Alternatif Enerji Projeleri

Tesla or Edison?

• Seçmen sayısı
    10

omrylmzz35

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Arkadaşlar güneş enerjisi ile ilgili proje yapmak istiyorum fakat henüz aklımda net bir şey yok.Güneşten elde edilen enerjinin başka bir enerjiye çevirerek ya da çevirmeden kullanabileceğimiz bir sistem yapmayı düşünüyorum.En basitinden hesap makinesi ve telefonların şarj edilmesi gibi bu tarz somut bir şey yapmak istiyorum.Sizce günlük hayatta da işimize yarayabilecek ne yapabilirim?Projeyi bir dernek için yapacağım ve bakanlığa(her bakanlık zaman zaman açıyor) sunulacak eğer kabul edilirse geniş bir bütçeyle bu projenin devamı için yardımcı olacak.Kısacası maliyet konusunda mütevazi bir proje olacak şimdiden. Fikirlerinizi bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler :)

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
1) Sarj aleti tabiki fena bir fikir degil, ise yarar

2) Köylerde cogu kez yaylarara cikilir gezmek/eglenmek icin. Ceyran ve internet (telefon agi) olmaz cogu
yaylalarda. Buralarda üretilecek solar ceyran ile radyo-tv-anten (uydu) calistirilabilir belki.
Ya da ütretilen ceyran ile telsiz üzerinden iletisim saglanabilir (mesela yayla-köy-ilce arasi).
Ayrica solar enerji ile yaylalarda aksamlari
bahceler isiklandirilabilir (hani su topraga saplanan kelebek, yusufcuk seklindeki
solar isiklar)

3) Bu internetsitelerinede bakmani tavsiye ederim.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Bonsai agaci, Solar enerji ve pil sarji (9-Solar Bonsai Electree...)
Gölet üstünde solar enerji (10-aQuasun Solarpanels...)

batuhan ünal 33

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Enerji Sistemleri Mühendisliği
Üniv
Recep Tayyip Erdoğan
Daha önce yapılmamış bir proje olması gerekiyorsa,güneş enerjisiyle kendini dolduran powerbanklar var ama öyle bi şart yoksa powerbank yapabilirsin hem maliyetidüşük hem kullanışlı tek sıkıntıları kendilerini çok geç doldurmaları hazır olanı geliştirmek istersen bu yoldan ilerleyebilirsin.

Yukarı Alt