Bana yol gösterir misiniz arkadaşlar.

abc123

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Sanayi :(
Üniv
Çırak
Merhabalar adım Yusuf 16 yaşındayım azilim utangaç baya ukala tatlı dilli zor sinirlenen biriyim.

Sırasıyla ilgi alanlarım : Robotik / IoT / 3D Baskı / Network [ Siber güvenlik üzerine] / Forensic - Anti Forensic

Ender 3v2 almayı planlıyorum sizce iyi bir yazıcımı ?

Bana yol gösterir misiniz rica etsem, Şuan yaptığım şey 5 Gün cisco 2 gün C programlama.

Araştırdım udemyde falan C ile robotik kodlama eğitimleri var onlara mı yönelmeliyim yoksa sade C dersleri etkili olur mu, Arduino gibi şeyler var tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim, Birde 4-5k arası laptop önerir misiniz.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Selamlar Yusuf,

Öncelikle çalışmalarında başarılar dilerim. Bu yaşlar da böyle konulara ilgi göstermen gerçekten çok güzel ve geleceğinde de sana iyi kapılar açar. Yazıcı veya Cisco ile ilgili bir bilgim yok fakat kodlama ile ilgili tavsiyede bulanabilirim.
Yazılımda herhangi bir spesifik alanda kodlamaya başlamadan önce algoritma kurma mantığını ve daha sonra yönelmek istediğin dili temel düzeyde, örneğin; string, integer, float, fonksiyonlar, classlar vb. gibi terimlere hakim olmak daha sonra çalışmak istediğin alanın (robotik) kütüphanelerini öğrenmek şeklinde ilerlersen daha iyi olur.
Robotik kodlama için Udemy de olur BTK Akademi de ücretsiz olarak robotik kodlama eğitimi var istersen ona da kayıt olabilirsin.

Yukarı Alt