Arama Sonuçları

1. Makinenin Mühendisi

Mezun Bi Arkadaş Yardım edebilir mi ?

Yetki belgesi şart. İgdaş zorunluluğunu mühendis yetki belgeleri için soruyorsan şöyle diyeyim; Kursu veren herhangi bir akredite kurum olabilir. Benimkiler GAZMER'den mesela. Aynı şekilde mmo kurslar düzenliyor, buralardan sertifikanı alabilirsin. İgdaş istanbulun gaz dağıtım şirketi, sen...
  2. Makinenin Mühendisi

Bu konuda engellemeleri bilmiyorum. Ama devrim arabalarındaki ve milgem' deki engel ve baskılar...

Bu konuda engellemeleri bilmiyorum. Ama devrim arabalarındaki ve milgem' deki engel ve baskılar aşikar. https://www.muhendisbeyinler.net/borla-calisan-araba/ bu linke bakarak biraz daha bilgi alabilirsiniz
  3. Makinenin Mühendisi

TÜBİTAK'ta onlarca bor madeni kullanım projesi mevcuttur. 2008-2011 yıllarında ivmelenip...

TÜBİTAK'ta onlarca bor madeni kullanım projesi mevcuttur. 2008-2011 yıllarında ivmelenip protatipleri üretilmişti. Ama kısa sürede popüliretesini kaybetmişti. Maaliyeti yüksek, ama avantajı da yüksek. Yüksek verimde bor kullanımı teknolojisine ulaşıldığı zaman gözde olacağı aşikardır.
  4. Makinenin Mühendisi

Cumhuriyet Döneminde Kurulan ve Kapatılan Milli Değerdeki Firmalar, Önemli Gelişmeler

''Eğer bir gün benim sözlerim bilime ters düşerse bilimi seçin" M.K.Atatürk
  5. Makinenin Mühendisi

tork hesaplaması

Güç formülü P= (T * n ) / 9550 ==> Güç= (tork*devir)/9550 12kW = (T*240 rpm) / 9550 ==> 477,5 nM
  6. Makinenin Mühendisi

Yaklaşan Önemli Fuar-Kongreler

Akıllı Fabrikalar -Tatef Endüstri Fuarı 01-04 Kas (Endüstri 4.0 temelli bir fuardır, konuyla alakalı teorik bilgilerin sahadaki uygulama ve örneklerini bura bir kısmını görüp genel mantıklarını öğrenebileceğiniz bir fuar) Santek 2017, 4.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (2-5kasım, Kocaeli)...
  7. Makinenin Mühendisi

Süleyman Demirel Üniversitesi otomotiv mühendisliği(acil yardım)

Hocalarını internette araştır önceki yıllara benzer sorular sorulur genelde. Temelde tüm bölüm giriş sınavlarında tanım sorarlar. Otomotiv müh nedir farkı nedir? vida adımı nedir? vida adımının hesap formülü nedir? yakıt ve motor çeşitleri nelredir ksıaca farkları? görüyseniz şaft,kumpas, strok...
  8. Makinenin Mühendisi

Vizeler geliyor ve

öncelikle bu ilk sınavının tanışma partisi, ilk buluşma gibi düşünmelisin. İyide geçebilir kötüde, her ikisi de normaldir. Şimdiden zor sormalarından korkma çünkü mühendislik kolay değil ;) İlk sınav için hocalar genelde öğrencileri tartmak için aşırı zor sorular sormazlar, genelde üzerinde...
  9. Makinenin Mühendisi

Piezoelektrikten elektrik enerjisi uretimi

Piezo elektrik özelliği, malzeme üzerine uygulanan mekanik kuvvet sonucunda, malzemenin iki ucu arasında bir potansiyel fark oluşumu sağlar. Bu etki, malzemenin içindeki polarizasyon yoğunluğu değişmeyle doğrudan alakalıdır. Tek sıkıntısı bu potansiyel fark oluşumunun belli bir zaman içinde...
  10. Makinenin Mühendisi

*Mühendis &müh. aday için Tavsiyeler

Arkadaşlar açılan bir takım konularda genel olarak kişisel gelişim için tavsiye arandığını farkettim. Bunları tek bir konu başlığında toplarsak daha efektif olacağını düşünüyorum. İsteyen kişiler kendilerince gelişime dair kısa ve etkili tavsiyeler yazarlarsa hepimiz geniş bir bakış açısıyla...
  11. Makinenin Mühendisi

Çok ilginç motorlar (Lütfen okumadan ve düşünmeden yazmayalım)

