Arama Sonuçları

1. mertcan.19

projem var..yardım

Sponsor bulmalısın. Projeni MMO'ya sunabilirsin yardımcı olacaklardır
  2. mertcan.19

CNC

hamitarslan.com/mastercam.html ilgilenen arkadaşlar için
  3. mertcan.19

Redüktör Devir Hesabı

Rica ederim mesut arkadaşım. Elimizden geldiği kadarıyla her zaman. :)
  4. mertcan.19

Redüktör Devir Hesabı

Dişli 1 turda 0,46m yol alıyor. Ancak 0,66m yol alması gerekir. 1,45d/sn burdan geliyor arkadaşım :) bu arada yazım yanlışı yapmışım şu an fark ettim kusura bakmayın. :)
  5. mertcan.19

Redüktör Devir Hesabı

4m/6sn=0,66m/sn = 1,45d/dk diş üstü çapı 0,148m*3,14 = 0,46m dişli çevresi 1 m'yi 1,45 devirde geçmesi gerekiyor yani ; 1,45*60 = 87d/dk
  6. mertcan.19

Redüktör Devir Hesabı

diş sayılarını ve dişliye gelen ilk devri söylerseniz bi yardımım dokunabilir
  7. mertcan.19

Makine Mühendisliği'nden Savunma ya da silah sanayisi

bu alanda çalışan bi akraban yoksa bırak çalışmayı staj bile yapamazsınız
  8. mertcan.19

DGS

makine ve metal teknolojisi bölümğnden dgs ile uzay mühendisliğine geçiş var mı ? bilgisi olan paylaşabilir mi ? yök de dahil hiç bir internet sitesinde bulamadım da
  9. mertcan.19

Teknik Gezi

Bölüm sekreterine başvurmalısınız. Yada öğrenci işlerine dilekçe vermelisiniz. Kurumlar ne yazık ki öğrencilerle pek muhattap olmuyor.
  10. mertcan.19

Alan seçimi

dostum gemi ve uçağı da düşün derim.
  11. mertcan.19

Güneş enerjisi ile çalışan araba

kaportayı titanyum yapabilirsiniz sağlam ve hafif olur ayrıca sürtünme içinde manyetizmadan yaralanabilirsiniz
  12. mertcan.19

Tercih ve geçiş hakkinda

mtok ile yerleştiysen sadece mtok olan üniversitelere geçiş yapabilirsin kardeşim. merkezi ortalamayla geçiş yapıcaksan geçiceğin üniversitenin puanı , yerleştiğin senenin puanına eşit yada düşük olmak zorunda. belgelerini geçiş yapmayı düşündüğün üniverstiye bir dilekçeyle yollarsan senin...
  13. mertcan.19

Hangi tezgahı seçmeliyim

csc seçmelisin üretim çoğunluğu zaman sarfiyatı vb. neredeyse her fabrikada var hem zorlanmassın hem sunumunda kolaylaşır. ama farklı bişey yapmak istersen rektefiyecilerde anayatak tezgahları var istersen bir bak.
  14. mertcan.19

Türk Eğitim Sistemi

Ülkelerin gelişim çağındaki gençlere uyguladığı eğitim sistemlerini mercek altına alan bağmsız bir kuruluş, Türkiye'nin eğitim standartlarının çok altında olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan testler 72 ülkede 540 öğrenci tarafından yapılmış ve Türkiye , Moldova, Arnavutluk, Trinidad ve Tobago...
  15. mertcan.19

Duyuru Siz isteyin biz yapalım

appstore ?
  16. mertcan.19

Duyuru Siz isteyin biz yapalım

telefon uygulaması olsa çok iyi olurdu aslında :)
  17. mertcan.19

Eğitim Sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sonuna kadar haklısınız. Bu işler ilkokulda değil , kreşlerde , anaokulunda öğretilmeli bana göre. Çünkü çocuk o yaşta başlıyor öğrenmeye aile taklitleri oyunlarla kendini savunma vs. O zaman burdan "Çocuk Gelişimi Uzmanlarıa" seslenelim ; arkadaşlar kişiyi geliştirmek için kızmak bağırmak ...
  18. mertcan.19

Eğitim Sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bana göre eğitim ; insanın içinde olmalı. Sistem ne kadar yanlış olsa da insan kendini geliştirmek istiyosa geliştirir. Gerek meraklı olması gerek ilgi alaka göstermesi yani kısacası öğrenmek isteyen öğrenir.
  19. mertcan.19

teşekkür ediyorum.

teşekkür ediyorum.
  20. mertcan.19

https://www.muhendisbeyinler.net/forum/konu/baz-istasyonu-yada-gsm-operatorlerinin-cekim-alanini-...

https://www.muhendisbeyinler.net/forum/konu/baz-istasyonu-yada-gsm-operatorlerinin-cekim-alanini-artirmak.1432/ bakabilir misiniz ?
Yukarı Alt