2. Soruyu cozemedim yardimci olurmusunuz

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
P=F/A dan ilerle işte.Metal parçanın agırlıgı F alanı 4 mm^2 .Serbest cisim diyagramı çiz aşağı ve yukarı yonlu kuvvetlerı eşitle.Basıncları F cinsinden yaz

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Basınç kuvveti de bir yüzeye uygulanan basınçla yüzey alanının çarpımına eşittir: F = P x A. Basınç kuvveti, kuvvet olduğu için vektörel bir büyüklüktür, birimi de kuvvet birimi olan Newton (N)’dur. Basınç neden skalerdir sorusunun yanıtı aynı zamanda basınç kuvvetiyle basınç ilişkisi için de geçerlidir. Skaler olan basıncı yüzey alanı vektörüyle çarpınca basınç kuvveti vektörü elde edilir.

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Basınç kuvveti de bir yüzeye uygulanan basınçla yüzey alanının çarpımına eşittir: F = P x A. Basınç kuvveti, kuvvet olduğu için vektörel bir büyüklüktür, birimi de kuvvet birimi olan Newton (N)’dur. Basınç neden skalerdir sorusunun yanıtı aynı zamanda basınç kuvvetiyle basınç ilişkisi için de geçerlidir. Skaler olan basıncı yüzey alanı vektörüyle çarpınca basınç kuvveti vektörü elde edilir.
dostum sen neden her zaman alakasız sacma sapan açıklamalar yapıyosun gercekten meraak ediyorum.Kı endustri muhendisliğinde akışkan veya termo yook diye biliyorum.

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Hadsizlik etme 2 lisans diplomam var benim biliyorsan buyur yardım et

Son düzenleme:

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Hadsizlik etme 2 lisans diplomam var benim biliyorsan buyur yardım et
gerekli yardımı ettim butun soruyu çözmemin mantığı ne? harıka 2 lisans diploması demek insanlara saçma sapan fikirler vermek,konudan bagımsız girdilerde bulunmak mı?kusura bakma dostum ''2 sininde '' pek bi espırısı yok sanırım

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
İşine gelirse

Yukarı Alt