Baret takma zorunluluğu olmayan masabaşı bir iş bulabilir miyim?

makinemühendisi1

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
mühendis
Üniv
itü
İyi günler ben itü makina mühendisliği 1. Sınıf öğrencisiyim. Geçmişte yaşadığım bir trafik kazasından dolayı kafatası kemiğim kırıldı kafamdan ameliyat oldum. Üzerinden bir kaç yıl geçti fakat ben bu durumdan dolayı kafama baret tarzı şeyler takamıyorum. Üniversite tercihinde matematik fiziğe ilgim olduğundan dolayı makine mühendisliği yazdım ve itüde hazırlık bitti 1 e başlicam. Fakat bu özel durumumdan dolayı ileride iş sıkıntısı çeker miyim diye çok fazla düşünmeye başladım. Sizce mezun olunca baret takmayacağım daha çok masa başında yapılan bir makina mühendisliği işi bulabilir miyim? Aksi taktirde bölüm değiştirmeyi planlıyorum.

Yiğit Ünay

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Makine Mühendisliği
Üniv
Balıkesir Üniversitesi
Öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum, makine mühendisliğinin çalışma alanları oldukça fazladır. Üretim sektörünün hemen her fabrikasında iş güvenliği ve sağlığı açısından baret kullanmak zorunludur. Ama benim tanıdığım satın alma departmanında teknik eleman olarak makine mühendisleride mevcut. Üretim fabrikalarında Argelerde proje mnühendisi olarak iş bulmakta mümkün ama dediğim gibi üretimle bağlı olduğundan dolayı yine baret kullanımı kısmen olacaktır. Ama sadece baret konusundan dolayı hayallerinden vazgeçme sen bir mühendsissin araştırmak ve geliştirmek senin işin olacak bu yüzden kendine bir baret bile tasarlayabilirsin :) Kariyerinde başarılar dilerim..

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Sektörde barete dokunmamış onlarca makine mühendisi var.Satın alma ekibinden ziyade arge departmanlarında çalışan veya proje çıkartan insanlaar üretim bandına gitmediklieri için baret takmazlar.Ki üretimle alakalı sorun olduğunda prototip labları gibi yerlerde çalışırlar.O yüzden eğer üretim hattında çalışmak gibi bir aacın yoksa baretle sorunun olmaz dostum merak etme.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

makinemühendisi1

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
mühendis
Üniv
itü
Sektörde barete dokunmamış onlarca makine mühendisi var.Satın alma ekibinden ziyade arge departmanlarında çalışan veya proje çıkartan insanlaar üretim bandına gitmediklieri için baret takmazlar.Ki üretimle alakalı sorun olduğunda prototip labları gibi yerlerde çalışırlar.O yüzden eğer üretim hattında çalışmak gibi bir aacın yoksa baretle sorunun olmaz dostum merak etme.
anladım hocam çok teşekkür ederim

Mesut CEYLAN

R&D Electrical Engineer
MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
Electronics & Communication Engineer
Üniv
Süleyman Demirel University
Merhaba öncelikle geçmiş olsun,

Sektörden sektöre mühendislerin baret kullanma durumları mevcut başlıca baret kullanılan alanlar ağır sanayi işletmeleridir. Bu işletmeler içerisinde farklı departmanlarda çalışma durumunda baret takma durumu neredeyse hiç denecek kadar azdır. Mesela satın alma departmanı, planlama departmanı, arge departmanı gibi departmanlarda çalışanlar üretim sahalarına fazla girmediğinden baret takma durumları neredeyse çok azdır. Arge departmanında tasarım mühendisi ve satın alma mühendisi pozisyonlarını önerebilirim

Başarılar.

Yukarı Alt