Arama Sonuçları

1. A

Motor redüktör seçim

Eğer motor ve redüktörün seçimini yapacaksan yani tasarımına girmeyeceksen taşıma tekniği kitaplarından faydalanabilirsin.
  2. A

Öğrencilikte makine mühendisligi

Yani emek olmadan yemek olmuyor. Sadece evden yapabilecekleriniz için bionluk gibi sitelerden iş alabilirsiniz (çeviri-çizim gibi). Etik olamamakla beraber öğrencilerin bitirme projelerini yaparak para kazanabilirsiniz. Yazılıma ilginiz varsa android uygulamaları ile reklam parası...
  3. A

Öğrencilikte makine mühendisligi

Aslında düşündüğünüzden daha fazla var. Önce biraz fikir vereyim sonrasında elektronik kısmına biraz değineyim. Sizin yetkinliklerinize bağlı olarak. Yapılabilecek işler: 1) Çevrenizde alanınızla ilgili bir fabrika varsa part-time olarak girebilirsiniz. Bunun için onları ikna edici bir şekilde...
  4. A

Square threads- Kare vida-diş

Merhabalar Elinde square threads (kare vida-diş) için standart tablosu olan var mı ? Yada nerede bulabilirim?. metrik sistemde olan tüm tablolar olabilir. Teşekkür ederim.
  5. A

Mekatroniğin makineden farkı?

Teşekkür ederim istediğim cevapları aldım. Son soruda demek istediğim özel olarak programlama yapmayı bilen bir makine mühendisi mi ihtiyaç oldu? Yoksa programlama bildiği için işlerinize yardımcı olması amacıyla mı programlama yapıyor?
  6. A

Mekatroniğin makineden farkı?

Çok ilgimi çekti. Biraz bilgi verebilir misin? Hangi dili kullanıyor? Ne tür işler için program yazıyor? O programları yazması için özel olarak mı alındı işe yoksa işini ayrı bir parçası mı ? :D
  7. A

Vidalı Kriko- Screw Jack- Yardım

Merhaba Arkadaşlar Vidalı kriko tasarımı yapmam gerek.(Aşağıda resmi bulunan klasik tarz kriko). Ancak ingilizce veya Türkçe kaynak bulamadım. Önerebileceğiniz, kriko tasarımının aşamalarını (mukavemet hesabı vs.) anlatan bir kaynak var mı ? Hazır yapılmışlar var ancak ben ayrıntılı olarak...
  8. A

Tasarım İçin Kaynak Önerisi

Merhaba Arkadaşlar Bana makine parçası veya daha genel tasarım için kaynak önerebilir misiniz? Yani parça dizaynında dikkat edilesi gereken yerleri anlatan yada sıfırdan bir parçayı dizayn ederken yapılması gerekenler vs. Türkçe İngilizce Almanca üç dilde de kaynak olabilir. Şimdiden Çok...
  9. A

Makine Mühendisliği Ve Yazılım

Evet şuan onun derdindeyim ve fikir topluyorum karar vermek zor olacak gibi :D
  10. A

Evet önceliğim makine. Sadece makineyi yazılım ile nasıl desteklerim onu araştırıyorum. :) Cevabınız için teşekkürler. Evet önceliğim makine. Makine ile ya Evet doğru söylüyorsunuz elektronik olmadan olmaz. Ancak elektronikçilerle ortak bir projede işime yarayabilir. Yada bir mühendislik...
  11. A

Merhabalar şimdi aklıma şöyle bir şey takıldı. Ben makine mühendisliği okuyorum. Birinci sınıfta programlama dersini alırken yazılımla uğraşmayı sevdiğimide fark ettim. Elektrik ve elektronikten hoşlanmadığım için mekatroniği seçmedim. Şimdi Hem makine ham de yazılımı bi arada kullanabileceğim...
  12. A

Makine Mühendisliği için erken kaynak önerisi

1) İngilizce 2) İngilizce 3) İngilizce .... Abartmıyorum ingilizceyi anadiline yakın öğrenmelisin. İş bulma açısından vs. değil. Mühendislikte kendini geliştirebilmek için. İngilizce bilirsen ulaşabileceğin güncel kaynak sayısı sınırsız bir şekilde artıyor.
  13. A

Üniversite değiştirme

Benim bildiğim kadarı ile yapabileceğin tek şey yatay geçiş yapmak. Ama onu yapmakta biraz zor 1.sınıfı okumalısın ve iyi bir ortalama yapman gerek. Yatay geçiş konusunu biraz kurcala bir şeyler bulursun.
  14. A

Mak. Muh. Hazırlık

Hangi okul? Okul çok artı katmıyor ingilizce açısından ancak ingilizceyi öğrenmek içinde en büyük fırsatın olabilir hazırlık. Hazırlıkta öğretecekleri şeylerden ziyade okul dersleri olmadığı için ingilizceye daha fazla vakit ayırabileceğin için. İyi değerlendir hatta bir kursa yazıl ve kendinde...
Yukarı Alt