Arama Sonuçları

1. szgncvs

Lys puanıyla yatay geçiş

Yerleşmek istediğin bölumün bu seneki taban puanı senin yerleşme puanına eşit veya küçükse başvuru yapabilirsin. Kontenjan dahilinde başvuranların yerleşme puanları sıralanır. Eğer o sıralamaya girebilirsen yatay geçişin onaylanir. "Ek madde 1" yada "merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş"...
  2. szgncvs

MTOK Nedir, MTOK Bölümleri

Peki MTOK kontenjanıyla Teknoloji Fakültesinde X mühendisliğinde okuyan bir kişi başka bir üniversitenin Mühendislik Fakültesinin yine X mühendisliğine kurumlararası (GANO ile) yatay geçiş imkanı var mıdır acaba? Teknoloji Fakültesinden Mühendislik Fakültesine kurumlararası yatay geçiş mümkün...
  3. szgncvs

Mühendisler için film önerileri

The Imitation Game
  4. szgncvs

Hangi Fakülte

Kağıt üstünde görülen Teknoloji Fakültesi eğitimi Mühendislik Fakültesinin çok da gerisinde kalmıyor. Hatta bazı noktalarda öne geçtiğini düşünüyorum (iş yeri eğitiminden dolayı daha uygulamaya yönelik). Ama şöyle bir husus var. Teknoloji fakültelerine giren öğrencilerin başarı sıralamaları...
  5. szgncvs

Mühendis Beyinler Kulübü Başvuru

Merhaba ben Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. 22 yaşındayım, her şeyden önce emek ve yoğun uğraşlar verebileceğim aynı zamanda kendimi ve okulumu geliştirebilecek bir alan üzerinde yoğunlaşmak istiyorum. Okulda 14 mühendislik dalı var ve bu bölümlerde...
  6. szgncvs

Abaküs Kitap’tan 4 set Mühendis Beyinler Takipçilerine Hediye

istediğim set : temel mühendislik seti bölüm : akü- otomotiv müh.
  7. szgncvs

Mühendis Beyinler Öğrenci Kulüpleri Tüzüğü

Arkadaşlar elime İstanbul Üniversitesinden bir tüzük geçti. Gerçi İİBF Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan bir tüzük ne kadar işimize yarar bilemem ancak kaynak olması açısından ekliyorum. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ........... KULUBÜ TÜZÜĞÜ Amaç: ……….. Kulübü, İstanbul Üniversitesindeki...
  8. szgncvs

Mühendislik fakültesinden teknolojiye geçiş

Eger gecis yapabilirsen bilimsel hazirlik sinifina tabi tutulursun diye tahmin ediyorum cunku MTOK kontenjanindan yerleseceksin. Once muafiyet sinavi olur muaf olursan hazirlik okumazsin ama sinavi veremezsen 1 yil hazirlik okursun zannimca
  9. szgncvs

" Türkiye çapındaki üniversitelerde kurulacak Mühendis Beyinler Kulubü aracılığıyla mühendislik öğrencilerini, Türkiye’nin diğer üniversitelerindeki mühendis öğrencileriyle etkileşime geçirmek, sosyalleşmesini sağlamak, gelişimine katkıda bulunmak. " Bunun gibi bir madde amaçlara eklenerek...
  10. szgncvs

Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendis Beyinler Kulübü

Arkadaşlar aramızda Afyon'da okuyan varsa buradan iletişime geçip ortak bir çalışma yapalım Sezgin Çavuş - Otomotiv Müh.
  11. szgncvs

Kulübün üniversiteler tarafından kabul görebilmesi için derdimizi daha detaylı anlatmalıyız. Çünkü her üniversitede çok fazla mühendislik kulüpleri olabiliyor. Üniversitenin sizin onlardan farkınız yok gibi bir cevap verme şansını ortadan kaldırmalıyız.
  12. szgncvs

Misyon ve Vizyon

Bence de aceleci davranmak hataya ve tekrara düşürebilir. Gerekirse 1 yıl sonra başlansın bu işe ama detaylı bir çalışmayla hazır başlayalım
  13. szgncvs

Misyon ve Vizyon

Bahsettiginiz gibi her okulda benzer bir cok kulüp var ancak bir cogu dallara ayrilmis, kendi aralarinda ozellesmis kulupler. Atiyorum harita muhendislerinin bulundugu kulüpte başka bir mühendislik öğrencisi bulunmuyor. Biz bu genellemeyi kullanabiliriz. Toplu muhendislik kulübü bize fark...
  14. szgncvs

Duyuru Mühendis Beyinler Öğrenci Kulüpleri için Katılım

Ben de katilmak yardimci olmak istiyorum
  15. szgncvs

Üniversite Kulüpleri ve MB Dergisi

Kocatepe Üniversitesinde de gerekeni yapabilirim. Ama once burada anket gibi bisey yapip hangi üniversiteden kac kişi var veya kac gonullu olur gibi bir sayi belirlenmeli
  16. szgncvs

Eğitim Sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Video her şeyi çok güzel özetlemiş. Hepimizin şikayet ettiği, yanlış gördüğü konulara değinmiş. "Müfredatlar, hayatlarında bir kez bile ders vermemiş politikacılar tarafından hazırlanıyor." ifadesi bize, insanların doğru eğitim sistemini tartışıp sonuca götürmeyeceğini anlatıyor gibi. Maalesef...
Yukarı Alt