ansys

 1. O

  Ansys'te yaşadığım bir sorun hakkında.

  Merhabalar. Bitirme ödevi için bir tel çekme haddesinden geçen telin analizini almam lazım fakat analiz sonucunda iki malzeme birbirini görmeyip birbirlerinin içinden öylece geçip gidiyorlar. Anlayan biri varsa yardımcı olabilirse sevinirim. :)
 2. Z

  Ansys kurulum sorunu

  ANSYS 19.2 yi indirdim ama setupı çalıştıramıyorum . ''Please close all other applications before continuing with the installation'' bu yazı çıkıyor ekranda. Nasıl düzeltirim çok acil kullanmam lazım ansysi.
 3. sssalihkaya

  ANSYS DOSYALARI HK.

  Merhaba arkadaşlar, transient analizler yapıyorum, diskimde yer kalmıyor maalesef, sadece sonuçları nasıl kaydederim bi fikri olan veya bu probleme ek disk almadan nasıl çözerim?
 4. S

  Makine Mühendisliği Telegram Grubu

  İçerisinde makine mühendisliğine dair binlerce kitap eğitim seti vs olan mühendislik grubu. t.me/me_mechengineering
 5. T

  Ansys ile Yapısal Analiz Eğitimi

  Merhaba Alanında uzman +5 yıllık deneyimli analiz mühendisleri tarafından oluşturulan bir grubuz. 17 Ekim 2019 tarihinde Udemy platformunda Ansys ile Yapısal Analiz Eğitimi adlı bir kurs yayınladık. Kısa sürede 820 öğrenciye ulaştık ve topladığımız 4.6 puan ile bu alanda en yüksek puana sahibiz...
 6. A

  Ansys kütüphanesine malzeme eklemek

  Ansyste malzeme kütüphanesine AISI 5140 metalini ekledik kopma ve akma mukavemeti girdik Ansys Malzeme Oluşturma
 7. A

  Ansys Tüp Analizi

  Ansys ile yapmış olduğum 2 bar basınç altındaki tüp tasarımının analizi link Ansys Basınçlı Tüp Analizi
 8. A

  Ansys Piston Pim Analizi

  Ansyste piston pimi analiz örneği Ansys Piston Pimi Analizi
 9. E

  Ansys mesh file exporter failed hatası

  Merhaba, Ansys'te The mesh file exporter failed during translation. Please send your data to your support provider. hatası alıyorum. Türkçe karakter kullanmıyorum.Çözümü ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirm.
 10. A

  Ansys Sizing Mesh

  Ansys ile sizing mesh atmak LİNK
 11. A

  Ansys kanatçıklı yüzeyden ısı transferi

  Kanatçıklı yüzeyden basit ısı transferi alt yazılıdır alt yazılı istemez iseniz konu açıklaması linkte Steady-State Thermal
 12. mym_omer

  Ansys de sıcak dövme kalıp analizi imkanı?

  Merhabalar, Ansysde sıcak dövme kalıp analizi yapmak için aynı anda hem ısıl gerilmesi hemde kuvvetten doğan gerilme analizi yapmak gerekecek. bu ikisinin aynı anda kullanabilme durumum nedir? hiç bir şekilde bir kaynağa ulaşamadım.
Yukarı Alt