Bana Bir Tavsiyede Bulunabilir misiniz?

t46

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Merhabalar, ben Taner.
Sizden birkac tavsiyede bulunmanızı isteyecektim...
Ben temmuz ayında elektrik-elektronik müh. bolumunden mezun oldum...
Subat'ta askere gideceğim...

Son 2 aylık zaman zarfinda 'C' programlamaya calistim ve de anlamaya calistim. C de yaptigim bazı uygulamaları C++'ta da yapmaya calistim. Sonra da Autocad 2D yi calistim simdi de AutoCad 3D yi calisiyorum. Arduino ile ilgilendim ve de Arduino projelerine göz gezdiriyorum.. Hepsini yapacak malzeme olmadıgı icin simulasyonlarını yapmayi denedim.. Dürüst olmak gerekirse PIC konusunda hic bir deneyimim yok.
kariyer.net ve benzeri yerlere baktığımda dusurt olmak gerekirse cok fena sinirlerim bozulmaya basladı :/
Sonucta ar-ge vb. bir yerde staj yapma imkanım olmadı.

Sonuc olarak su 1 aylik sure de ve de askerden dondukten sonra nasıl bir yol izlemeliyim... Nasıl is bulmalıyım acayip bir kotumser hava sardı beni. :(
Yani mümkünse onerdiginiz bir konu ya da propgram varmıdır ''Kendini geliştir'' dediğiniz...
ya da sunu yap dediginiz.
Biraz uzun oldu Simdiden TESEKKURLER..

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Merhabalar, ben Taner.
Sizden birkac tavsiyede bulunmanızı isteyecektim...
Ben temmuz ayında elektrik-elektronik müh. bolumunden mezun oldum...
Subat'ta askere gideceğim...

Son 2 aylık zaman zarfinda 'C' programlamaya calistim ve de anlamaya calistim. C de yaptigim bazı uygulamaları C++'ta da yapmaya calistim. Sonra da Autocad 2D yi calistim simdi de AutoCad 3D yi calisiyorum. Arduino ile ilgilendim ve de Arduino projelerine göz gezdiriyorum.. Hepsini yapacak malzeme olmadıgı icin simulasyonlarını yapmayi denedim.. Dürüst olmak gerekirse PIC konusunda hic bir deneyimim yok.
kariyer.net ve benzeri yerlere baktığımda dusurt olmak gerekirse cok fena sinirlerim bozulmaya basladı :/
Sonucta ar-ge vb. bir yerde staj yapma imkanım olmadı.

Sonuc olarak su 1 aylik sure de ve de askerden dondukten sonra nasıl bir yol izlemeliyim... Nasıl is bulmalıyım acayip bir kotumser hava sardı beni. :(
Yani mümkünse onerdiginiz bir konu ya da propgram varmıdır ''Kendini geliştir'' dediğiniz...
ya da sunu yap dediginiz.
Biraz uzun oldu Simdiden TESEKKURLER..

Karamsar olmana gerek yok. Türkiye de tam kalifiye mezun olan mühendislik öğrencisi olduğunu sanmıyorum çoğu senin gibidir bundan dolayı 1 aylık dönemi askere gideceğin için arkadaşlarınla ailenle değerlendir çünkü 1 ayda öğrendiğini askerde unuttururlar kendimden biliyorum.
Daha sonra yukarıda bahsettiğin programlardan öncelikle birini tam profesyonel olana kadar öğren 4 5 tane programı aynı anda öğrenemezsin panik yapma ve sadece birini yönel daha sonra diğerlerine geçersin. Askerden gelince de ilgi alanına göre iş başvuruları yap bir yerden başla çalışırken kendini geliştirmen daha kolay olur.

astropay

MB Üyesi
Tepkiler
0
Selamlar,

Öncelikle şunu belirtmek isterim mali durumlari dusunmemen gerek ben 13 ay boyunca stajer olarak calisdim muhendislerin stajer donemi en kotu 1.000 tl maas veriliyor disini sıkmalisin ve elinden geldigince daha fazla ogrenmelisin askerlik donusu stajer olarak bir yere girip isi icinde ogrendiginde devami gelecektir

Konu sahibi
Konu sahibi
T

t46

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Sakarya Üniversitesi
hala kafamda cok fazla sey donuyor. Ama biraz bilgim oldu az cok bir fikir edindim. Cok tesekkur ederim. :)

Yukarı Alt