Arama Sonuçları

1. Mücahit Arslan

Lenovo Laptop Problemi

Merhaba Oğuzhan hocam. Cevabın için teşekkür ederim. Pili söktüm denedim, sonuç aynı. RAM leri söktüm geri taktım herhangi bir değişiklik olmadı maalesef.
  2. Mücahit Arslan

Lenovo Laptop Problemi

Herkese merhaba arkadaşlar, Lenovo Thinkpad w530 workstation kullanıyorum uzun süredir. Fakat aniden videodaki gibi bir durum ile karşılaştım ve maalesef laptop açılmıyor. Benzer durum ile karşılaşmış olan veya PC konusunda uzman olan üyelerimizden yardım talep ediyorum.
  3. Mücahit Arslan

Excelde Grafik Olusturma

Nokta virgül durumunu kontrol etmeni öneriririm.
  4. Mücahit Arslan

Savunma Sanayinde çalışmak için öneriler yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba, öncelikle şunu söyleyeyim TUSAŞ, ASELSAN, ROKETSAN gibi firmalarda seçicilik biraz fazladır (gereksiz seviyelerde). Bu noktada TAI özelinde, öne geçmek için uçak-uzay müh. bitirmiş olmak bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Çünkü elektrik-elektronik müh. gibi alanlarda tecrübe, bilgi...
  5. Mücahit Arslan

Makine Mühendisliğinden Bilişim Sistemleri Mühendisliğine Geçiş

Savunma sanayinde çoğunlukla kompozitler ile içli dışlı bir pozisyonda çalışıyorum. Genel komponent tasarımının haricinde kompozit ile çizimin hemen hiç bir alakası yok diyebilirim. Fakat benim vurgulamak istediğim asıl nokta şu, üniversiteden mezun olduktan sonra hangi alanda hangi işle meşgul...
  6. Mücahit Arslan

Savunma Sanayisi,Aselsan Havelsan Roketsan vb...

Elektronik alanında tercih edilen dil ekseri olarak Phyton'dır.
  7. Mücahit Arslan

LabVIEW programı ile Modern Arayüzlü COVID-19 Hasta Takip Simülasyonu

Arkadaşlar herkese merhaba, bazılarınızın bildiği gibi Mühendis Beyinler bloğumuzda yazarım. Fiber optik sensörler üzerine çalışmalar yapan bir dostunuzum. Evde izolasyonu çekildiğimiz süreçte hazır vakit bulmuşken modern arayüz çalışmaları üzerine biraz yoğunlaşmaya karar verdim. İlk olarak da...
  8. Mücahit Arslan

hidrolik makineleri

Merhaba Furkan, biraz daha detay verir misin?
  9. Mücahit Arslan

C programlama sorusu

@Seçkin Şenol abi her zamanki gibi nokta atışı bir çözümle yanımızda.
  10. Mücahit Arslan

Manyetik Alanın Isı İletim Katsayısına Etkisi

Merhaba Seyit, Yalıtkan olmayan malzemelerin manyetik alana karşı bir direnci söz konusudur. Isıl iletkenliği olan bir malzemenin üzerine manyetik alan uygulandığında malzemenin üzerindeki manyetik rezonans direnci kırılana kadar ısıl transfer katsayısında artış gözlemlenir. Fakat bu direnç...
  11. Mücahit Arslan

Elektrik-Elektronik Mühendisliği vs Elektrik Mühendisliği

Merhaba, bence yaklaşımın çok doğru değil. Elektrik ve Elektronik Müh. altında birçok farklı disiplini barındıran bir alandır. Burada üzerinde durulması gereken konu senin tam olarak ne çalışmak istediğin veya ne çalışmaya kendini daha yakın hissettiğin olmalı. Düzgün bir Ar-Ge merkezinde senin...
  12. Mücahit Arslan

arduıno uno ile aynı anda servo ve dc motor kontrolü

Merhaba Onur, DC Motorların koştuğun döngüyü servoların bitimine koyduğun için ikisini aynı anda göremiyorsun. Servo motorların initializing işlemini de DC' motorun altına yazdığın zaman ve hepsini tek bir döngü içerisine aldığın zaman problemin çözülecektir.
  13. Mücahit Arslan

elektrik elektronik müh. yurtdışı hakkında

Merhaba Emircan, belirli bir kıta, bölge veya ülke var mı kafanda? Sorularda biraz daha spesifik olursan daha net cevaplar verebiliriz.
  14. Mücahit Arslan

Askerliğin kariyer hedefine engel teşkil etmesi

@okaliptus92 arkadaşıma katılıyorum. Her ne yapmayı planlıyorsan ileride, askerlik önünde bekliyor olacak. Görevini yerine getir, hareket alanın artsın.
  15. Mücahit Arslan

Elektronik ve haberleşme mühendisliği

Bir Telekomünikasyon mühendisi olarak söyleyebilirim ki ; ışığın dünyasından uzaklaşma.
  16. Mücahit Arslan

Üniversite Tercihi

Hiç bir eksi durumu olmaz. Eğitimde yaş sınırı olduğunu kim söylemiş? Sen boşver öyle diyenleri. Tercihini yap uygun bir yere yerleş ve yoluna devam et.
  17. Mücahit Arslan

Hareketli Kapıdan Geçen Arduino Araba

Aracın neden düz gittiğini tespit etmeni öneririm öncelikle. Mekanik bir durum olmadığından emin olmalısın önce.
  18. Mücahit Arslan

Çukurova Üniversitesi - Elektrik-Elektronik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

@haniferoglu ODTÜ fizikte senin yetişmene ve farklı alanlarda uzlaşmana yardımcı olacak bir sürü hoca var. Önemli olan senin neye ilgi duyduğun. Örneğin, lazer, yarı iletken, optik vb. çalışmak istiyorsan ODTÜ'de ciddi imkanlar var. Öte yandan, elektronik, giyilebilir teknolojiler vb. gibi daha...
  19. Mücahit Arslan

Mekatronik Rüzgar Türbini

Her bir blade'e bir tane gerinim ölçer de koyabilirsiniz veyahut tayin ettiğiniz 3 blade'e gerinim ölçer de koyabilirsiniz. Eğer rüzgar, rüzgar gülünün üzerine dik düşüyorsa yön tayini zor olur. Fakat eğer etki sensörler üzerine dik olacak bir kuvvet değilse rüzgarın ilk temas ettiği gerinim...
Yukarı Alt