Arama Sonuçları

1. R

Matematik ve Mühendislik

Elektronik ve Haberleşme nin Haberleşme ve Sinyal İnceleme kısmı olsa gerek. Not: Makine Mühendisliği okuyorum.
  2. R

Akışkanlar Hesabı

Neredeki basınç ? Ben sana çözüm yolunu anlatayım. Öncelikle yukarıda bulunan tankın yüzeyinde ve çıkıştaki kesitte birer nokta seçip Bernoulli uygulayacaksın. [(P1/(yoğunlukxg)) + (V1^2/2g(yercekimi) + z1(yükseklik)=(P2/(yoğunlukxyercekimi ivmesi)) + (V2^2/2g(yercekimi) + z2(yükseklik)] P1 =...
  3. R

Makine mühendisliği dalları?

-Sistem Dinamiği ve Kontrol -Tesisat -Otomotiv -Konstrüksiyon ve İmalat -Enerji
  4. R

Duyuru Mühendis Beyinler Öğrenci Kulüpleri için Katılım

Tüzüğü incelemem için yetki talep ediyorum, teşekkürler
  5. R

yatay geçiş

Hayır , yatay geçiş için söz konusu değil. ÇAP için geçerli. Yönetmelikte Yatay Geçiş için koşullar şu yönde: Kurum içi Yatay Geçiş Kontenjanı İçin Başvuru Koşulları MADDE 6- (1) Bu yönergenin 4. maddesinin (3) bendinde belirtilen adayların başvuru yapabilmesi için aşağıda belirtilen koşulları...
  6. R

yatay geçiş

Merhabalar , Öncelikle okulunun yönetmeliğine göre değişkenlik göstermektedir. Yönetmelikte ilgili yeri bulabilirsen çözüme kavuşturursun. Kendi okulum için "ortalama ile yatay geçiş" yapacak adaylarda ösym puanının bir önemi yok. Ancak bu durum değişkenlik gösterebiliyor. Mesela, Yıldız...
  7. R

Hidrolik Kumandalı Conax Kavraması

Tamamdır , iyi yapmışsınız.
  8. R

Tam olarak şifreli olup olmadığını çözümleyememiştim. Tam da bu mesajı bekliyordum. Çok iyi oldu. Rar şifresi : muhendisbeyinler.net
  9. R

Makine Mühendisliği - Makine Elemanları

Makina Elemanları, ders notları, örnek soruları, ders sunuları aşağıdaki linktedir. yadi. sk/d/4BsR1ngJ3BVSAo
  10. R

Hidrolik Kumandalı Conax(Mekanik) Kavraması Pistonu dönen türden bir hidrolik kumandalı kavramanın çalışma prensibi. Mil ucundan dönen sisteme aktarılan basınçlı yağ 1 numara ile gösterilen boşluğa girer ve 2 numara ile gösterilen halka şeklindeki pistonu eksen yönünde iterek lamel paketini...
  11. R

Makine Mühendisliği - Termodinamik

Makine Mühendisliği Termodinamik dersinin 2 bölüme ayrılmış bir şekilde , ayrı ayrı sınav soruları ve çözümleri aşağıdaki linktedir. Termodinamik.rar
  12. R

imalat mühendisliği

Merhabalar, 4.sınıf Makine Mühendisliği okuyup çift anadal programından İmalat Mühendisliği yapmaktayım. Naçizane imalat mühendisliğine dair yaptığım çıkarımlar; - İş hayatında üretim ya da kalite kontrol alanında uzmanlaşabilirsiniz. 1- Katı Modelleme ( Solid Modelling ) 2- NC Programlama...
Yukarı Alt