Mücahit Arslan
Ödül Puanları:
41
En İyi Cevap:
9
Pozitif değerlendiri:
108
Nötr değerlendiri:
2
Negatif değerlendiri:
1

Mesaj Değerlendirileri

Alınan: Verilen:
Beğen 80 14
Beğenme 0 0
Katılıyorum 21 1
Rahatsız Edici 1 0
Komik 1 0
Favori 3 0
Bilgilendirici 2 1
Dostça 0 0
Yardımcı 1 0
İlginç 2 0
Bozuk Dil 0 0
Troll 0 0
Meslek:
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi

Mücahit Arslan

MB Yazarı, Erkek

Yetkili Kişi MB Yazarı

Add 273 on whatever Celcius said. -KELVIN 13 Ekim 2016

1. antigravity74100
      antigravity74100
      Bu anlattığım deney sadece basit bir ispattır. Ata sözü der ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Yerçekimini yenmenin tek yolu denge bozucu sistemler üzerinde çalışmaktır.
    2. antigravity74100
      antigravity74100
      Size basit bir yerçekimi deneyi anlatabilirim, fakat bu sistemin yerçekimini yenme konusunda geliştirilmesi mümkün değil. 4 adet kendi ellerinizle dengesiz oluşturulmuş alüminyum saçtan pervaneli motorları ardışık olarak kapalı dairesel bir kutunun içine koyup, iple ortasından astıktan sonra elektrik kutuplarını adaptörden arar ara değiştirirseniz bir sağa bir sola dönme hareketi elde edersiniz.
    3. antigravity74100
      antigravity74100
      Bir de araştırma imkanınız olsa da drone motorlarının çalıştırılabilmesi konusunda yardımcı olabilseniz çok memnun olurum. Şu anda tek istediğim; drone motorlarını herhangi bir elektronik beyin benzeri bir parça kullanmaksızın direkt pile nasıl bağlayabiliriz?
      1. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Uygun bir vakitte göz atmaya çalışacağım bu konuya da.
        16 Kasım 2018 08:24
        antigravity74100 bunu beğendi.
    4. antigravity74100
      antigravity74100
      Mücahit bey, yardımınız için teşekkür ederim. Ben bu konuda şu anda tüm insanlıktan önde ispatları başardım, tek sorun doğru tasarımı bulabilmekte. Çalışmalarım sürüyor ve en geç iki yıla kadar sonuçlandırabileceğime inanıyorum.
      1. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Umarım başarılı olarak sonuçlandırabilirsiniz.
        16 Kasım 2018 08:24
    5. antigravity74100
      antigravity74100
      Bir drone motorunda üç adet kablo çıkışı var. Bu kabloların nasıl bağlanabileceği konusunda bilgisi olan arkadaşlara ihtiyacım var. Benim bilgim sadece iki adet kablo üzerine. Motorlarda normal olarak bir faz ve bir nötr çıkışı olur, üçüncü kablo neyi ifade ediyor?
    6. antigravity74100
      antigravity74100
      Ben şu anda yer çekimini yenme projesi üzerine çalışıyorum. Geleceğin uzay araçları elektrik motorları ve nükleer enerji ile hareket edecek. Bu konuda biraz yol aldım fakat kesin sonuçlara ne zaman ulaşabilirim bilmiyorum. Günümüzdeki fizik bilgilerine göre imkansız görünen bir hayalle uğraşıyorum. Bu projede elektromanyetizma çok önemli bir konu.
      1. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Öncelikle uzay araştırmalarında kullanılan sistemlerde neden güneş pilinin kullanıldığına, bu güneş pillerindeki hangi problemlerin çözülmeye/geliştirilmeye çalışıldığına bir göz atın. Daha sonra bu çözümlere elektromanyetizma yaklaşımını da dahil edip kendiniz nasıl alternatifler üretebilirsiniz bunların üzerinde durun bence. Bu şekilde amaca yönelik çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz.
        16 Kasım 2018 07:39
    7. antigravity74100
      antigravity74100
      Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Günümüzdeki kullanılan materyaller yerine daha hafif materyaller kullanıp, güçlü elektromıknatıs oluşturabilsek daha büyük iş kapasitesi elde edebiliriz. Benim sorunum bu. Belki bu konuda gelecekte yeni icatlar olabilir.
    8. Fade
      Fade
      Hocam merhaba,ben jeoloji mühendisliğinden mezunum, Yeditepe üniversitesinde makine mühendisliğinden yüksek lisans yapacağım, ama aklımda hala cevaplanmamış 1-2 soru var, bana 1 sene bilimsel hazırlık dersleri verecekler,sonra yüksek lisans derslerini verecekler,acaba mezun olduktan sonra doktorayıda makine den yaparsam,hayatıma makine mühendisi olarak devam edebilir miyim
