ABD'nin En Etkin 3. Türk Amerikan Kadını "Ayşegül İldeniz"

Tepkiler
20
Meslek
Endüstri Müh.
Üniv
Kırıkkale Üniversitesi
TURKOFAMERICA dergisi ABD'nin "En Etkin 30 Türk Amerikan Kadını"nı belirledi.

c0be8b4a-6e43-4b80-8436-d6b9b92c2a25.jpg

Listenin üçüncü sırasında Intel iş geliştirme ve stratejiden sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı
olan AYŞEGÜL İLDENİZ yer alıyor.

Aysegul-ildeniz1.jpg

1969 İzmir doğumlu olan İLDENİZ Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.Mezun olduktan sonra 1996 yılında San Francisco State Unıversity'de elektronik, iletişim ve medya üzerinde yüksek lisans yaparak bilişim dünyasına adım atıyor.

Uluslararası bir iş yapma hayalini 1998 yılında Intel ailesine katılarak gerçekleştiriyor.
  • 1998 Akdeniz,Ortadoğu ve Afrika Bölgesinden sorumlu Pazarlama Müdürü
  • 2001-2004 Intel Türkiye Genel Müdürlüğü
  • 2004 Türkiye,Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanlığı (67 ülke)
  • 2013 Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı
görevlerini üstleniyor.

Başarısını Kaf Dağı'nın arkasını görebiliyor olmasına bağlayan İldeniz ileriye dönük pazar tahminlerinin,ülke piyasa analizlerininde başarısının kilit noktaları olduğunun düşünüyor.

MICA adı verilen akıllı bir bileklik ile sms mesajları almanızı, Google e-posta hesabınızı kontrol etmenizi,anlık bildirimlere ulaşmanızı sağlayan bir cihaz ile "Giyilebilir Teknolojiler" projesini gerçekleştirerek listede yer almanın hakkını veriyor.

m3.JPG

Diğer önemli projeleri
  • Intel Öğretmen Programı (2 milyon öğretmen)
  • Intel Öğrenci Programı (350 bin öğrenci)
  • e-Dönüşüm İnsiyatifi
  • Kadın ve Bilişim Platformu
Projeler ve iş hayatı dışında sivil toplum kuruluşlarında da görev üstlenen Ildeniz
  • OECD Teknoloji Komitesi Başkan Yardımcılığı
  • TÜSİAD Teknoloji ve İnovasyon Grubu Başkanlığı
  • Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Danışma Kurulu
  • KAGİDER danışma kurulunda yer alıyor
Bir röportajında gençlere önerilerini,
"Gençler olabildiğince geniş ilerlesinler. Şöyle; Kendi beyinlerine ve entelektüel kapasitelerine ne kadar yatırım yaparlarsa,dünyayı ne kadar gezip görürlerse, ne kadar farklı kültürlerle kendi deneyimlerini artırırlarsa,ne kadar fazla kitap okuyup,tarihi,ekonomiyi,sosyolojiyi dünyayı anlamaya çabalarsa başarıya ulaşacaklardır.Hangi iş koluna girerlerse girsinler bence önemli olan,değerli bir insan olabilmek.
Ben,silikon üzerine hedeflenmiş bir şirketin yöneticisiyim.Yarın,su satıcısı da olabilirim.Önemli olan o işle ilgili ne yapabildiğim ve kendimden ne katabildiğim.Birey olarak gelişmemiz gerekiyor." şeklinde belirtiyor.

Emekli olmayı hiç düşünmediğini söyleyen İldeniz yapılacak çok işinin olduğunu dünyayı teknoloji aracılığıyla değiştirebileceklerine inanıyor.

MuallimMuallim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Hedef Boğaziçi Bilgisayar
Kesinlikle ben böyle kişiler gördükçe ilham alıyorum eminim herkes alıyordur. Kafayı yedim 2 yıldır bunu basarı sırrı arastırmaktan

webber47

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
gerçekten müthiş bir başarı keşke kendi ülkemizde de bu kadar büyük markalar olsa

Yukarı Alt