Barkod okuyucu sistemi

Oralet

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhabalar oncelikle. Barkod okuyucu sistemi ile okuttugum ürünlerin depolardan otomatik olarak düşüşünü sağlayacak bir sistem geliştirme çabasındayım. Urun cikisi girişi ve stok sayısı düşünce uyarı vermesini istediğim bir sistem gibi düşünebilirsiniz basitçe. Depoya giriş çıkış yapıldıkça excellden veri düşecek yani excrll ile organiza çalışan bir qr kod programına ihtiyacım var. Bilgisi olan var mı bu konuda veya işimi görecek başka fikirlere de açığım. Sevgiler....

mustafagunaydinn

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Marmara Üniversitesi
Depodaki ürünler alınmış ürünler ise ürün çıkışını barkod okuttuktan sonra mevcut stok sayısını azaltacak
Aynı şekilde ürün girişini barkod okuttuktan sonra mevcut stok sayısını arttıracak basitçe
Ürünleri excel üzerinden artırıp azaltmak istiyorsun yada sadece ürün stok sayısını tutan bir qr kod okuyup sistemden çıkış yapan ve sisteme giriş yapan bir program istiyorsun
Piyasada böyle program var mı? bende pek bilmiyorum. Bakmadım.
Doğru mu anladım?

Konu sahibi
Konu sahibi
O

Oralet

MB Üyesi
Tepkiler
0
Her urun için ayrı qr kod olacak. Qr kod içinde urun bilgileri olacak ben çıkarma veya ekleme yapınca qr kod içine girecek sistem ve urun bilgileri degisecek

mustafagunaydinn

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Marmara Üniversitesi
Kod okuyucu kullanman gerek okuyucu ile bilgisayar arasına qr kod tarayıcı bağlaman gerek
qr kod okuyucu programı olması gerek bu program üzerinden her qr kod için bir ürün girmen gerek bu işi qr kod programı yapması gerek oku,araştır.
mantık böyle olması gerek
Okuyucu qr kodu okur
Tarayıcı qr kodu tarar
Program qr kodu kontrol eder

Son düzenleme:
Yukarı Alt