Arama Sonuçları

1. M

Merhaba. Ben Ondokuz Mayıs Üniversitesinde okuyorum. Okulumuzda MB kulübü kurmak için sizinle...

Merhaba. Ben Ondokuz Mayıs Üniversitesinde okuyorum. Okulumuzda MB kulübü kurmak için sizinle bir arkadaş iletişime geçmiş ve siz de sözleşme göndermişsiniz. Sanırım kulüp yönergesi hazırlayıp diğer evraklarla beraber başvuru yapıyoruz. Sizden başka bir belge gerekiyor mu başvuru ve sonrası için?
  2. M

AUTODAD 2010

Autocad kendi sitesinde öğrencilere 3 yıllık ücretsiz lisans veriyor bilginiz olsun
  3. M

manyetizma ve elektronik proje ödevi

Aslında elektrik motorunun yapısını daha iyi araştırabilirsin ama konuyla ilgili bildiğim kitap yok. Belki konuyla ilgili daha çok bilgisi olan arkadaşlar sana yardımcı olabilirler
  4. M

Manyetik alandan etkilenebilirler
  5. M

Bir de bunu denerken telefon vb. elektronik cihazları orada bulundurmayın
  6. M

Akım çok az oluşmaz sanırım. Mümkün olduğunca sarım sayısını arttır.Ama ısı ne kadar oluşur onu bilemem. Bobinlerle mıknatıslar arasında çok fazla boşluk bırakma. Ama birbirlerine de değmesinler. Yaklaşık olarak 3-4 mm yeterli olur sanırım
  7. M

Bobinin dönme hareketi yaparken gördüğü yüzeyde N ve S kutuplarını mümkün olduğunca eşit miktarda görmesi gerekiyor ki bobinde akım oluşsun
  8. M

Plaka döneceği için bobinlerde kutup değişimi olmalı ki indüklensin. Senin çizimindeki gibi plakaya sık sık ve dairesel yerleştirilirse diğer kutup, bobinin indüklenemez. Bu yüzden bobinin hareket güzergahında kutup değişimini mümkün kılan şekilde yerleşim yapmalısın.
  9. M

İçi taralı parçaları birbirinin karşısında yani simetrik bir şekilde yerleştir. En dıştaki daireyi 4'e böldüğünü düşün. Gömülü parçalar çeyrek dilimlerin dışına çıkmasın.
  10. M

Plak N kutuplu olursa içine gömülen parçalar S kutuplu olur. İstersen tersi de olur ama bu daha iyi olur bence
  11. M

Elle çizdim ama anlaşılır
  12. M

Plağın hızını arttırdıkça senin çizdiğin şekle göre kutupların değişmesi zorlaşır. Ben sana yardımcı olabilecek bir çizim yapıp yüklerim şimdi
  13. M

Mıknatıs plağını böyle yaparsan kutup değişimi zor olur. Değişim olmazsa da akım oluşmaz. O yüzden kutuplardan birini diğerinin içine yukardaki gibi çakamazsın.
  14. M

Bobinleri birbirlerine bağlayabilirsin. Kapalı devre yapıp bobinleri sabitlersin. Bakır telde direnç olması için mümkün olduğunca ince tel kullanıp bolca sargı yaparsın. Elektrik motorlarının yapısını da incelersen faydalı olur
  15. M

Mühendis Beyinler Kulübü Başvuru

Merhaba, ben Elif Küçükbayraktar. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Makine Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Üniversitemizde bu klubü kurmayı ben de çok istiyorum. Kurulması için elimden geleni hatta fazlasını yapmak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde rektörlüğe mail gönderdim. Okulumuzda klup...
  16. M

Mühendis Beyinler Öğrenci Kulüpleri Tüzüğü

Hazırladığınız tüzük gayet güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Ancak sevgili rektörlerimiz kulüplerin açılması için umarım izin verirler.
  17. M

Motor Diferansiyeli

Merhaba arkadaşlar. Bu soruyu babamdan size aktarıyorum. Traktörlerde diferansiyel kilidi ne işe yarar? Kilitli kalırsa ne olur? Bilen var mıdır acaba?
  18. M

İki tane aynı en ve boya sahip dirençleri eşit bobinler üretilebilir mi?

birebir ayni kalinliktaki ve ayni malzemeden yapilmis teli kullanarak ayni en ve ayni boy ile uretebilirsin bence. bobinleri yaptigin otamin manyetik alani zaten degismiyor ve de iki bobine de ayni voltaj ve amperde akim verirsen ayni direnci elde edersin.
  19. M

Güneş enerjisi ile çalışan araba

kaportada surtunme katsayisi 0.3e ne kadar yaklastirabilirsen o kadar az surtunmeye sahip olur. evet bor karbur iyi fikir surtunmesi de dusuk istedigin gibi bir proje olur boylece
  20. M

Güneş enerjisi ile çalışan araba

aracin surtunmesini azaltma konusunda sana en cok yardimi dokunacak olan sey araclarin aerodinamik testi. onlari incele. ayrica yaris arabalarinin dis kaplamasi hakkinda bilgi bulabilirsen sana cok faydasi olur ama dedigim gibi surtunme icin aerodinamik testi ve gelecegin arabalari sana fikir...
Yukarı Alt