Makine Mühendisliği Ve Yazılım

Atilla28

MB Üyesi
Tepkiler
5
Merhabalar şimdi aklıma şöyle bir şey takıldı. Ben makine mühendisliği okuyorum. Birinci sınıfta programlama dersini alırken yazılımla uğraşmayı sevdiğimide fark ettim. Elektrik ve elektronikten hoşlanmadığım için mekatroniği seçmedim.

Şimdi Hem makine ham de yazılımı bi arada kullanabileceğim bi alan var mı? Sadece fikir edinmek için soruyorum.

Kolay gelsin :)

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Bence yazılımı ek olarak çalış ama makine üzerine yoğunlaş. Her türlü yazılım yaparsın. Endüstriyel sektör var.
Başarılar. :)

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Yazılımın kullanıldığı alan elektronikten geçer yani sadece makine yada sadece yazılım bilmek pek işinize yaramayabilir. Bu yüzden tek bir alanda yoğunlaşmanız daha iyi olacaktır. Ancak yazılımı gerçekten hobi olarak edinmek istiyorsanız mobil uygulama üzerine uğraşabilirsiniz hem elektroniğe girmemiş olursunuz hemde bu işten parada kazanabilirsiniz.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

Atilla28

MB Üyesi
Tepkiler
5
Bence yazılımı ek olarak çalış ama makine üzerine yoğunlaş. Her türlü yazılım yaparsın. Endüstriyel sektör var.
Başarılar. :)
Evet önceliğim makine. Sadece makineyi yazılım ile nasıl desteklerim onu araştırıyorum. :) Cevabınız için teşekkürler.

Evet önceliğim makine. Makine ile ya
Yazılımın kullanıldığı alan elektronikten geçer yani sadece makine yada sadece yazılım bilmek pek işinize yaramayabilir. Bu yüzden tek bir alanda yoğunlaşmanız daha iyi olacaktır. Ancak yazılımı gerçekten hobi olarak edinmek istiyorsanız mobil uygulama üzerine uğraşabilirsiniz hem elektroniğe girmemiş olursunuz hemde bu işten parada kazanabilirsiniz.
Evet doğru söylüyorsunuz elektronik olmadan olmaz. Ancak elektronikçilerle ortak bir projede işime yarayabilir. Yada bir mühendislik hesabı yapan programlar yazabilirim.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Evet doğru söylüyorsunuz elektronik olmadan olmaz. Ancak elektronikçilerle ortak bir projede işime yarayabilir. Yada bir mühendislik hesabı yapan programlar yazabilirim.
Aynen o şekilde bir yolda izleyebilirsiniz ancak yazılım konusu bir deryadır. Ben sadece ayaklarımı soktum çıktım bana göre değilmiş. Yöneleceğiniz alanı iyi seçmeye bakın :D

Konu sahibi
Konu sahibi
A

Atilla28

MB Üyesi
Tepkiler
5
Aynen o şekilde bir yolda izleyebilirsiniz ancak yazılım konusu bir deryadır. Ben sadece ayaklarımı soktum çıktım bana göre değilmiş. Yöneleceğiniz alanı iyi seçmeye bakın :D
Evet şuan onun derdindeyim ve fikir topluyorum karar vermek zor olacak gibi :D

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Eğer gömülü sistemler üzerine yoğunlaşırsan hem makine hem de yazılımı aynı anda elektroniğe çok bulaşmadan götürebilirsin. Fakat arkadaşların da dediği gibi Elektroniğe mecburen biryerlerde denk geliceksin. Eğer endüstri alanında yazılımla uğraşmak istiyorsan Elektrik, Elektronik ve Haberleşme Mühendislerinin Bilmesi Gereken Programlar - Mühendis Beyinler bu linkteki yazıya da bir göz atmak isteyebilirsin. Eğer yazılım yönünü geliştirirsen iş başvurunda mutlaka dikkat çekersin. Bu da aklında bulunsun kardeşim.

Yukarı Alt