1.sınıf C programalama dersi için ders anlatımı

Mustafa K.

MB Üyesi
Tepkiler
0
Harita 1.sınıfım

C programlama dersi için video'lu dersler arıyorum. Şimdilik bu forumda açılan c dersinin ilk bölümünü izledim.. Başka bildiğiniz/önerdiğiniz kaynak tavsiyelerinizi bekliyorum

Serkan Yazak

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
63
Meslek
Makine Mühendisligi
Su an yogunum ancak nisan ayindan itibaren C# dilinde birkac video yapma dusuncem var

snnzky

MB Üyesi
Tepkiler
0
bizim vize sınavlarımız 6 nisanda başlıyacak. C# dersini önceden verme imkanın yokmu ?

Serkan Yazak

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
63
Meslek
Makine Mühendisligi
bizim vize sınavlarımız 6 nisanda başlıyacak. C# dersini önceden verme imkanın yokmu ?
Temel seviyeden baslamayi degil de birkac örnek yapmayi dusunuyordum aslinda. Ondan ziyade benim sinavlar da bu ayin sonuna dogru olacak o da ayri bir problem zaman acisindan.

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
bu kanal her akşam online c#dersleri veriyorlar.Ayrıca bugüne kadar epey ders çekmişler ve çok sağlam anlatıyorlar

Ömer Gedik

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Geomatik Mühendisi
C# değilde bana C lazım hocam herkes c# diyor c'nin yanında ayrıca c# mı oğrensem napsam? :)
Merhabalar...
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Konuya girecek olursak; C sadece kodlar üzerinden çalışan bir dilken, C# nesne tabanlı bir programlama dilidir. Günümüzde neredeyse C kullanan kimse kalmadı ama okullarımızdaki bazı fosil bilgiler öğretilmeye ısrar edilmekte. Arkadaşların C# ı önermelerinin nedeni C kullanımının çok az,zevksiz, zor, sıkıcı ve gereksiz olmasıdır. Siz ders için mecburen C öğreneceksiniz ama bana kalırsa C yi sadece ders ve programlama mantığını öğrenmek için öğrenin. Program yazma amacınız varsa başka programlama dillerini araştırın.

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Merhabalar...
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Konuya girecek olursak; C sadece kodlar üzerinden çalışan bir dilken, C# nesne tabanlı bir programlama dilidir. Günümüzde neredeyse C kullanan kimse kalmadı ama okullarımızdaki bazı fosil bilgiler öğretilmeye ısrar edilmekte. Arkadaşların C# ı önermelerinin nedeni C kullanımının çok az,zevksiz, zor, sıkıcı ve gereksiz olmasıdır. Siz ders için mecburen C öğreneceksiniz ama bana kalırsa C yi sadece ders ve programlama mantığını öğrenmek için öğrenin. Program yazma amacınız varsa başka programlama dillerini araştırın.

Maalsef size katılamayacağım hocam , öncelikle eğer bir arkadaş sağlam bir elektrik elektronik müh. adayıysa c dilini ciddi derece kavramalıdır.Yarın öbür gün c ile mikrodenetleyiceleri kodlamaya başladığında kafası gitmemelidir.C#diline gelirsek evet görseli vs her şeyi iyidir.Hatta arkadaşlara c++ dilini dahi öneririm.

Bilgisayarcı

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Karadeniz Teknik Üniversitesi
c ye çalışmak için video izlemek büyük bir zaman kaybı yaratıyor bence
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
şu kaynağı düzgünce oku örneklerine bakmadan önce kendin yazmaya çalış başarılı olursun.1 gün önce c vizesinden çıktım tecrübeyle sabittir :D

Yukarı Alt