      1. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Eğitimde yetkinlik kıdem esaslıdır. Sen bilimsel hazırlık alıp yüksek lisansını lisanstan farklı bir tamamladığında lisansta öğrendiklerin genel itibari ile senin için genel kültür bilgileri oluyor. Farklı bir alanda doktoranı yaptığında da yüksek lisansın üzerine çıkmış olduğundan artık yüksek lisansta yaptıkların senin için bir genel kültür çalışması oluyor.
        16 Ekim 2018
      2. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Yani genel itibari ile sana kıdemi getiren bölüm hangisi ise o bölümün mühendisi oluyorsun.
        16 Ekim 2018
    9. Mustafa aybek
      Mustafa aybek
      Abi ismini tekno festte vermiştin biz proje yapmayı planlıyoruz senin yardımına ihtiyacımız var destek olursan sevinirim
      1. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Merhaba Mustafa, m.mucahitarslan@gmail.com mail adresim. Proje neymiş ? Ben nasıl yardım edebilirim bir anlat bakalım.
        1 Ekim 2018
    10. Fırat DELFER
      Fırat DELFER
      Merhaba hocam ben elektrik-elektronik müh ögrencısıyım otomaston hakkında bilgi almak istiyorum elektrik alanı kısmında nasıl ögrenebilirim neler yapmam lazım bir bilginiz var mı?
    11. Ali Turan
      Ali Turan
      Hocam merhabalar telekomunikasyon alanında kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım?
      1. Daha önceki yorumları görüntüle...
      2. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Bunun yanı sıra, bu jenerasyonlarda kullanılan teknolojiler nelerdir? Neden bazıları yalnızca text'ti desteklerken diğerleri aramayı, görüntülü aramayı ve multimedia veri aktarımını destekler? bu konular hakkında bilgi sahibi olmak gerekmekte. Bunları bitirdikten sonra kendini zaten 5.nesil iletişim ağının içerisinde bulacaksın.
        26 Temmuz 2017
      3. Ali Turan
        Ali Turan
        teşekkür ederim peki bu alanda gelişirsem türkiyede iş bulabilir miyim
        26 Temmuz 2017
      4. Ali Turan
        Ali Turan
        Bu alanda faaliyet gösteren firmalarda staj yapmak iatiyorum. Hangi özelliklere sahip olmam gerekir staj için?
        4 Ocak 2018
    12. mechanic96
      mechanic96
      hocam merhabalar profilinizi inceledim farkındayım alanınız da değil ama ben makine mühendisliği öğrencisiyim staj için İstanbul da önerebileceğiniz staj yerleri var mı yada konuşmamı önerebileceğiniz başka kimseler var mı acaba saygılarımla...
      1. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Merhabalar. Hangi alanlara daha çok eğiliminiz var? Ne tür uygulamalar ilginizi çekiyor? Ona göre bir öneri sunalım
        28 Haziran 2017
        mechanic96 bunu beğendi.
      2. mechanic96
        mechanic96
        Benim mekaniğe karşı eğilimlerim daha fazla ama sizin geleceğinin parlak olacağını düşündüğünüz alanlar varsa onları da sizden öğrenmek isterim.
        uygulama olarak da Solidworks ve Autocad kullanmayı ve tercih ediyorum
        saygılarımla...
        3 Temmuz 2017
    13. burak temurçin
      burak temurçin
      hocam ben elektrik ve elektronik müh. 2.sınıf okuyorum kendimi geliştirmek istiyorum bunun için neler önerebilirsiniz birde
      proje yapmak istiyorum ama aklımda bir şey yok bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz ??? :)
      1. Mücahit Arslan
        Mücahit Arslan
        Merhabalar. Ne gibi bir proje isteniyor sizden? Hangi alan/konu ile alakalı? Detay verirseniz yardımcı olabiliriz.
        7 Mart 2017
    14. Mücahit Arslan
      Mücahit Arslan
      Add 273 on whatever Celcius said. -KELVIN
      1. Oğuzhan Mallı ve M. Ataş bunu beğendi.
  • Yüklüyor...
  • Yüklüyor...
  • Yüklüyor...
  • Hakkında

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Lisansımı yurtdışında Asia Pacific University (MY) ve Staffordsihre University(UK)'de Telekomünikasyon Mühendisliği üzerine tamamladım. İyi derecede İngilizce biliyorum. Türkiye'ye bilim adına katkıda bulunabilmek için çalışmalar yürütüyorum.