Ara sınıflar için proje

Konu, 'Genel Sorular' kısmında betusella tarafından paylaşıldı.

 1. betusella

  betusella MB Üyesi

  Kayıt:
  15 Ağustos 2017
  Mesajlar:
  27
  Beğeniler:
  9
  En İyi Cevap:
  1
  Değerlendiriler:
  +10 / 1 / -0
  Arkadaşlar merhaba ben elektrik elektronik mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Ara sınıftayım fakat şuandan itibaren küçük çaplı projeler yapmak istiyorum çok şey araştırdım youtube dan bitirme projelerine baktım DrScrew,NDA Hack,Creative Etc,DDElectroTech.com gibi kanallarda harika projeler var. üstelik yapabileceğim projeler. Ben öğrendiklerim teoride kalsın istemiyorum veya uygulamada direk öğreneyim diyorum araştıra araştıra. Bölüm başkanımızın yanına gidip bu fikrimi sunmak istiyorum. Çok farklı gelecektir pek ara sınıfların yapmak istediği birşey değil diye düşünüyorum. Siz değerli,tecrübeli mühendis arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Sizce yapmalı mıyım ? Bana katkıları getirileri tecrübeleri neler olacak? Mezun olana kadar CV mi doldurmak istiyorum mümkünse.. Ve önerebileceğiniz bu şekilde proje yapabileceğim bana destek sağlayacak başka youtube sayfaları veyahut forumlar varsa bilmek isterim..
   
 2. sansar2564

  sansar2564 MB Üyesi

  Kayıt:
  22 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  47
  Beğeniler:
  15
  En İyi Cevap:
  2
  Değerlendiriler:
  +15 / 1 / -0
  Belki biliyorsunuzdur instructables.com sitesinde de güzel projeler var
   
  • Beğen Beğen x 1
 3. Makinenin Mühendisi

  Makinenin Mühendisi Moderatör

  Kayıt:
  23 Ocak 2017
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  22
  En İyi Cevap:
  6
  Değerlendiriler:
  +30 / 1 / -0
  Üniversite:
  İTÜ
  Öncelikle tebrik ederim bu düşüncen için. Bu yapmak istediğin şey emin ol sana bir çok şey katacaktır, mesleğine olan aidiyet duygunu pekiştirecek ve cv açısından ayrıca güzel bir çalışmadır. Şahsen de bu olayı denemiş biri olarak sana en büyük tavsiyem şudur; okul bitmeden başlamak en iyisi. Çünkü planı, yapımını öğrendiğim makineyi yapabileceğimi düşünmeme ve yol kat etmeme rağmen tamamlayamıyorum, iş hayatından dolayı. Devam edeceğim elbette, hatta şimdiden bana çok şey bile kattı.

  Bu durumu söyleyeceğin kişilere özellikle dikkat etmeni tavsiye ederim. Proje çalan öğretim elemanlarının ve kişilerin olması şevki kıran en büyük etmendir. İkinci tip insan ise seni özellikle bayan olduğun için küçümseyip önemsemeyecek kişiler olacaktır, muhatap olmaktan kaçman ve olumsuz beslemelerden ders çıkarman gerekecek ki bu en zor olanıdır. Bunun için bir kişi motive destek yapabilecek şevke getirecek biri olsun, annen kardeşin kankan proje ortağın gibi.

  Tecrübe konusunda, emin ol okul ile iş arasında çok fark var, bir şey bilmiyormuşum diyorsun. Ama bu tarz işlerle uğraşırsan bilgin artmış olacak ve ilk izlenim ''bilgili'' olduğun yönde olacaktır. CV de çok ilgi çeken bir olaydır ve bu tarz işlerle uğraşmaya devam edersen iş teklifleri gelme ihtimali yüksek, özellikle kendi iş kurma konusunda öz güven getirecektir.
  Öneri olarak youtube da How It’s Made tarzı videolar. Bundan ziyade fuarlara katılmak daha çok işe yarar. Mühendisler odasından yararlan... Gibi bir çok etmen var uzatıp sıkmak istemiyorum.
  Ve ayrıca bu konuyu profesiyonel alana taşımak istersen bana da ulaşabilirsin, nerelerden yardım alabileceğini kosgeb gibi kurumların destekleri hakkında bilgi vermeye çalışabilirim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Çok deneyimli olmasam da bu yolda en azından 1 yıldır uğraştığım bir aktivite.
  Son olarak destek ve motive olsun diye bir şey ekleyeyim; OSB de çalışan biri olarak, sanayicilerden projene destek veya ortaklık çalışması için firmalarla iletişime geçmene yardımcı olabilirim . Şimdiden başarılar
   
 4. betusella

  betusella MB Üyesi

  Kayıt:
  15 Ağustos 2017
  Mesajlar:
  27
  Beğeniler:
  9
  En İyi Cevap:
  1
  Değerlendiriler:
  +10 / 1 / -0
  Teşekkür ederim ilginiz için hemen dönüş sağlayacağım.
   
  • Beğen Beğen x 1