Arama Sonuçları

1. Y. Hocaoğlu

Halka Film Yapımı ( The Ring Samara After Effects Tutorial )

YAVUZ HOCAOĞLU The Ring Samara After Effects Tutorial
  2. Y. Hocaoğlu

Toyota Kültürü ( Mühendisin Baş Ucu Kitabı)

Jeffrey K. Liker , Michael Hoseus OPTİMİST YAYINLARI Toyota’nın İnsanlara Yatırım Yapma Sistemi Nasıl Çalışıyor? Bugün dünyanın en büyük ve en başarılı otomotiv imalatçısı haline gelmiş olan Toyota’nın şirketin dünya çapındaki tüm tesislerinde geçerli olan kültürü nasıl oluştu, nasıl...
  3. Y. Hocaoğlu

Toyota Ruhu ( Mühendisin Başucu kitabı )

Kitap Adın: Toyota Ruhu Mühendis adaylarının en önce okuması gereken kitaplardan biri. Birçok ekonomi teorisyeninin 1900'lerden çıkış yolu olarak tanımladığı Toyota Üretim Sistemi, Amerikan toplu üretim sisteminin anti-tezidir; "hep daha fazla" ve "hep daha hızlı" ideolojisinin kayıplara neden...
  4. Y. Hocaoğlu

Yılda Kaç Kitap Okursunuz? ANKET.

Okumak, okuduğunu anlamak, okuduğunu uygulamak çok ama çok önemli...
  5. Y. Hocaoğlu

Üretim Öncesi Gemba Toplantıları

Her sabah yalın üretim için çok önemli dikkat edilmesi gereken bir toplantı.
  6. Y. Hocaoğlu

KAIZEN (ZEN Sanatı)

Adamlar kaizen'in içine bide Zen sanatı koymuşlar bir kelimen bu kadar anlam ve mana kazanabilir. :)
  7. Y. Hocaoğlu

Kozmos Evrenin ve Yaşamın Sırları / Carl Sagan

Teşekkür ederim Sinan Bey.
  8. Y. Hocaoğlu

Kuantum Mekaniği Kuantum fiziği

Quantum Mechanics Animation explaining quantum physics, Kuantum Mekaniği Kuantum fiziği
  9. Y. Hocaoğlu

After Effects Dersleri ( Özel Film Efektleri Nasıl Yapılır )

After Effects Dersleri 3D Element Tutorial 3D Animasyon yapımı
  10. Y. Hocaoğlu

Uzun Vadeli Yalın Felsefenin 14 İlkesi

Yalın üretim bir yaşama biçimidir...
  11. Y. Hocaoğlu

Genchi Genbutsu

Problemi mutlaka gidip yerinde görmeliyiz ve orada çözmeliyiz hiç bir şeyi masa başında çözemeyiz...
  12. Y. Hocaoğlu

Jidoka (Otonomasyon - Sıfır Fireli Üretim) Nedir ?

Jidoka, bir diğer ismiyle otonomasyon yalın üretim tekniklerinden biridir. Operasyonlarda oluşabilecek normal dışı durumlarda, oluşturulacak sistemle makine ve makineyi kullanan operatörler tarafından sistemin anında durdurulmasını sağlamaktır. Bir nevi aksaklıklarda müdahale refleksinin...
  13. Y. Hocaoğlu

Krizden Çıkış ( Mühendisler Mutlaka Okumalı )

W. Edwards Deming KALDER YAYINLARI Bugün A.B.D.'nin yüzyüze geldiği bunaltıcı gerçek, uluslar arası ticarette yeniden rekabet edebilir duruma gelme ihtiyacıdır. A.B.D. Gerçekte üretim ve hizmet sektörlerinde gerilemektedir. Problemin kaynağı? Ürün ve hizmetlerdeki düşük kalite ve yüksek...
  14. Y. Hocaoğlu

Gemba Kaizen Sürekli İyileştirmeye Sağduyulu bir Yaklaşım (Kitap)

Masaaki İmai NOBEL YAYIN DAĞITIM Organizasyonlar, günümüzün yoğun rekabet altındaki küresel ekonomisinde ayakta kalabilmek için, her zamankinden daha çok etkili ve kazançlı olmak zorundadırlar. Sorun çözücü çalışanlar geliştirmek, üretkenliği arttırmak, kaliteyi iyileştirmek ve israfı azaltmak...
Yukarı Alt