Arama Sonuçları

1. mustaphos

Python Programlama Dili Ders Videoları

Merhabalar arkadaşlar. Python programlama dilini sadece Elektrik - Elektronik Mühendisliği ile ilgili bağdaştırmak doğru olmaz fakat Elektrik - Elektronik Mühendisi olduğum için konuyu burada açmayı doğru buldum. İster bir mühendislik okuyun; isterseniz hobi olarak bilgisayar programlama ile...
  2. mustaphos

Bir Cümle İçindeki En Kısa Ve En Uzun Kelimeyi Bulma Ve Kelimeleri Ayrı Ayrı Yazdırma Fonksiyonları

ya kanka bunu c programlama laboratuvar dersinde hoca bu şekilde istemişti. o yüzden bu şekilde yazdım. Şu an ben de çözemedim nasıl yapmışım :D :D
  3. mustaphos

Arduino ve Processing ile Seri Haberleşme (Ortam Sıcaklığı Görüntüleyici)

Merhaba Auwlano. Maalesef 5110 ekranı hiç kullanmadım. Üzgünüm :( İyi çalışmalar. Merhaba Khaleesi. Rica ederim. İyi çalışmalar.
  4. mustaphos

Arduino ve Raspberry Pi Ödüllü Çekiliş

Ben de yarışmaya katılacağım.
  5. mustaphos

Sizce bayan mühendisler iş bulmada sıkıntı çeker mi?

Yeterki yaratıcı bir zekaya sahip olsun. Kapılar her iki cinsiyet için de sonuna kadar açılır. Önemli olan yeni fikirler üretebilmek ve geliştirebilmek. Üniversitelerde geçmişinde önemli başarılara imza atan birçok bayan hoca var.
  6. mustaphos

Önemli Mühendis Beyinler Forumu İçin Öneri Ve Şikayetleriniz

Teşekkürler :) Anlık konuşma ve tartışma, tanışma ortamı olması da bence güzel olur.
  7. mustaphos

Tesla Model Polis Arabası Oldu

Tesla model elektrikli arabalarda güç kaynakları yüzde yirmi verim ile çalışıyormuş. Düşünsenize yüzde doksan veya yüz kapasite ile çalışırsa neler olur? Sürdürülebilir ve temiz enerji geleceğin teknolojisinin kapılarını açıyor.
  8. mustaphos

Elektriği Neden Sinüsoidal Formda Kullanıyoruz

Eğer dc kullansaydık gerilim hatlarında 2 kablo kullanmamız gerekirdi. Biri artı diğeri eksi uç fakat ac ile tek kabloda taşımak daha mantıklıdır. Hem maliyet hem de karışıklık en aza indirilir böylece.
  9. mustaphos

Çukurova Üniversitesi e-Dergimiz nasıl olmuş arkadaşlar ?

gayet güzel. beğendim.
  10. mustaphos

Vücut Zırhı

gayet güzel düşünce. yapamazsın diyenler olacak fakat bilimde önemli olan ilerlemektir. çalışmalarını asla kesme.
  11. mustaphos

Önemli Mühendis Beyinler Forumu İçin Öneri Ve Şikayetleriniz

c# bölümü açılması yararlı olabilir.
  12. mustaphos

2 den 10 a Kadar Tüm Sayılara Tam Bölünebilen En Küçük Sayıyı Bulmak

Merhaba. Program 10 a kadar olan sayılara bölünebilen en küçük sayıyı bulur. (Faktöriyel değil.) İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <conio.h> void main() { int integer; int a,b,c,d,e,f,g,h,j; for(integer=1;;integer++) { a = integer % 2 ; b = integer % 3 ; c...
  13. mustaphos

10*10 Rastgele Yol Üretmek

Merhaba. Bu kod 10x10 random yol üretmektedir. Bunu labirent algoritmasına başlamak için yazmıştım. Geliştirilmesi gereken çok kombinasyonları var. Gelişmeleri buradan açıklarım. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <conio.h> #include <string.h> #include <time.h>...
  14. mustaphos

Bir Dizin İçerisindeki En Büyük Sayıyı Bulmak

Merhaba. Program girilen sayıların en büyüğünü saptar. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <time.h> #define UZUNLUK 10 void main ( ) { int i, sayilar [UZUNLUK],max=0,sayac ; srand(time(NULL)); for (i = 0 ; i < UZUNLUK ; i++ ) { sayilar[ i ] = rand ( ) ; printf (...
  15. mustaphos

Eşkenar Dörtgen ( Baklava Dilimi ) Yapımı

Merhaba. Bu program yıldızlar ile istenildiği büyüklükte eşkenar dörtgen (baklava dilimi) üretir. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> void main() { int sayi; int satir; int sutun; int bosluk; printf("Enter an integer : "); scanf("%d",&sayi); printf("\n"); printf("\n")...
  16. mustaphos

Fibonacci Sayıları

Merhaba. Program istenilen değerde fibonacci sayıları üretir. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <conio.h> void main () { float x,y,z,i,j; y = 1; z = 1; printf("Please enter an integer : "); scanf("%f",&x); if ( x == 1 ) { printf(">>> %.f\n",y); } if ( x ==...
  17. mustaphos

İki Aralık Arasındaki Sayıları Toplama

Merhaba. Bu program iki sayı arasındaki sayıların toplamının sonucunu gösterir. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <conio.h> void main () { int lowest,highest,counter; counter = 0; printf("Please enter the lowest number : "); scanf("%d",&lowest); printf("Please...
  18. mustaphos

Aralık Arasındaki Asal Sayıları Bulmak

Merhaba. Bu program iki sayı arasındaki asal sayıları bulur. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <conio.h> void main () { int starting,ending,prime,remain; prime = 2; remain = 0; printf("Please enter the starting point : "); scanf("%d",&starting); printf("Please...
  19. mustaphos

Matriksin Transpozunu Alma

Merhaba. Bu program girilen maktrisin transpozunu almaya yaramaktadır. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> int row; int column; int r; int c; void main () { float matrix[10][10]; float transpose[10][10]; printf("Please write row and column of the matrix : \n")...
  20. mustaphos

Pascal Üçgeni Yapımı

Merhaba. Bu program istenen miktarda pascal üçgeni yapar. İyi çalışmalar. #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <conio.h> float faktoriyel(float fakt); float kombinasyon(float komb); void main () { int sayi ; printf("Please enter an integer : "); scanf("%d",&sayi); printf("\n")...
Yukarı Alt