Mezun Bi Arkadaş Yardım edebilir mi ?

xMechanıcalX

Makine Mühendisi Öğrencisi
MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Harran Üniversitesi
Arkadaşlar Doğalgaz projesi ve tesisat projesi imzası için Yetki belgesi almak şart mı ?
doğalgaz için igdaşdan belge almak lazımmış. bu belge kursu için dersler kac hafta sürüyor ?
sınavları zor mudur
Yardım eden olursa sevinirim

Tepkiler
23
Üniv
İTÜ
Yetki belgesi şart. İgdaş zorunluluğunu mühendis yetki belgeleri için soruyorsan şöyle diyeyim; Kursu veren herhangi bir akredite kurum olabilir. Benimkiler GAZMER'den mesela. Aynı şekilde mmo kurslar düzenliyor, buralardan sertifikanı alabilirsin. İgdaş istanbulun gaz dağıtım şirketi, sen istanbulda çalışacaksan igdaş yetkili bir d.gaz firması olmak zorunda. Senin ayrıca almana gerek yok. Kendi işini kuracaksan o standartları sağlayarak yetkili firma olabilirsin. İgdaş yetkin sadece igdaş olan şehirlerde geçerlidir, enerya gaz dağıtım şirketinin bulunduğu şehirlerde enerya yetki belgesi lazım...
Genelde kurslar 3-5 gün arası sürüyor. 3 gün kurs 1 gün sınav şeklinde. Mekanik tesisat olayı daha farklı, onun için birkaç şart daha vardı tam bilmediğim için yanlış yönlendirmek istemiyorum. Sınavları yarı sözel yarı sayısal, ama makine mühendisinin 1 gün çalışarak geçebileceği ölçüde oluyor genelde.
***Direk imzayı sorduğun için ekstra uyarmak istedim. Sadece imza ile paranı rahatça kazanabilirsin lakin çok riskli bir olay. 10 yıl önceki yaptığı işten dolayı içeri alınan da mevcuttur. Bilgin olsun istedim

Yukarı Alt