Arama Sonuçları

1. Matrix

Elektrik üretimi

Selam, Elektrik üretimi konusunda bir hesaplama bilgisine ihtiyacım var. Bakır tel kesiti 0,5 -1 - 1,5 - 2 milim ...gibi ve ne kadar uzunlukta tel veya sarım olması gerektiği, üzerine uygulanan manyetik kuvvet miktarı neodyum mıknatıs gücü nasıl hesaplanır ve N S dönüş hızı hesaplamaları...
  2. Matrix

Termik Santraller Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

Selam, Enerji üretimi günümüz teknolojisinde o kadar da zor değil. 🧲🔋🕯🔦 Ancak dünya devletlerinin Enerji politikası adı altında yürütüp denetim ve kontrol altında tuttukları bir yapı olduğundan., Enerji üretimin kaynak , iş gücü , pazar ve ticari değer taşıması şartı gerekiyor. 💰💳🛒 Bu da...
  3. Matrix

Android de yapılacak bir tübitak projesi için fikir

Selam, En yakın eczane bulma fikri çok güzel. Özellikle nöbetçi eczane arama derdi çekildiğinde.. Adresi veya çevreyi bilmiyorsan gel de bul eczaneyi :( Mesela bunu ben yapabilseydim şöyle yapardım. Devletin veya Eczanelerin nöbetçi listelerini adres bilgilerini alır. Kişinin cepten konumunu...
  4. Matrix

Mobil Uygulama Geliştirme

Selam, Projeniz özel yazılım ve geliştirme gerektiriyorsa çok pahalı bir girişim olduğunu bilin. ( Cyber İstanbul | Mobil Uygulama Yapan Firmalar size fiyat hakkında küçük bir bilgi verebilir. ) Fikriniz veya projenizi yazılım firmaları ile görüşmeye başladığınızda kapsamı içeriği...
  5. Matrix

Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Selam,, Yenilenebilir enerji yöntemlerinin kullanılmasını destekliyorum. Ancak yukarıda söylenen enerjinin elde edilebilmesi için ne kadar güneş paneli ve alanı gerektiği bilgisi yok. Fikir vermesi ve beyin jimnastiği için. 1 mV GE için 20 dönüm arazi gerekli. Buna göre 15 terawatt enerjide...
  6. Matrix

KOSGEB 50 Bin Lira Hibe Ama Nasıl? KOSGEB Desteği İşe Yarar mı?

Selam,, Siyasi vaat , polemik , reklam olarak değerlendirilmesi tuhaf. !! İş kurma hayaliniz var. O halde yapabildiğiniz mesleğiniz veya girişimci fırsatı gördüğünüz bir iş durumu olmalı. Bunlar yerine parayı alayım , ben kafama göre kullanayım mantığı ile zaten iş kurulup yürütülmez...
  7. Matrix

Bitcoin nasıl alırım

Selam, Hiçbir şekilde almanızı tavsiye etmem. Arkadaşların da belirttiği gibi. Buna sahip olabilmek için indirmeniz gereken cüzdan hesap adı altında bir yapı var. Bu yapılar bir kurum veya kuruluşa ait değil. Sorumluluk tamamen size ait. Yapı içerisinde cihazınıza indirdiğinizde cihazınızın...
  8. Matrix

2018 Yılı KOSGEB Girişimci Desteğinde Erken Ödeme

Selam, Herkesin bilmesi gereken tek gerçek şu Kosgeb'den nakit para alımı yok. Bu teşvik ve destekler için Girişimcilik eğitimi almak zorundasınız veya alan birisi ile ortak olabilirsiniz. Ancak ortaklıkta sadece ortağınıza düşen miktar üzerinde ortağınızın destek ve teşvik miktarı...
  9. Matrix

Rüzgar Enerjisi sektörü

Selam, Maaşlı çalışacağınız için res ve ges'in geleceğini pek düşünmenize gerek yok. Düşünmeniz gereken çalışacağınız firmanın sektördeki yeri , pazar payı ,....... vs. Çalışacağınız firmanın bu özellikleri ile birlikte sizi neden , hangi amaçla , hangi konumda görevlendireceği. Varsayımlarla iş...
  10. Matrix

Rüzgar Enerjisi sektörü

Selam, Düşünceni, hayalini ve fikirlerini engellemek veya çalmış olmak istemem. Res ve Ges için devlet yatırım ve üretilen elektriği alma konularında büyük destek ve teşvikleri var. Elektrik aboneliği bulunan herkesin 2 MV üretip kullanma hakkı var. ( bu 3 - 5 MV'a çıkacak deniyor ? ) İsteyen...
  11. Matrix

Rüzgar Enerjisi sektörü

Selam, Res ve Ges paket uygulamalara dönüşmüş durumda. Burada kendi şirketini kurup uluslararası çalışmıyorsan veya bu konuda çevresel etkinliğin yoksa gelecek için pek parlak görmüyorum. Elektrikli otomobillerde şarj sistemleri uygulama alanları Res ve Ges den daha yaygın kullanılabilir...
  12. Matrix

Borsa Nasıl ve Nereden Oynanır?

