-) İstanbul da yım 2-) Şu an için ( 16 aydır ) işim yok çalışamıyorum ( şükür özürlü veya çalışmaya engel durumum yok işverenlerin kafa yapısı özürlü :) çünkü yaş , dil ve cv de yer alan bilgiye göre seni ölçüp tartıp karar...
  19. T

Ben size çok teşekkür ederim , bilgi kırıntısı olarak dağarcığımıza attığım bilgileri zoom yapma fırsatı tanıdınız bu bilgilerle , evet belki inter üzerinde buna benzer belki daha da kapsamlı şeyler mutlaka vardır ama adı sanı bilinmeden ancak tesadüf eseri bulabileceğim bilgilerdi. Bilgi ve...
  20. T

Laptop mu desktop mu düşünüyorsun ? Laptop evet mobil olması bir mühendis için sürekli yanında gezdirmesi mantıklıdır fakat çoğu zaman okul dışında gezmeyeceksen birşeyler yapacaksan uzun zaman dilimi istiyorsan desktop tercih etmelisin. Yok ben illa laptop istiyorum dersen ne alırsan al 1 yıl...
Yukarı Alt