Bilgisayar Müh geçiş yapıyorum..

MühendisBeyCY

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Doğu Akdeniz Üniversitesi
Merhabalar, ben şuanda Elektrik elektronik müh. 1.sınıf öğrencisiyim. Lakin bölümün ingilizce olması beni biraz zorladı aslında dersi anlayamamak problem oldu. Hazırlıkta verilen ingilizce ile hiç alakası yok o sebepten türkçe bilgisayar müh geçip hayalim olanı yapmak istedim.. Ama şimdi aklımda 2 soru var. İlk olarak direk evde kendi çabam ile yazılım dili öğrenmek istersem nerden başlamalıyım ve beni öne çıkaracak şey ne olur? Umarım yardımcı olursunuz. Kusurum varsa affola..

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Merhaba, öncelikle affolacak bir kusur yok, forumun amacı bu ve ben bundan dolayı buradayım. Şimdi gelelim olaya, ben olsaydım EEM den devam ederdim ama hayalin olan BM olduğu için bir şey diyemiyorum. Ben sana adımları yazayım kardeşim.

Yapılacak adımlar.
1- C Programlama dilini öğren.
2- C++ Programlama dilini öğren.
3- Veri Yapıları ve algoritmalar(Data Structures and Algorithms) buna hakim olmalısın.(En önemlisi)
4- Yapay Zeka
5- Dağıtık sistemler

Bunlara hakim ol kardeşim, Bilgisayar Mühendisi olarak her yerde çalışırsın. Bunları bildikçe dünyaya açılıyor olacaksın. Hakim olursan ilk başvurun google olsun :) Hepsi kolay kafana takma ilk aşamada kimse kat atmanı beklemez ama temel bekler. Korkarak başlama.

Not : Bu arada gerekirse sadece dil öğrenmeye odaklan ama öğren...

Her türlü iletişime geçebilirsin kardeşim.
Hadi şimdiden başarılar... ;)

Konu sahibi
Konu sahibi
MühendisBeyCY

MühendisBeyCY

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Bilgilendirme için çok teşekkürler Sonuçta yazılım dillerini için orta seviye hatta iyi seviye ingilizce bilmem gerek yada ezber :) Ama ben türkçe okuyacağım için iş bulma alanında zorlanır mıyım ? Sonuçta özel üniversite ve türkçe bölüm.. Sanırım çok geriden başlıyorum. Bu beni hem üzüyor hem de korkutuyor.

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Bende özel ve türkçe okuyorum :) Üniversiteyi çok önemsemiyorum. Şunu söylemeliyim ki bütün önceliğin dil olsun. Diğerlerini halledersin. İş hayatına başlamadan dili hallet.

Hiç bir zaman geride değilsin. Geride olup olmadığın senin bilgine bağlıdır.

Başarılar kardeşim... ;)

Konu sahibi
Konu sahibi
MühendisBeyCY

MühendisBeyCY

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Abi şu söylediklerini çıkıp biri söylemedi bana,bu sözlerin üstüne insan başarısız olursa ayıp :) Eyvallah her şey için teşekkür ederim..

Konu sahibi
Konu sahibi
MühendisBeyCY

MühendisBeyCY

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
mesaj atamadım sanırım 10 mesaj kısıtlaması var diye.. Size bişey danışmak istiyorum. Abi benim hiç bilgisayarın kasasını açıp tekrar taktığım olmadı parçaları bilirim ama hiç yapmadım ve geçen gün bu dalga konusu oldu o sebepten ötürü sormak isterim. Okulda genel olarak teorik kısımla ilgileneceğiz peki ya ben bu olayları nerede öğreneceğim stajda mı yoksa internetten videolar izlesem.. yani nasıl geliştiririm kendimi? Bununla uğraşmak yerine C öğrensem daha mı iyi olur kafam karıştı o kadar karşıt görüşlü insan var ki...

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
mesaj atamadım sanırım 10 mesaj kısıtlaması var diye.. Size bişey danışmak istiyorum. Abi benim hiç bilgisayarın kasasını açıp tekrar taktığım olmadı parçaları bilirim ama hiç yapmadım ve geçen gün bu dalga konusu oldu o sebepten ötürü sormak isterim. Okulda genel olarak teorik kısımla ilgileneceğiz peki ya ben bu olayları nerede öğreneceğim stajda mı yoksa internetten videolar izlesem.. yani nasıl geliştiririm kendimi? Bununla uğraşmak yerine C öğrensem daha mı iyi olur kafam karıştı o kadar karşıt görüşlü insan var ki...[/QUOTE]

Boş ver kasayı dostum :) sen kendi işine bak, millete kulak verme(doğrular hariç) :)

Konu sahibi
Konu sahibi
MühendisBeyCY

MühendisBeyCY

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Tamam abi teşekkür ederim. Sanırım demek istediğiniz alana göre devam et programcılık vs. Kalan kısım teknisyenlerin olmalı..

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Tabi canım ne istiyorsan ona odaklan, herkes kendi işini yapsın. ;)

Yukarı Alt