Selam, Borsa ve Forex işlemleri yüksek risk ve kazanç içermektedir. Yüksek kazanç için kaldıraç sistemi en büyük etkendir. Bir o kadarda Büyük risk içermektedir. Kaldıraç sistemi Türkiye'de 1'e 10'dur. Yurt dışında bu oran 1'e 500 hatta 1'e 3000 gibi bir rakama kadar çıkmaktadır. Türkiye'de...
  13. Matrix

Nasıl Yaparım da Borsadan Para Kazanırım

Selam, Bu işe başlamayı veya bu konuda ilk araştırmalarda elde edilebilecek derecede giriş bilgisinin derlenmiş olması güzel.:) Borsa veya Forex işlemleri Yüksek risk içermektedir. Yatırımınızı tamamen kaybedebilir veya zarara uğrayabilirsiniz. :mad: Yatırımcıların %40 ila 80'i zarar...
  14. Matrix

İngilizce Anlayamama Problemi

Selam, Google 160 dolara 40 dilde anında çeviri yapan kulaklık satıyor. :confused:
  15. Matrix

Mühendisler için film önerileri

Mühendis veya sorgulama yetisi olan insanların seyretmesi gereken ve arşivlerinde mutlaka bulundurması gerektiğini düşündüğüm en çok beğendiğim filmlerden bir kaçı:cool: ,,, Sadece liste değil de bakış açımla da yorumladım :) belki farklı bir gözle seyretmenize neden olabilirim:rolleyes: Benim...
  16. Matrix

boğulma tehlikesini en aza indiren bir robot

Selam, Deniz ve havuzun alan ve insan kapasiteleri farklı o yüzden. Havuzda en azından su altında 40 saniye hareketsiz beden tespiti yapacak sensörler veya kurgulayacağın analiz teknikleri ile boğulma vakasını tespit etmek kolay Ancak açık deniz veya sahillerde hem alanı , hem insan...
  17. Matrix

boğulma tehlikesini en aza indiren bir robot

Selamlar,, Havuz için mi deniz için mi ? Oyun oynayan insanları nasıl ayırt edebilir :) aaa boy veriyor , yok canım boğuluyor , yok yok boğulmuyor dikkat çekmek için yapıyor. gerçekten bu ayrımı yaptırmak biraz zor olur hele ki bizim ülkemiz de. Maliyet ve uygulama alanlarına yaygınlaşması...
  18. Matrix

Toplu taşıma aracı olarak kullanılan şehir içi tranvayları gneş enrjisi ile çalstrmak

Selamlar,, Öncelikle merak ediyorum. Güneş panellerinin yüzeyinde oluşan ısının miktarı iklim değişikliği üzerinde ki etkisi nedir ? Bu konuda pek bir makale bulamadım da. Üstelik dünya küresel ısınma artışını 1-2 derece düşürmek veya kontrol altında tutmak için tartışıyorken göz ardı mı...
  19. Matrix

Büyükbaba paradoksu

Selamlar,, Eğlenceli bir beyin jimnastiği,:mad: Basit mantık geçmişe gidip öldürürse geleceğe dönüş filminde olduğu gibi zamandan silinir. Zamandan silindiğine göre de geriye dönüp dedesini öldürmesi mümkün olmayacak.:D Geriye dönüp eylemi gerçekleştiremediyse dede yaşıyor. :) Bu mantıkla da...
  20. Matrix

Kendi işini kuran üstadlardan tavsiyeler

Selamlar,, Proje mühendisliği yapabiliyorsanız elbette bu işin altından kalkabilirsiniz. İşyeri açmaya ve ofis kurmaya karar verirseniz Serbest muhasebeci size yol gösterir. İşyeri giderlerini , mali sıkıntıları minimize etmek için Kosgep desteğinden yararlanmanızı öneririm. İlk adım internet...
Yukarı Alt