Cidden @conahmet tarafından yapılan paylaşımlar ( diğer forum sayfaları dahil) bilgilendirici ve pek ele alınmayan aynı zamanda ilerici ülkelerin önemle araştırmalarının yoğunlaştırdığı konuları içeriyor. Termodinamik mantığını anlayan kişilerin bu konulardaki en küçük bir gelişmenin dahi büyük...
  12. Makinenin Mühendisi

Mühendislere Tavsiyeler

Yazılımsal olarak matlab alınıyor, tabiki üniversiteler bunun üzerine dersler de ekleyebiliyor java, c+ gibi. Bunu kendi üniversitende bölüm sekreterine falan sorarsan daha sağlıklı bilgi alırsın dediğim gibi okullar farklı dersler gösterebiliyor . Tasarım programları da bakmanı tavsiye ederim...
  13. Makinenin Mühendisi

Mühendislere Tavsiyeler

Başarılı olmak için her dersi iyi geçecekmiş gibi değil mantığını anlamaya çalış.. Tüm olaylarda mantığı kavrarsan çok rahat dersleri de geçersin başarılı bir mühendis de olma şansın artar. Tüm derslerin bir temel mantığı/formülü vardır, gerisi hep süslemedir. Verilecek en büyük tavsiyenin bu...
  14. Makinenin Mühendisi

Mühendislik Seçiminde Tıkandım Yardım Edin

Kardeşim şimdi burada iki ucu açık bölümler var. Her ikisi de kariyer yurtdışı para imkanı gayet iyi elbette, kendini geliştiren için. Yalnız iş imkan çeşitliliği sektör alanı için makine daha önde. EEM ise yükselen bir bölüm. Sana tavsiyem doğru soruyu sorman; hangisi daha iyi olur diye değil...
  15. Makinenin Mühendisi

İş kurma konusunda ise açacağın alana bağlı olarak değişir. Mesela projelendirme evrak...

İş kurma konusunda ise açacağın alana bağlı olarak değişir. Mesela projelendirme evrak alanlarında ise daha rahat ama müteahhitlik mühendislik alanında ise maddi imkanın yanında çevrede ister . İş kurmak sanıldığı kadar zor değil aslında, azim,istek, sabır olduğu sürece en kısa sürede kuruluyor...
  16. Makinenin Mühendisi

İng inşaat okuyarak çift anadal yapma hedefin varsa tebrik ederim. Bunu yaparsan tabiki mezun...

İng inşaat okuyarak çift anadal yapma hedefin varsa tebrik ederim. Bunu yaparsan tabiki mezun olduğun an bir çok kişinin önüne geçersin. Özellikle holdingler için avantaj olur.Bu süreçte sabır gösterirsen iş hayatı eminim daha rahat gelir.
  17. Makinenin Mühendisi

Mühendislik Seçiminde Tıkandım Yardım Edin

Beklentilerine göre değişir. Kariyer, para, rahatlık, yurt dışı, çalışma alanı, ilgi alanı çeşitliliğin, iş bulma imkanı gibi. Ama genel olarak bakarsak bilişim alanlarına ilgin daha çok. Kapsamlı düşünmeni tavsiye ederim,yani yazılım mühendisi olduktan sonra pc mühendisliğinin alanlarında pek...
  18. Makinenin Mühendisi

Hareket Enerjisini Depolamak ve Dönüştürmek

Hareket şekline ve alanına bağlı olarak değişir. Paylaşacağım sayfaları tam okuyup videoları izlersen yardımcı olacaktır. Şimdiden başarılar Jeneratör nedir? Jeneratör Nasıl Çalışır? | ELEKTRİK REHBERİNİZ Alternatör Nedir? Çalışma Prensibi | ELEKTRİK REHBERİNİZ...
  19. Makinenin Mühendisi

İngilizce Anlayamama Problemi

İngilizce anlamaya çalışmak en hızlı çözüm. Bunu bir filmi izlerken alt yazı gelince ingilizceyi dinlemeden alt yazıya odaklanmak gibi düşün. Tamam zorlanırsın başlarda ama 3-5 kelime yakalaman bile kardır. Bulabilirsen ing kaynağın birebir Türkçe çevrisininde olması avantaj. Tabi ingilizceyi...
  20. Makinenin Mühendisi

İki kasnak hesabı

Devirleri aynı olacaksa ; her iki kasnak çıkıntılarının yan yana geldiği zamanlar aktarım olabiliyor. Her iki kasnakta okek mantığı ile 45cm de bir kere denk geliyor. Yani malzemeyi soldaki çarkın 5cm lik her aralığına değilde 45 cm de bir ürün yerleştirilmeli. Şu demek oluyor, ürünü 1.aralığa...
Yukarı Alt